|
Szczegóły oferty
|
|
|
|
|
|
SZWAJCARIA  > > ZURYCH GENEWA BERNO 
|
SZWAJCARIA - SABAUDIA - LIECHTENSTEIN - ZAPRASZAMY !!
|
Cena oferty zawiera :
Cena obejmuje przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, bar, WC i video), zakwaterowanie w hotelach (4 rozpoczęte doby hotelowe), 4 śniadania, ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż), program turystyczny j.w. oraz opiekę pilota. Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjne ceny biletów wstępu: Szwajcaria - 20 CHF + 140 CHF wjazd na Jungfraujoch, Francja - 45 EUR.
Uwagi : Uwaga ! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
|
|
|
Treść oferty : Zurich - miasto bankierów Genewa i Lozanna Liechtenstein i Vaduz Berno i Lucerna lodowiec Jungfrau i Chamonix Mont Blanc - dach Europy
PROGRAM
Dzień 1 Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Czechy, Niemcy i Austrię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.
Dzień 2 Przed południem przyjazd do Zurichu - miasta bankierów. Zwiedzanie starego miasta leżącego nad brzegiem rzeki Limmat: piękne mieszczańskie kamieniczki, pasaże handlowe, kręte uliczki, liczne fontanny podobno ponad 1100), elegancka Bahnhofstrasse, Jezioro Zurychskie, kościół Fraumunster z przepięknymi witrażami Marca Chagalla oraz katedra. Podczas zwiedzania czas wolny na posiłek (płatny dodatkowo). Nocleg w okolicach Zurichu.
Dzień 3 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Całodzienna wycieczka w Alpy Berneńskie: Interlaken, malowniczo położone pomiędzy jeziorami Thuner i Briezer, Grindelwald, zwane „lodowcową wioską”, pięknie położone u stóp Jungfrau (4.158 m mpm). Wjazd kolejką szynową na przełęcz Jungfraujoch (3454 m npm) - trasa o długości 10 kilometrów wykuta jest w litej skale, a podróż dostarcza pasażerom fantastycznych wrażeń. Na górze zwiedzić można Pałac Lodowy czyli labirynt z różnymi rzeźbami wykutymi w lodzie. Uwaga - należy zabrać cieplejszą odzież. Nocleg w hotelu w okolicach Aix les Bains.
Dzień 4 Po śniadaniu wyjazd do Genewy - europejskiej siedziby ONZ: stare miasto z placem de Bourg de Four, katedra św. Piotra, w której wygłaszał kazania Kalwin, promenada des Bastions z pomnikiem reformacji, park angielski ze słynnym zegarem kwiatowym, jezioro Genewskie i największa na świecie fontanna Jet d’Eau (słup wody wysoki na 140 m). Po południu przejazd do Chamonix, znanego centrum sportów zimowych - dla chętnych wjazd najdłuższą na świecie kolejką linową na Aquille di Midi (3,842 m. npm) położony u podnóża Mont Blanc. Powrót na nocleg do hotelu.
Dzień 5 Po śniadaniu zwiedzanie Annecy, zwanego alpejską Wenecją: mennica Palais de Isle i przepiękna starówka. Przejazd wzdłuż jeziora do Lozanny, uroczego miasta położonego nad Jeziorem Genewskim, w programie gotycka katedra ze sławną trzynastowieczną rozetą, staromiejskie fontanny i ozdobiony skrzydlatymi smokami ratusz miejski. Następnie spacer po promenadzie Montreaux, stolicy riwiery Szwajcarskiej: zwiedzanie średniowiecznego zamku Chillon, opisanego przez lorda Byrona. Powrót na nocleg do hotelu.
Dzień 6 Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Ok. 08.00 wyjazd do Berna, stolicy Szwajcarii, w programie między innymi malownicza starówka zabudowana mieszczańskimi kamieniczkami z licznymi podcieniami, dom Alberta Einsteina, wieża zegarowa, katedra z najwyższą w Alpach wieżą i budynki parlamentu. Przejazd do Lucerny i zwiedzanie miasta: spacer nad Jeziorem Czterech Kantonów, stare miasto - Altstadt i słynny ponad 660-letni drewniany most Kapellbrucke. Następnie przejazd do Księstwa Liechtenstein i spacer po stolicy tego miniaturowego państwa - Vaduz (między innymi wzgórze zamkowe z rozległą panoramą miasta). W godzinach wieczornych wyjazd do Polski. Przejazd przez terytorium Niemiec, Austrii i Czech. Podczas przejazdu przewidywane są krótkie postoje.
Dzień 7 Powrót do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok.13.00).
KONTAKT DO NAS tel. 346 03 06 tel. kom. 500 55 66 00
|
|
Informacje uzupełniające i państwach :
SZWAJCARIA
Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego (1815 r.) jest państwem neutralnym. Do Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum.
