Szczegóły oferty

MEKSYK  > >
MEKSYK - Hotel Gran Melia Cancun *****

Grupa / podgrupa : Wczasy / Zimowe
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel ***** 
Wyżywienie : śniadania (BB)
Dojazd : dojazd: samolot 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :



Uwagi : W SPRAWIE AKTUALNYCH TERMINÓW I CEN PROSIMY O KONTAKT !!!

ZAPRASZAMY !!!
MEKSYK - Hotel Gran Melia Cancun *****

Treść oferty :
Położenie
współczesny hotel zbudowany w stylu świątyni Majów, położony bezpośrednio przy największej i najpiękniejszej piaszczystej plaży Cancun, naprzeciwko laguny Nichupte. Z drugiej strony hotelu rozciąga się port jachtowy, oferujący szeroką gamę sportów wodnych. Nowoczesne centrum handlowe znajduje się w odległości 3 km od hotelu.
Pokoje
794 pokoje i suity rozmieszczone na 9 piętrach hotelu, w tym pokoje 2-os., łazienka, klimatyzacja, balkon lub taras, TV, radio, telefon, (minibar, sejf - płatny dodatkowo na miejscu).
Sport i rozrywka
kompleks basenów o ciekawym kształcie i łącznej długości około 500 m, 2 oświetlone korty tenisowe, 9-dołkowe pole golfowe, siłownia, sprzęt do uprawiania sportów wodnych.
Wyżywienie
All Inclusive: 3 posiłki dziennie, napoje alkoholowe produkcji lokalnej. Korzystanie ze sprzętu sportowego, sportów wodnych (poza motorowymi) programów rozrywkowych i sportowych.
Do dyspozycji gości
3 restauracje główne, 5 barów, cafeteria, disco pub, kasyno, muzyka na żywo, animacje dzienne i wieczorne.


KONTAKT DO NAS
tel. 346 03 06
tel. kom. 500 55 66 00


Informacje uzupełniające i państwach :

MEKSYK
Meksyk zajmuje powierzchnię prawie 2 mln km^(2), co daje mu pod tym względem 14. miejsce na świecie[4]. Ze 106 milionami mieszkańców jest 11 krajem z największą liczbą ludności[5]. Meksyk jest federacją 31 stanów i Dystryktu Federalnego, w skład którego wchodzi stolica - miasto Meksyk – jedno z najgęściej zaludnionych miast na świecie.

Jest jedynym przedstawicielem Ameryki Łacińskiej w OECD, co było możliwe dzięki silnej pozycji w regionie i ustabilizowanej sytuacji gospodarczej[6]. Od momentu wejścia do porozumienia o wolnym handlu ze Stanami Zjednoczonymi i Kanadą (NAFTA) w 1994 gospodarka Meksyku wkroczyła na ścieżkę dynamicznego rozwoju gospodarczego. Od 2000 trwa proces demokratyzacji życia politycznego, które przed tą datą było opanowane przez dominującą w systemie władzy partię PRI. Jej hegemonia została przerwana dopiero po wygranej Vicente Foxa w wyborach prezydenckich.

Meksyk jest państwem bogatym w surowce mineralne, jednakże z ograniczonym areałem ziemi uprawnej i z gwałtownie rosnącą populacją. Ponad połowa mieszkańców żyje w środkowej części kraju, podczas gdy rozległe rejony na suchej północy i tropikalnym południu są rzadko zaludnione. W ostatnich latach gospodarka kraju w dużej części opiera się na dochodach z turystyki i eksportu ropy naftowej. Wewnętrzna migracja ludności z rejonów wiejskich spowodowała gwałtowny rozrost ośrodków miejskich, w których mieszka obecnie ponad 2/3 ludności. Mimo poprawiających się wskaźników ekonomicznych duża część społeczeństwa w dalszym ciągu pozostaje biedna, co można przypisać częściowo kryzysowi z lat 80., który przejawiał się wysoka inflacją i ogromnym zadłużeniem zagranicznym.

Modernizacja i uprzemysłowienie pozostają w sprzeczności z tradycyjnym stylem życia, który przetrwał głównie na odizolowanych terenach wiejskich. Jego częścią są małe społeczności, złożone z indiańskich chłopów, którzy żyją podobnie jak ich przodkowie. Kulturalne pozostałości po wielkich cywilizacjach indiańskich (np. Chichén Itzá czy Tulum) współistnieją obok kolonialnych miast hiszpańskich, takich jak: Taxco czy Querétaro. Różnice pomiędzy poszczególnymi regionami, wyrażające się w kulturze, architekturze, kuchni i sposobie gospodarowania są cechą charakterystyczną dla współczesnego Meksyku.