|
Szczegóły oferty
|
|
|
|
|
|
SŁOWACJA AUSTRIA  > > BRATYSŁAWA WIEDEŃ 
|
Wycieczka autokarowa - PRAGA - WIEDEŃ - BUDAPESZT - 5 dni
|
Cena oferty zawiera :
Cena zawiera: - przejazd autokarem klasy lux (WC, video, barek, klimatyzacja) lub busem (klimatyzacja), - 4 noclegi w hotelach**/***: 1 nocleg w okolicach Pragi, 2 noclegi w okolicach Znjoma i 1 nocleg w okolicach Budapesztu (pokoje 2, 3 ? osobowe z łazienkami), - 4 śniadania, 4 obiadokolacje, - opiekę przewodnika lokalnego na czas zwiedzania Pragi (4 h), Wiednia (4 h) i Budapesztu (4 h), - opiekę pilota, - ubezpieczenie NNW (do 7.000 zł), KL (do 15.000 Euro), bagażu (do 800 zł), - podatek VAT.
Uwagi : - cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, ok. 350 KCZ, 20 EUR oraz 2.000 HUF, - dopłata do pokoju 1 - osobowego - 200 zł, - cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie. UWAGA!!! Połączenia antenowe za dopłatą są realizowane przy min. 4 uczestnikach i potwierdzane są na 7 dni przed wyjazdem; (*) gwiazdka przy godzinie wyjazdu oznacza godzinę dnia poprzedniego w stosunku do podanej daty wyjazdu, (**)godzina dnia następnego stosunku do podanej daty wyjazdu.
|
|
|
Treść oferty : 1 dzień Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy.Przyjazd do PRAGI, spotkanie z lokalnym przewodnikiem i zwiedzanie Pragi, m.in.: Klasztor na Strachovie, Loreta z kopią domu Marii Panny i Kościołem Narodzenia Chrystusa, Hradczany, Katedra św. Wita, Zamek Królewski, Kościół św. Jerzego, Złota Uliczka, Ogrody Waldsteina, Most Karola, Rynek Staromiejski z Ratuszem. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do hotelu w okolicach Pragi, nocleg.
2 dzień Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: Uniwersytet, Plac Wacława, Muzeum Narodowe, Opera, Brama Prochowa, Dom Miejski. Przejazd do hotelu w okolicach Znojma, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień Śniadanie. Przejazd do WIEDNIA, spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie miasta, m.in.: Ringstrasse: Opera, Hofburg - zimowa rezydencja cesarska, Teatr Dworski, Ratusz oraz spacer po Starym Mieście, m.in.: Ulica Graben, Katedra Św. Stefana. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień Śniadanie. Przejazd do Schonbrunnu - dawnej letniej rezydencji cesarskiej, zwiedzanie Sal Cesarskich i spacer po ogrodach: Fontanna Neptuna, Palmiarnia, Ogród Różany. Popołudniu przejazd do hotelu w okolicach Budapesztu, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień Śniadanie. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie BUDAPESZTU, m.in.: Wzgórze Zamkowe, Baszta Rybacka, Kościół Macieja, Brama Wiedeńska, Zamek Królewski. Następnie Park Vorasliget - Galeria Narodowa i Muzeum Historii Budapesztu przy Placu Bohaterów. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do kraju w godzinach popołudniowych. Powrót do Polski w późnych godzinach wieczornych.
KONTAKT DO NAS
tel. 346 03 06 tel. kom. 500-55-66-00
|
|
Informacje uzupełniające i państwach :
SŁOWACJA
Słowacja, Republika – państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Graniczy z Austrią (91 km), Polską (541 km), Czechami (215 km), Ukrainą (90 km) oraz Węgrami (515 km). Łączna długość granicy lądowej wynosi 1355 km. Słowacja nie posiada dostępu do morza. Do 1993 wchodziła w skład Czechosłowacji. Stolicą kraju jest Bratysława, położona nad Dunajem przy granicy z Austrią i Węgrami. Od 2004 roku należy do Unii Europejskiej.