Geografia Powierzchnia lądowa: 39 770 km2 Powierzchnia wód: 1520 km2 Całkowita granica lądowa: 1 852 km Długość wybrzeża: nie ma dostępu do morza Długość granic: Austria 164 km Francja 573 km Liechtenstein 41 km Niemcy 334 km Włochy 740 km Najwyższy punkt: Dufourspitze 4634 m n.p.m. Najniższy punkt: Jezioro Maggiore 195 m n.p.m. Najdłuższa rzeka: Ren Powierzchnia lasów: 32%
|
|
Informacje uzupełniające i miastach :
ZURYCH
Zurych (niem. Zürich; fr., ang. Zurich; wł. Zurigo; romansz Turitg) - miasto w północno-wschodniej Szwajcarii, nad Jeziorem Zuryskim i rzeką Limmat, stolica kantonu Zurychu; największe miasto i główny ośrodek gospodarczy kraju; największa w Europie giełda papierów wartościowych. Zurych jest największym kompleksem urbanistycznym Szwajcarii.
Historia
Założenie w 1877 roku zuryskiej giełdy wyznaczyło początek ponad stuletniego okresu, w którym Zurych odgrywał doniosłą rolę finansowej stolicy. Jednak dzieje miasta sięgają w przeszłość do niepamiętnych czasów - już w epoce neolitycznej pierwotni mieszkańcy tej ziemi budowali na brzegu Jeziora Zuryskiego osady na palach, a 2000 lat temu na szczycie wzgórza nad rzeką Limmat Rzymianie założyli posterunek celny zwany 'Turicum'. Miejsce to, dziś noszące nazwę Lindenhof, stanowi geograficzny środek miasta. Potem musiało upłynąć z góry dziesięć wieków, zanim Zurych zyskał prawa miejskie, wzrósł w siłę i sławę jako centrum wyrobu tkanin jedwabnych, wełnianych i lnianych. Po wstąpieniu do Konfederacji w 1351 roku arystokracja i wpływowi kupcy Zurychu zgodzili się dzielić władzę z przedstawicielami gildii rzemieślniczych. Dziś wielusetletnie siedziby gildii nadal zajmują poczesne miejsce wśród skarbów architektury zuryskiej Starówki.
Silne gospodarczo i politycznie miasto w XVI wieku zaczęło rozwijać się intelektualnie, do czego wydatnie przyczynił się kaznodzieja Ulrich Zwingli, głoszący nauki reformacji. Przez parę kolejnych wieków Zurych jako ośrodek liberalnej myśli przyciągał wiele znakomitych osobistości, takich jak Goethe, Wagner, Tomasz Mann, Einstein, James Joyce, Lenin i Trocki. Właśnie z Zurychu w 1917 r. Lenin i jego towarzysze odjechali słynnym "zapieczętowanym pociągiem" przez Niemcy do pogrążonego w chaosie Sankt Petersburga.
Podczas I wojny światowej w kabarecie "Voltaire" na Spiegelgasse narodził się dadaizm. Dziś miasto szczyci się posiadaniem ponad 50 galerii i biur wystaw wszelkiego rodzaju sztuki. Zuryski uniwersytet - największy w Szwajcarii - oraz uważana za jedną z najlepszych uczelni technicznych świata słynna ETH Zürich nadają miastu intelektualny charakte
GENEWA
Genewa (franc. Gene`ve, niem. Genf, wł. Ginevra, hiszp. Ginebra, ang. Geneva) to drugie pod względem liczby mieszkańców (185,5 tys. w 2004 r.) miasto w Szwajcarii. Położone jest w południowo-zachodniej części kraju, nad Jeziorem Genewskim i rzeką Rodan. Miasto jest stolicą francuskojęzycznego kantonu Genewa. Obszar miejski Genewy obejmuje również część Francji i liczy ok. 700 tys. mieszkańców.
W Genewie mieszczą się siedziby wielu organizacji międzynarodowych, m. in.: europejska siedziba Organizacja Narodów Zjednoczonych, Światowa Organizacja Zdrowia, Międzynarodowa Organizacja Pracy, Światowa Organizacja Handlu, Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, CERN. Odbywa się tu jedna z największych i najważniejszych wystaw motoryzacyjnych - Salon International de l'Auto.
Jest to jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast europejskich, ponad połowa mieszkańców posiada zagraniczny paszport (wliczając osoby z podwójnym obywatelstwem). Znajduje się tu założony w 1559 r. uniwersytet, lotnisko międzynarodowe oraz siedziby licznych firm i banków.
BERNO
Berne) - stolica Szwajcarii (formalnie tylko siedziba rządu - niem. Bundesstadt) i stolica kantonu Berno.
Miasto leży nad rzeką Aare dzielącą je na dwie części połączone mostami. Założył je w 1191 roku książę Bertold V von Zähringen i, według legendy, nazwał je Bern (niem. Bär – niedźwiedź), gdyż zabił tam niedźwiedzia podczas polowania. Dziś miś stanowi zwierzę heraldyczne (występuje w herbie) i jest maskotką miasta, a od XIX w. w jamach nad rzeką Aare (niem. Bärengraben) trzymane są niedźwiedzie. Rzeka Aare w Bernie Rzeka Aare w Bernie
Dodatkowym argumentem przemawiającym za położeniem miasta było zakole rzeki otaczające centrum z trzech stron.
Berno jest dzisiaj ważnym węzłem komunikacyjnym, stanowi siedzibę centralnych władz, zagranicznych przedsiębiorstw oraz organizacji międzynarodowych. Mimo to miasto nie straciło nic ze swojego prowincjonalnego uroku. Na stolicę Szwajcarii zostało wybrane w 1848 roku.
|
|
|
|