Szczegóły oferty

TAJLANDIA  > >
TAJLANDIA HOTEL CHOLCHAN PATTAYA RESORT ****

Grupa / podgrupa : Wczasy / Zimowe
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel **** 
Wyżywienie : śniadania (BB)
Dojazd : dojazd: samolot 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

12 NOCLEGÓW
WYŻYWIENIE
PRZELOT SAMOLOTEM
TRANSFERT W TAJLANDII
OPIEKA REZYDENTA
UBEZPIECZENIE
ZWIEDZANIE BANGKOKU
TAJLANDIA HOTEL CHOLCHAN PATTAYA RESORT ****
TAJLANDIA HOTEL CHOLCHAN PATTAYA RESORT ****
TAJLANDIA HOTEL CHOLCHAN PATTAYA RESORT ****
TAJLANDIA HOTEL CHOLCHAN PATTAYA RESORT ****
TAJLANDIA HOTEL CHOLCHAN PATTAYA RESORT ****

Treść oferty :
Hotel Cholchan Pattaya Res.
Płacisz za obiekt trzygwiazdkowy, a wypoczywasz w przytulnym, czterogwiazdkowym hotelu - oto niespodzianka !! Piaszczysta plaża na wyciągnięcie ręki. Znakomita kuchnia zadowoli nawet bardzo wybredne podniebienia. Polecany dla osób z dziećmi, ze względu na liczne udogodnienia dla całej rodziny.


Miejsce wylotu: Warszawa
Typ pokoju: pokój dwuosobowypokój dwuosobowy z dostawkąpokój jednoosobowy
Wyżywienie: śniadania


POŁOŻENIE: w północnej części PATTAYA, bezpośrednio przy plaży, ok. 5 km od centrum Pattaya; hotel zapewnia transfer do centrum Pattaya co godzinę między 10.00 a 23.00, koszt: 50 THB w jedną stronę (ok. 4 PLN).

HOTEL: czterogwiazdkowy, skromnie urządzony, posiada 540 pokoi; lobby, recepcja czynna całą dobę, 3 restauracje w tym serwująca owoce morza, bar przy basenie, basen dla dorosłych i dla dzieci, mini-klub dla dzieci (tylko w weekendy), możliwość wynajęcia opiekunki do dziecka, sklep z pamiątkami, coffee shop; sejf (gratis) na recepcji; hotel przystosowany do przyjmowania gości niepełnosprawnych.

POKÓJ: 2-os. (możliwość 1 dostawki), indywidualnie sterowana klimatyzacja, łazienka (wanna/prysznic, wc; suszarka), telefon, mini-bar, telewizor z programami satelitarnymi; dostępne pokoje z drzwiami łączonymi; pokoje z widokiem na morze za dodatkową opłatą.

SPORT I ROZRYWKA: basen, jacuzzi, klub fitness, sauna i salon masażu, dwa korty tenisowe, kort do squasha, mini-golf, tenis stołowy, siatkówka plażowa, ścieżki do biegania.


Informacje uzupełniające i państwach :

TAJLANDIA
Opis
Tajlandia leży w Azji Południowo-Wschodniej, na wybrzeżu Morza Andamańskiego i Zatoki Tajlandzkiej, na południowy wschód od Birmy.


Klimat
Klimat Tajlandii, typowy dla tropików, charakteryzuje wysoka wilgotność i jeszcze wyższe temperatury. Taka kombinacja sprzyja ogromnemu bogactwu flory: mieszane lasy liściaste i suche lasy porośnięte drzewami z rodziny Dipterocarpaceae w górskich rejonach na północy i na nieurodzajnym północnym wschodzie, okresowo zielone lasy liściaste i wiecznie zielone lasy górskie na wyżej położonych terenach Tajlandii kontynentalnej, wilgotne tropikalne lasy deszczowe na parnym południu, równiny na mokrych terenach w centrum, nadmorskie bagna namorzynowe oraz jedne z najpiękniejszych na świecie raf koralowych, ciągnących się wzdłuż wschodniego wybrzeża.


