Szczegóły oferty

HOLANDIA  > > AMSTERDAM 
WYCIECZKA OBJAZDOWA - KRAJE BENELUXU - 6 DNI - ZAPRASZAMY

Grupa / podgrupa : Wycieczki / City Tour
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel ** 
Wyżywienie : śniadania (BB)
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

Przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach j.w. (3 noce), 3 śniadania kontynentalne, program turystyczny jw., ubezpieczenie Signal Iduna (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota

Uwagi : Cena nie obejmuje kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu statkiem, przejazdów komunikacją miejską, posiłków w restauracjach oraz innych wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt biletów ok. 90 Eur, koszt 3 obiadokolacji około 45 Eur.
WYCIECZKA OBJAZDOWA - KRAJE BENELUXU - 6 DNI - ZAPRASZAMY

Treść oferty :
KRAJE BENELUXU - 6 DNI

- LUKSEMBURG
- BRUKSELA
- AMSTERDAM
- NAPOLEON O WATERLOO
- BRUGIA
- ROTTERDAM
- HAGA


Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Niemcy. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2
Rano przyjazd do Luksemburga, zwiedzanie starego miasta (Plac d´Armes, Pałac Książęcy) oraz wędrówka po kazamatach (lochach luksemburskich). Po południu zobaczymy doskonale zrekonstruowany XI w zamek w Vianden. Który w średniowieczu
uważany był za jeden z najpiekniejszych w Europie. Po południu przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Brukseli.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Brugii, miasta połączonego kanałami z Ostendą i pobliską Gandawą. Krótki spacer po urokliwej starówce (rynek Grote Markt, Notre Dame z rzeźbą Michała Anioła - Madonna z Dzieciątkiem, bazylika Saint Sang). Następnie przejazd do Brukseli i zwiedzanie miasta autokarem: zobaczymy Atomium, Pałac Królewski, dzielnicę Unii Europejskiej i Pałac Sprawiedliwości. Następnie spacer po starówce brukselskiej - szczególnej uwadze polecamy Grand Place z pięknym Hotel de Ville (ratuszem miejskim) oraz symbol miasta - fontannę Maneken Pis. Wieczorem dla chętnych kolacja na starym mieście (płatna dodatkowo).

Dzień 4
Rano wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Rotterdamu, wjazd na Euromast, skąd roztacza się przepiękna panorama miasta. Kolejnym punktem programu będzie Haga, urzędowa stolica Holandii, zwiedzimy również Madurodam, czyli Holandię w miniaturze. Po południu wizyta na farmie serowarskiej. Przejazd do Amsterdamu. Dla chętnych wspólna kolacja w restauracji w centrum miasta. Wieczorny spacer po dzielnicy Czerwonych Świateł - centrum nocnych uciech. Przejazd w okolice Amsterdamu na nocleg.

Dzień 5
Rano, po wykwaterowaniu, zwiedzanie szlifierni diamentów (możliwość zakupu!). Następnie czas na indywidualne zwiedzanie muzeów -Van Gogha (największa na świecie kolekcja dzieł mistrza) i Rijksmuseum (Muzeum Narodowe) a także Muzeum Heinekena (proces produkcji i degustacja wyśmienitego piwa). Po południu proponujemy romantyczny rejs po kanałach amsterdamskich. Następnie zaproponujemy wizytę w muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Dla chętnych wspólna kolacja. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych (około godziny 22:00)

Dzień 6
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 09.00).

UWAGA ! Program może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W terminach od połowy marca do połowy maja dodatkowo wizyta w ogrodach kwiatowych Keukenhof (dodatkowo płatna - około 20 Eur).






Informacje uzupełniające i państwach :

HOLANDIA
Holandia lub Niderlandy (niderl. Nederland) to europejska część Królestwa Niderlandów (niderl. Koninkrijk der Nederlanden), tworzonego także przez Arubę i Antyle Holenderskie. Holandia jest monarchią konstytucyjną położoną w zachodniej części Europy nad Morzem Północnym, które oblewa ją od północy i zachodu. Graniczy na południu z Belgią oraz na wschodzie z Niemcami. Aktualne granice zostały wytyczone w roku 1839.

Holandia jest krajem gęsto zaludnionym. Ponad połowa jej terytorium leży poniżej poziomu morza. Państwo jest znane ze swoich wiatraków, sera, chodaków, tulipanów, rowerów oraz wysokiego poziomu tolerancji dla różnych odmienności wśród społeczeństwa – liberalnych praw dotyczących narkotyków, prostytucji, aborcji, eutanazji oraz związków między osobami tej samej płci. W Holandii swoją siedzibę ma Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii, Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości oraz Międzynarodowy Trybunał Karny.

