Szczegóły oferty

DANIA SZWECJA ESTONIA LITWA  > > LWÓW 
Dania, Szwecja, Estonia, Łotwa. Litwa - wokół Bałtyku

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel 
Wyżywienie : 2 dziennie
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

Zakwaterowanie: 6 noclegów.

Wyżywienie: 6 śniadań w formie bufetu. Istnieje możliwość dokupienia pakietu 6 obiadokolacji (1 na promie, 5 w hotelach) w cenie: 450 zł, napoje dodatkowo płatne.

Transport: autokar z klimatyzacją, WC, barkiem i DVD

Ubezpieczenie: Signal Iduna SA

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Dania, Szwecja, Estonia, Łotwa. Litwa - wokół Bałtyku

Treść oferty :
Wokół Bałtyku
- Kopenhaska syrenka,
- Goteborg z muzeum Volvo,
- Sztokholm zwany Wenecją Północy,
- Tallin - przykład miasta hanzeatyckiego,
- Secesyjna architektura Rygi,
- Wilno z Ostrą Bramą.


Program

1 dzień:

Przejazd autokarem przez Polskę, Niemcy do terminalu promowego. Przeprawa promem do Danii.

2 dzień:

Przejazd przez Danię do Kopenhagi. W trakcie pieszego zwiedzania miasta z lokalnym przewodnikiem zobaczymy m.in.: pomnik kopenhaskiej syrenki, twierdzę Kastellet, fontannę bogini Gefion, Amalienborg - rezydencję monarchii duńskiej, Nowy Port - Nyhavn. Dla chętnych wycieczka tramwajem wodnym. Spacer centralną ulicą Stroget na Plac Ratuszowy. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg.

3 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w stronę Goteborga. Spacer po Goteborgu, w trakcie którego zobaczymy: Kronhuset - najstarszy budynek w mieście, plac Gustawa Adolfa z ratuszem miejskim, katedra w Goteborgu, gmach uniwersytetu, Gotaplatzen - reprezentacyjny plac miejski ze słynną fontanną Posejdona Carla Millesa. Przejście główną aleją miasta - Kungsportsavenyn. Przejazd do muzeum Volvo, gdzie zobaczymy modele samochodów produkowanych od lat 20-tych XX wieku do czasów współczesnych. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg.

4 dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd malowniczą trasą do Sztokholmu (ok. 500 km). Po drodze zobaczymy zamek Gripsholm, który do 1713 roku pełnił funkcję rezydencji królewskiej. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja* Nocleg.

5 dzień:

Śniadanie. Zwiedzanie Sztokholmu z przewodnikiem miejskim. Stolica Szwecji położona jest na 14 wyspach. Zobaczymy między innymi Stadshuset – ratusz, który został uznany za wizytówkę miasta. Gmachy Parlamentu i Zamku Królewskiego, Gambla Stan - Starówkę Miejską. Wejście do muzeum Vasa, gdzie zobaczymy słynny okręt wojenny wybudowany na cześć dynastii królewskiej, który zatonął u wybrzeży miasta w 1628 roku. Przejazd na terminal promowy. Zakwaterowanie na promie do Tallinna, nocleg na promie. Obiadokolacja*.

6 dzień:

Śniadanie na promie. Zejście z pokładu i spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie Tallina rozpoczniemy spacerem po Górnym i Dolnym Mieście. Zobaczymy Cerkiew Aleksandra Newskiego, najlepiej zachowane w Europie średniowieczne mury obronne wraz z wieżami Długim Hermanem i Grubą Małgorzatą, dwie nietypowe ulice, tzw. Długa i Krótka Noga, gmachy Ratusza Miejskiego, Wielkiej Gildii Kupieckiej, Domu Bractwa Czarnogłowych. Zabytki architektury zwiedzamy z zewnątrz. Przejazd w stronę Rygi (ok. 300 km). Obiadokolacja*. Nocleg.

7 dzień:

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Łotwy z miejskim przewodnikiem. Stare Miasto, zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oglądanie z zewnątrz: Dom Bractwa Czarnogłowych, kościoły św. Jakuba i św. Piotra, zespół kamieniczek Trzej Bracia, hanzeatycka Wielka Gildia Kupiecka, ruiny murów obronnych. Przejazd w stronę Wilna (ok. 300 km). Obiadokolacja*. Nocleg.

8 dzień:

Śniadanie. Zwiedzanie z miejskim przewodnikiem stolicy polskiego romantyzmu, gdzie zobaczymy: Ostrą Bramę z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Teresy, jedyny w Europie trójkątny rynek, kościół i klasztor św. Ducha, gotycki kościółek św. Anny, barokowy kościół św. Piotra i św. Pawła na Antokolu. Wyjazd około południa w stronę Polski. Powrót w późnych godzinach nocnych.


Informacje uzupełniające i państwach :

SZWECJA
Szwecja - państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku

ESTONIA
Estonia (est. Eesti, Republika Estońska – Eesti Vabariik) – państwo w Europie Północnej, nad Morzem Bałtyckim, powstałe po I wojnie światowej. Graniczy z Łotwą od południa i z Rosją od wschodu oraz z Finlandią przez Zatokę Fińską. Estonia należy do Unii Europejskiej i NATO.