AUSTRIA
Austria, Republika Austrii (Österreich, Republik Österreich) – państwo położone w Europie Środkowej, federacja dziewięciu krajów związkowych (landów). Graniczy od zachodu ze Szwajcarią (164 km) i Liechtensteinem (35 km), Włochami (430 km) i Słowenią (330 km) od południa, Węgrami (366 km) i Słowacją (91 km) od wschodu i Niemcami (784 km) oraz Czechami (632 km) od północy. Łączna długość granic lądowych wynosi 2562 km. Nie ma dostępu do morza. Stolica Austrii - Wiedeń - znajduje się na wschodzie kraju
|
|
Informacje uzupełniające i miastach :
BRATYSŁAWA
Bratysława stolica i największe miasto Słowacji, 425 tys. mieszkańców (2005). Miasto leży nad Dunajem, przy granicy z Węgrami i Austrią, zaledwie 60 km od Wiednia, do którego można dojechać w około godzinę korzystając z częstych połączeń autobusowych, czy kolejowych. 9 km na północny wschód od miasta położony jest port lotniczy im. Milana Rastislava Štefánika.
Stolica Słowacji jest jednym z najgęściej zaludnionych miast Europy Środkowej. Jest to największy ośrodek przemysłowy, kulturalny i naukowy Słowacji.
Duży wpływ na Bratysławę mieli Węgrzy i Austriacy. Zmieniała się również nazwa miasta, niektóre z nazw używane były równocześnie aż do I wojny światowej, do dziś Pressburg jest oficjalnie niemiecką alternatywą Bratysławy, Pozsony węgierską, Prešporok starą nazwą słowacką a Prešpurk starą nazwą czeską, zaś romska nazwa miasta to Pożoma albo Braťislawa.
WIEDEŃ
Wiedeń (niem. Wien, ang. Vienna, łac. Vindobona, ) jest stolicą Austrii, jej największym miastem oraz kulturalnym i politycznym centrum kraju, położony nad Dunajem, na krańcu Lasu Wiedeńskiego; obszar 415 km2, ludność 1 631 000 (2005). Wiedeń stanowi także jeden z dziewięciu krajów związkowych Austrii. Jest to jedno z bardziej znanych miast środkowej Europy i jest ważnym miejscem dla historii i kultury tego kontynentu.
Wiedeń dzieli się na 23 dzielnice (Bezirke), które nie są jednak samodzielnymi jednostkami administracyjnymi (samorządowymi), odpowiadającymi powiatom w pozostałych landach Austrii, a tylko częściami jednolitej administracji miejskiej. Mają jednak pewne (wąskie) uprawnienia i są okręgami wyborczymi do rady miasta, co daje im pewną tożsamość polityczną.
Historia osada celtycka założona w V wieku p.n.e. w czasach imperium rzymskiego twierdza Castrum Vindabona 1221 - prawa miejskie 1278 - pod panowaniem dynastii Habsburgów stolica Świętego Cesarstwa Rzymskiego 1529 - pierwsze oblężenie Wiednia przez Turków. Zwinięte w wyniku działań wojennych toczonych na Węgrzech i wojny z Persją Sasanidów 1620 - Oblężenie Wiednia podczas wojny trzydziestoletniej przez Gabora Bethlena. Atak Lisowczyków (wysłanych przez Zygmunta III Wazę doprowadził do wycofania się jego oddziałów spod stolicy Habsburgów) - tzw. pierwsza odsiecz wiedeńska 1683 - Drugie oblężenie przez Turków. Odsiecz Wiednia przez króla Polski i wielkiego księcia Litwy Jana III Sobieskiego - druga odsiecz wiedeńska od 1683 - Turcy uciekając spod stolicy Austrii zostawili w swym obozie olbrzymie bogactwa w postaci zwierząt, wyposażenia i bogactw mineralnych (złoto i srebro) lecz przede wszystkim kawy. W mieście od tamtego czasu zaczęły powstawać, "jak grzyby po deszczu", kawiarnie. Stały się one miejscem miłego spędzania czasu, czy załatwiania interesów. od XVIII wieku wielka metropolia W okresie klasycystycznym Wiedeń stał się sławnym ośrodkiem muzycznym, głównie za sprawą trzech tworzących tam wówczas geniuszy muzycznych: Beethovena, Haydna i Mozarta 1814-1815 - kongres wiedeński 1848 - Wiosna Ludów - Wiedeń pokryty barykadami - rodzina cesarska ucieka ze stolicy. Po kilku miesiącach rewolucję tłumią wojska rządowe. 1848-1916 - panowanie Franciszka Józefa I - okres rozkwitu miasta i jego gruntownej przebudowy. W 2. połowie XIX wieku zburzono mury miejskie oraz wybudowano Ring - reprezentacyjną arterię okrążającą Stare Miasto. przed I wojną światową Wiedeń był czwartym pod względem liczby mieszkańców miastem Europy (ponad 2 mln) 1918 - stolica republiki Austrii 1938 - 1945 - prowincjonalna stolica niemieckiej prowincji "Marchia Wschodnia" od 1945 roku - ponownie stolica Austrii
|
|
|
|