Wody
Kraj leży w dorzeczu trzech rzek: Renu, Mozy i Skaldy. Długą tradycję (od XIII wieku) ma tu osuszanie terenów nadmorskich, jezior i zatok. W 1932 powstał zbiornik ?sselmeer w wyniku odcięcia tamą Afsluitd?k zatoki Zuiderzee od Morza Północnego. Do największych przedsięwzięć, mających na celu ochronę wybrzeży Zelandii, należy realizacja zadań w ramach Planu Delta. Jego wykonanie w latach 1958–1986 pozwoliło na odgrodzenie tamami (wyposażonymi w śluzy) ujść Renu, Mozy i Skaldy Wsch. od M. Północnego. W wyniku osuszania powierzchnia kraju zwiększyła się z 33,6 tys. km2 (1960) do 41,5 tys. km2 (1992). Ważne szlaki komunikacyjne stanowią kanały śródlądowe (długość ok. 5 tys. km) m.in. Księżniczki Małgorzaty, Over?ssel i Amsterdam-Ren.

Historia

W starożytności
Odkrycia terenów, na których dzisiaj znajduje się Holandia, dokonał Juliusz Cezar w pierwszym stuleciu przed Chrystusem. Wtedy były to tereny zamieszkane przez plemiona germańskie. Cezar przyłączył do cesarstwa zachodnią część krainy. Pomiędzy IV a VIII wiekiem naszej ery, terytorium dzisiejszej Holandii zostało podbite przez Franków.


Średniowiecze
Zobacz więcej w osobnym artykule: Niderlandy (region historyczny).

Wraz z biegiem stuleci powstawały coraz to nowe samodzielne hrabstwa i księstwa. W XV w. większość terytoriów została zjednoczona (za pomocą podbojów i małżeństw dynastycznych) przez Burgundów. W roku 1477 Holandia, a wraz z nią terytoria obecnej Belgii i Luksemburga, przeszła pod panowanie Habsburgów (od 1556 r. ich linii hiszpańskiej).


Republika Zjednoczonych Prowincji
Zobacz więcej w osobnym artykule: Republika Zjednoczonych Prowincji.


Flaga holenderska na statku z czasów kolonialnychW 1572 doszło do wybuchu powstania przeciw Hiszpanii. Wynikiem rewolty było podpisanie w 1579 r. Unii Utrechckiej. Zakładała ona m.in. utworzenie wspólnej armii i jednolitego systemu pieniężnego, przy jednoczesnym zachowaniu szerokiej autonomii poszczególnych prowincji. Był to początek procesu, w wyniku którego doszło do rozbicia kraju na 2 części, z których powstały później 2 państwa - Belgia i Holandia.

Nowe państwo przybrało charakter protestancki kalwiński. Po zamordowaniu Wilhelma Orańskiego (1584) tytuł namiestnika oraz naczelne dowództwo otrzymał jego syn Maurycy z Nassau, który kontynuował wojnę z Hiszpanią. Holandia odebrała jej liczne kolonie w Indiach, Afryce i Ameryce.

W 1609 r. nastał dwunastoletni rozejm, po którym rozpoczęła się kolejna wojna. W pokoju westfalskim 1648 Hiszpania uznała niepodległość Zjednoczonych Prowincji.

Od końca XVI w. Prowincje przeżywały rozkwit - do miast holenderskich przeniósł się handel zamorski, powstały nowe kompanie handlowe między innymi takie jak: Holenderska Kompania Wschodnioindyjska, Holenderska Kompania Zachodnioindyjska. Republika Zjednoczonych Prowincji bierze udział wraz z takimi potęgami ówczesnej Europy jak Anglia czy Francja w kolonizacji Ameryki Północnej. Holandia posiadała także sławy nauki i sztuki np. Rembrandta, Grotiusa, Huygensa.

Obszar północnych protestanckich Niderlandów stanowi obecnie terytorium Holandii (oficjalna nazwa: Królestwo Niderlandów). Głową państwa jest królowa z dynastii orańskiej (Oranje-Nassau), potomek Wilhelma Orańskiego.


Od końca XVIII wieku
Potęga Holandii znacznie zmalała w XVIII w. W wyniku wojen z Hiszpanią, Francją i Anglią. W tym też czasie utracono część zamorskich kolonii, co z kolei przyczyniło się do gospodarczej zapaści. W 1810 r. Holandia została nawet przejściowo wcielona do Francji.

W roku 1815 Holandia została połączona z Niderlandami Płd. (dzisiejszą Belgią) w Królestwo Zjednoczonych Niderlandów pod przywództwem Wilhelma I Orańskiego. Wspólne państwo nie przetrwało jednak długo, już w 1830 Belgowie odłączyli się od królestwa, by utworzyć własne państwo.

W 1848 r. uchwalono konstytucję, co dało początek liberalnym przemianom. Nadszedł kolejny wiek, a wraz z nim dwie wielkie wojny światowe. Wobec obu tych konfliktów Holandia ogłosiła neutralność, co jednak nie uchroniło jej od ataku III Rzeszy w 1940 roku, i w efekcie od okupacji trwającej do 1945 r. W czasie wojny działał emigracyjny rząd w Londynie, na czele którego stała królowa Wilhelmina.

Po wojnie kolonie holenderskie zyskały niepodległość lub bardzo szeroką autonomię - w 1949 roku niepodległość zyskała Indonezja. Po II wojnie światowej Holandia zerwała z tradycyjną polityką neutralności, przystępując w 1949 do NATO, w 1957 do EWG, poprzedniczki dzisiejszej Unii Europejskiej.