Całkowita granica lądowa: 633 km
Długość wybrzeża: 3743 km
Długość granic z sąsiadującymi państwami: Łotwa 339 km, Rosja 294 km
Najwyższy punkt: Suur Munamägi 318 m n.p.m.
Najniższy punkt: Bałtyk 0 m

W skład Estonii wchodzi ponad 1500 wysp i wysepek w Zatoce Ryskiej (największe Sarema i Hiuma) o łącznej powierzchni 4,2 tys. km2 (9,2% powierzchni kraju). Zachodnie wybrzeże silnie rozczłonkowane, niskie, północne — wysokie i strome. Większość obszaru stanowią tereny nizinne (średnia wysokość 50 m) z najwyższym wzniesieniem Suur Munamägi, sięgającym 318 metrów n.p.m. Rzeźba polodowcowa (moreny, drumliny, ozy, jeziora). W północno-wschodniej części wysoczyzna Pandivere (wys. do 166 m), na południu i południowym-wschodzie wzniesienia Sakala, Otepää i Haanja (do 318 m). Klimat umiarkowany, przejściowy między morskim i kontynentalnym. Średnia temperatura w najchłodniejszym miesiącu (w lutym) wynosi od –6°C na wschodzie, do –2°C na zachodnich wyspach, w lipcu 16–17°C. Suma roczna opadów 600–700 mm, maksimum od lipca do września. Gęsta sieć rzeczna, zwłaszcza w południowej części, główne rzeki: Narwa, Ema, Parnawa; ponad 1000 jezior (ok. 5% powierzchni kraju), największe Pejpus (graniczne z Rosją). Estonia leży w strefie lasów mieszanych. Na ubogich glebach piaszczystych rosną bory sosnowe (z sosną zwyczajną), na glebach bardziej żyznych lasy świerkowe (ze świerkiem pospolitym), niekiedy ze znacznym udziałem dębu szypułkowego i innych drzew liściastych. Lasy zajmują ok. 18% powierzchni kraju, torfowiska (przeważnie wysokie) i tereny podmokłe — 20%. Na wschód od Tallinna (na wybrzeżu Zatoki Fińskiej) Park Narodowy Lahemaa.


LITWA
Litwa (lit. Lietuva, Republika Litewska, Lietuvos Respublika) – państwo w Europie Północnej, jedno z państw nadbałtyckich. Graniczy od zachodu z Rosją (obwodem kaliningradzkim), od południa z Polską, od wschodu z Białorusią i od północy z Łotwą. Jest członkiem Unii Europejskiej oraz NATO.

Litwa jest krajem położonym pod względem geograficznym w Europie Środkowej (natomiast przez ONZ jest zaliczana do państw Europy Północnej[4]), na południowo-wschodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Na terenie Litwy znajduje się geometryczny środek Europy, umiejscowiony 26 kilometrów na północ od Wilna. Ustalili to naukowcy z Francuskiego Instytutu Geograficznego w 1989 roku. Posiadaniem geograficznego środka Europy na własnym terenie chwalą się też inne państwa europejskie, m.in. Polska.

Najwyższy punkt: Aukštojo kalnas (Wysoka Góra) 293,84 m n.p.m.
Najniższy punkt: Morze Bałtyckie 0 m



Informacje uzupełniające i miastach :

LWÓW
Lwów (ukr. (L'wiw), łac. Leopolis, niem. Lemberg, j(Lemberg), ros.
(Lwow)) – największe miasto zachodniej Ukrainy, stolica obwodu lwowskiego. Leży nad rzeką Pełtwią.

Stolica księstwa halicko-wołyńskiego, jedno z głównych miast I i II Rzeczypospolitej, w okresie rozbiorów ośrodek kultury polskiej i stolica Galicji

Historia

Lwów został założony przez księcia halicko-włodzimierskiego Daniela Rurykowicza, który nazwał miasto Lwowem na cześć swojego syna Lwa. Lew Halicki po śmierci ojca przeniósł do Lwowa stolicę Rusi Halicko-Włodzimierskiej. W 1356 Kazimierz Wielki lokował miasto na prawie magdeburskim. Lwów stanowił od tego czasu część Polski. W 1412 roku stał się siedzibą metropolity łacińskiego.

Wraz z rozwojem miasta wzrastało religijne i etniczne zróżnicowanie jego mieszkańców. W XVII wieku stało się celem najazdów szwedzkich i kozackich. W 1772, w wnyniku pierwszego rozbioru Polski miasto nazywane Lemberg zostało stolicą austriackiego Królestwa Galicji i Lodomerii. Podczas I wojny światowej Lwów został zdobyty przez wojska carskie we wrześniu 1914, lecz w czerwcu 1915 roku znalazł się ponownie pod władzą Austrii.

Wraz z upadkiem Austro-Węgier wybuchły polsko-ukraińskie walki o miasto. W okresie międzywojennym Lwów był drugim pod względem liczby ludności miastem Polski i stolicą województwa. W czasie II wojny światowej był okupowany przez wojska sowieckie i niemieckie. Po zakończeniu wojny miasto zostało włączone do ZSRR, a jego polską ludność wysiedlono. Od 1991 Lwów wchodzi w skład niepodległej Ukrainy. W 2006 roku świętowano 750-lecie powstania miasta.