|
Szczegóły oferty
|
|
|
|
|
|
LITWA  > > WILNO 
|
WYCIECZKA AUTOKAROWA - KOWNO - WILNO - TROKI - 5 DNI !!! ZAPRASZAMY !!!
|
Cena oferty zawiera :
Świadczenia
Zakwaterowanie: 2 noclegi w Wilnie w hotelach **/***. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie: 2 śniadania bufet i 2 obiadokolacje serwowane.
Transport: Autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Uwagi : Uwagi
Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników i systemu Alma Tour Guide oraz degustacji w Trokach - ok. 30 EUR, opłaty za kolację regionalną ok. 15 EUR. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty, chęci wykupienia kolacji regionalnej najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
|
|
|
Treść oferty : Wilno - Kowno - Troki
- Barokowe zabytki Wilna - Stare Miasto w Kownie - Malowniczy zamek w Trokach - Nostalgiczny litewski krajobraz - Ostra Brama z cudownym obrazem NMP
Program
1 dzień: Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy.
2 dzień: Przejazd do Kowna - zwiedzanie: Aleja Wolności, pomnik Witolda, gmach dawnej prezydentury, katedra, Plac Ratuszowy z "Białym Łabędziem", kolegium jezuickie, w którym nauczał Adam Mickiewicz, panorama Starego Miasta i rzeki Niemen. Przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, dla chętnych: spacer po wileńskiej starówce, czas wolny, przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
3 dzień: Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Litwy autokarem: barokowy kościół św. Piotra i Pawła - piękna fasada, a przede wszystkim sztukaterie przedstawiające sceny rodzajowe - ponad 2 tysiące postaci w niepowtarzalnych pozycjach. Przejazd do Trok - zwiedzanie malowniczo położonego na wysepce zamku, mającego opinię najbardziej fotogenicznego w krajach bałtyckich. Czas wolny - możliwość degustacji tzw. kibinów - przysmaków kuchni karaimskiej. Powrót do Wilna - zwiedzanie cmentarza na Rossie, powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4 dzień: Po śniadaniu piesze zwiedzanie Wilna: Plac Katedralny z dzwonnicą i katedrą św. Stanisława, Zaułek Gotycki - kościół św. Anny - perełka architektoniczna, o której Napoleon powiedział: "Ten kościół mógłbym na rękach zanieść do Paryża", kościół Bernardynów, pomnik Adama Mickiewicza. Zwiedzanie Muzeum Mickiewicza, Uniwersytetu Wileńskiego z kościołem św. Janów. Spacer uliczkami dawnej dzielnicy żydowskiej, czas wolny. Ciąg dalszy zwiedzania: ulica Niemiecka, polski kościół św. Ducha, Plac Ratuszowy, dawny klasztor Bazylianów z Celą Konrada - bohatera "Dziadów" Mickiewicza, Cerkiew św. Ducha, Ostra Brama - symbol miasta - jedyna zachowana brama miejska ze średniowiecznych murów obronnych (w kaplicy znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej - najważniejsze miejsce kultu religijnego Litwy), czas wolny, dla chętnych przejazd na kolację regionalną. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
5 dzień: Powrót do Polski w godzinach porannych.
|
|
Informacje uzupełniające i państwach :
LITWA
Litwa (lit. Lietuva, Republika Litewska, Lietuvos Respublika) – państwo w Europie Północnej, jedno z państw nadbałtyckich. Graniczy od zachodu z Rosją (obwodem kaliningradzkim), od południa z Polską, od wschodu z Białorusią i od północy z Łotwą. Jest członkiem Unii Europejskiej oraz NATO.
Litwa jest krajem położonym pod względem geograficznym w Europie Środkowej (natomiast przez ONZ jest zaliczana do państw Europy Północnej[4]), na południowo-wschodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Na terenie Litwy znajduje się geometryczny środek Europy, umiejscowiony 26 kilometrów na północ od Wilna. Ustalili to naukowcy z Francuskiego Instytutu Geograficznego w 1989 roku. Posiadaniem geograficznego środka Europy na własnym terenie chwalą się też inne państwa europejskie, m.in. Polska.
Najwyższy punkt: Aukštojo kalnas (Wysoka Góra) 293,84 m n.p.m. Najniższy punkt: Morze Bałtyckie 0 m
|
|
Informacje uzupełniające i miastach :
WILNO
Wilno (lit. Vilnius wymowa *, białorus. ??????, ???????, ros. ???????, ??????, łot. Vilna, niem. Wilna, jid. ?????? Wilne, łac. Vilna), stolica Litwy (do 1939 stolica województwa wileńskiego), na Pojezierzu Wileńskim, nad Wilią, u ujścia Wilenki; ośrodek przemysłowy; port lotniczy, węzeł kolejowy i drogowy; ośrodek kulturalny i naukowy, uniwersytet (zał. w 1579), cenny zespół obiektów zabytkowych; główny ośrodek kultury polskiej na Litwie.
położenie geograficzne: 25°10' E 54°40' N Wilno dzieli się na dwie części: Stare Miasto (XIV-XVIII w.) i Nowe Miasto (XIX-XX w.). Starówka w Wilnie zajmuje około 360 hektarów i w 1994 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Wilno zamieszkują (dane za 2001 rok): Litwini 57,8%, Polacy 18,7%; Rosjanie 14%, Białorusini 4%, Żydzi 0,5%, inne narodowości 5%.
W okresie 1920-1939 r. Polacy stanowili w Wilnie 74% mieszkańców, 22% stanowili Żydzi i tylko ok. 1% mieszkańców stanowili Litwini
|
|
|
|