|
Szczegóły oferty
|
|
|
|
|
|
AUSTRIA  > > WIEDEŃ 
|
WIEDEŃ - WYCIECZKA OBJAZDOWA 3 DNIOWA
|
Cena oferty zawiera :
ŚWIADCZENIA: - przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, video, toaleta) - 2 noclegi w hotelu w Czechach (pokoje 2,3 os. z łazienkami) - 2 śniadania i 2 obiadokolacje w hotelu - opieka pilota, zwiedzanie miasta z pilotem - ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe) + NNW + bagaż
Uwagi : Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Orientacyjne ceny podano w programie. Na wstępy należy przeznaczyć około 24 EUR oraz 310 CZK.
Informujemy, że na trasie Gliwice-Bielsko oraz Kraków-Bielsko przejazd może być realizowany innymi środkami transportu. W Bielsku-Białej istnieje możliwość przesiadki.
|
|
|
Treść oferty : PROGRAM WYCIECZKI
1 dzień WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI : Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Tychy, Pszczyna, Bielsko-Biała, Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Skoczów, Cieszyn.
Przejazd przez Czechy do WIEDNIA. Wyjazd na KAHLENBERG - panorama Wiednia, KOŚCIÓŁ ŚW. JÓZEFA. Wyjazd na PRATER - zabawa w słynnym wesołym miasteczku, czas wolny. Nocny objazd RINGU, przejazd do hotelu w okolicy granicy austriackiej, obiadokolacja, nocleg. 2 dzień Śniadanie, wyjazd do WIEDNIA. Zwiedzanie STAREGO MIASTA m.in.: KATEDRA ŚW. STEFANA, ZEGAR FIGURALNY oraz ULICA GRABEN, czas wolny. Zwiedzanie RINGSTRASSE: OPERA, HOFBURG (10EUR) - zwiedzanie skarbca, TEATR DWORSKI, RATUSZ oraz PARLAMENT. Przejazd do III dzielnicy z ciekawą architektonicznie zabudową HUNDERTWASSERA. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 3 dzień Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SCHONBRUNNU - dawnej letniej rezydencji cesarskiej, zwiedzanie SAL CESARSKICH (krótsza trasa 9,5 EUR, dłuższa 12,9 EUR) i spacer po ogrodach m.in.: PALMIARNIA, OGRÓD RÓŻANY, FONTANNA NEPTUNA, GLORIETTA - czas wolny. Wyjazd w kierunku Polski, przyjazd na miejsca wyjazdów około 20.00 - 23.00. Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.
|
|
Informacje uzupełniające i państwach :
AUSTRIA
Austria, Republika Austrii (Österreich, Republik Österreich) – państwo położone w Europie Środkowej, federacja dziewięciu krajów związkowych (landów). Graniczy od zachodu ze Szwajcarią (164 km) i Liechtensteinem (35 km), Włochami (430 km) i Słowenią (330 km) od południa, Węgrami (366 km) i Słowacją (91 km) od wschodu i Niemcami (784 km) oraz Czechami (632 km) od północy. Łączna długość granic lądowych wynosi 2562 km. Nie ma dostępu do morza. Stolica Austrii - Wiedeń - znajduje się na wschodzie kraju
|
|
Informacje uzupełniające i miastach :
WIEDEŃ
Wiedeń (niem. Wien, ang. Vienna, łac. Vindobona, ) jest stolicą Austrii, jej największym miastem oraz kulturalnym i politycznym centrum kraju, położony nad Dunajem, na krańcu Lasu Wiedeńskiego; obszar 415 km2, ludność 1 631 000 (2005). Wiedeń stanowi także jeden z dziewięciu krajów związkowych Austrii. Jest to jedno z bardziej znanych miast środkowej Europy i jest ważnym miejscem dla historii i kultury tego kontynentu.
Wiedeń dzieli się na 23 dzielnice (Bezirke), które nie są jednak samodzielnymi jednostkami administracyjnymi (samorządowymi), odpowiadającymi powiatom w pozostałych landach Austrii, a tylko częściami jednolitej administracji miejskiej. Mają jednak pewne (wąskie) uprawnienia i są okręgami wyborczymi do rady miasta, co daje im pewną tożsamość polityczną.
Historia osada celtycka założona w V wieku p.n.e. w czasach imperium rzymskiego twierdza Castrum Vindabona 1221 - prawa miejskie 1278 - pod panowaniem dynastii Habsburgów stolica Świętego Cesarstwa Rzymskiego 1529 - pierwsze oblężenie Wiednia przez Turków. Zwinięte w wyniku działań wojennych toczonych na Węgrzech i wojny z Persją Sasanidów 1620 - Oblężenie Wiednia podczas wojny trzydziestoletniej przez Gabora Bethlena. Atak Lisowczyków (wysłanych przez Zygmunta III Wazę doprowadził do wycofania się jego oddziałów spod stolicy Habsburgów) - tzw. pierwsza odsiecz wiedeńska 1683 - Drugie oblężenie przez Turków. Odsiecz Wiednia przez króla Polski i wielkiego księcia Litwy Jana III Sobieskiego - druga odsiecz wiedeńska od 1683 - Turcy uciekając spod stolicy Austrii zostawili w swym obozie olbrzymie bogactwa w postaci zwierząt, wyposażenia i bogactw mineralnych (złoto i srebro) lecz przede wszystkim kawy. W mieście od tamtego czasu zaczęły powstawać, "jak grzyby po deszczu", kawiarnie. Stały się one miejscem miłego spędzania czasu, czy załatwiania interesów. od XVIII wieku wielka metropolia W okresie klasycystycznym Wiedeń stał się sławnym ośrodkiem muzycznym, głównie za sprawą trzech tworzących tam wówczas geniuszy muzycznych: Beethovena, Haydna i Mozarta 1814-1815 - kongres wiedeński 1848 - Wiosna Ludów - Wiedeń pokryty barykadami - rodzina cesarska ucieka ze stolicy. Po kilku miesiącach rewolucję tłumią wojska rządowe. 1848-1916 - panowanie Franciszka Józefa I - okres rozkwitu miasta i jego gruntownej przebudowy. W 2. połowie XIX wieku zburzono mury miejskie oraz wybudowano Ring - reprezentacyjną arterię okrążającą Stare Miasto. przed I wojną światową Wiedeń był czwartym pod względem liczby mieszkańców miastem Europy (ponad 2 mln) 1918 - stolica republiki Austrii 1938 - 1945 - prowincjonalna stolica niemieckiej prowincji "Marchia Wschodnia" od 1945 roku - ponownie stolica Austrii
|
|
|
|