Architektura i sztuka
Za wyjątkiem nielicznych rzeźb i budowli inspirowanych sztuką hinduizmu, zdecydowana większość zabytków tajskiej kultury powstała na gruncie Terawady i choć w Tajlandii działa kilka znakomitych muzeów, ewolucję jej sztuki można w pełni zrozumieć, zwiedzając tutejsze świątynie. Tajscy architekci i rzeźbiarze postrzegali tworzenie jako zdobywanie zasług i przedstawianie niezmiennych prawd (a nie jako akt ekspresji artystycznej) i dlatego historię sztuki Tajlandii zapisywali nie indywidualni artyści, lecz szkoły.
W latach 20. XX w. historycy sztuki i naukowcy akademiccy przystąpili do opracowywania systemu klasyfikacji sztuki i architektury tajskiej w oparciu o okresy historyczne. Poniższy krótki przegląd rozpoczyna się od VI w., kiedy do Tajlandii dotarł buddyzm.
Dvaravati (VI-XI w.) Państwo Dvaravati - obejmujące swym zasięgiem Nakhon Pathom, U Thong i Lop Buri w dorzeczu Menamu oraz mniejszą północną enklawę Haripunjaya (dzisiejsze Lamphun) - zamieszkiwali buddyści odłamu Terawada, pozostający pod silnymi wpływami kultury Indii.
Zachował się tylko jeden i to dość późny przykład budowli z tamtej epoki: laterytowa czedi w kształcie piramidy w kompleksie Wat Kukut w Lamphun, podzielona na pięć poziomów z niszami na stiukowe posągi Buddy w każdym rzędzie. Z czasów Dvaravati zachowały się przedmioty codziennego użytku, zaś w muzeach narodowych w Nakhon Pathom i Lamphun zgromadzono pokaźne kolekcje wizerunków Buddy. Ze względu na kiepskiej jakości wapień, rzeźbiarze wykonywali figury dość masywne, okryte imitowaną prostą draperią, zawieszoną luźno na uniesionych nadgarstkach i spadającą do kostek (podobnie wyglądają odlewy z brązu). Wiele posągów niestety pękło i potraciło głowy lub kończyny. Ocalałe twarze mają bodaj najbardziej naturalistycznie oddane rysy w całej historii sztuki tajskiej, z charakterystycznymi grubymi wargami, spłaszczonymi nosami i szerokimi kośćmi policzkowymi.
W Nakhon Pathom, dokąd już przed I w. przybywali buddyjscy misjonarze z Indii, odkryto liczne dharmaczakra, pochodzące z okresu, kiedy nie można było jeszcze przedstawiać bezpośrednio samego Buddy. Są to rzeźbione kamienne koła symbolizujące cykle życia i reinkarnacji, przy czym tym z epoki Dvaravati często towarzyszy niewielka figurka jelenia, co jest nawiązaniem do pierwszego kazania Buddy w Jelenim Parku.
Srivijaya (VIII-XIII w.) Kiedy za czasów Dvaravati na równinach centralnych i, do pewnego stopnia, w rejonach położonych dalej na północ wyznawano Terawadę, południowa Tajlandia znalazła się w strefie wpływów państwa Srivijaya i Mahajany. Najważniejsza różnica między tymi dwoma odłamami buddyzmu polega na tym, iż według wyznawców Mahajany ci, którzy osiągnęli oświecenie, powinni opóźniać swe przejście w stan nirwany, by pomóc na tej drodze innym. Istoty te, czczone za życia i po śmierci jako święci, to bodhisattwowie, a ich posągi są najbardziej typowym przykładem sztuki Srivijaya.
Najpiękniejsze figury bodhisattwów, odlane z brązu, są tak zgrabne i kunsztownie wykonane, że zalicza się je do najwspanialszych osiągnięć rzeźbiarstwa w Tajlandii. Zazwyczaj przedstawiano je w pozie tribunga - z wysuniętym prawym biodrem i ugiętym lewym kolanem, często wspaniale zdobione (czasem nawet prawdziwymi klejnotami). Zdecydowanie najpopularniejszym bodhisattwą był Awalokiteśwara, czczony jako wcielenie współczucia. Zazwyczaj ma on co najmniej cztery ramiona i zwierzęcą skórę przerzuconą przez lewe ramię bądź związaną w pasie, a tors pokryty maleńkimi wizerunkami Buddy. Najpiękniejszy posąg Awalokiteśwary (znaleziony w miejscowości Chaiya) można obejrzeć w Muzeum Narodowym w Bangkoku, gdzie zgromadzono zresztą większość innych rzeźb ze Srivijayi.
Najbardziej typowym przykładem architektury tamtych czasów, który przetrwał w nienaruszonym stanie do dziś, jest czedi w stylu jawajskim w Wat Phra Boromathat we wspomnianej już miejscowości Chaiya. Budowla jest odrestaurowana, ale dzięki bogatej ornamentyce schodkowej i miniaturowym stupom w narożnikach, wyraźnie różni się od współczesnych jej obiektów z okresu Dvaravati