Szczegóły oferty

POLSKA  > > MIELNO 
OW HORYZONT - MIELNO-UNIEŚCIE

Grupa / podgrupa : Wczasy / Letnie
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : OŚRODEK WCZASOWY 
Wyżywienie :
Dojazd : dojazd: wlasny 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

ZAKWATEROWANIE:
Domki w zabudowie szeregowej z pokojami 2,3 i 4 osobowymi każdy z własną łazienką i mini tarasem. Wszystkie po generalnym remoncie. W każdym pokoju jest również: leżak, parawan, koc plażowy oraz czajnik bezprzewodowy i TV. Można wypożyczyć grill ogrodowy. Wszystkie pokoje usytuowane są na parterze, z własnym wyjściem na zewnątrz i gankiem z meblami ogrodowymi i mini ogródkiem.

WYŻYWIENIE:
2 x dziennie, od obiadokolacji dnia pierwszego do
śniadania dnia ostatniego.



Uwagi : W trakcie pobytu jest realizowany program animacyjny
dla dzieci i dorosłych.
Doba hotelowa od godz. 15:00 dnia pierwszego do godz. 10:00 dnia ostatniego.
Dzieci do lat 3 bez świadczeń - 25 zł/doba płatne
w ośrodku.
Zwierzęta - akceptowane - ok. 6 zł/doba płatne w recepcji.
Na miejscu konieczność uiszczenia opłaty klimatycznej.
OW HORYZONT - MIELNO-UNIEŚCIE
OW HORYZONT - MIELNO-UNIEŚCIE

Treść oferty :
MIELNO - UNIEŚCIE
- znana i chętnie odwiedzana przez licznych turystów miejscowość letniskowa polskiego wybrzeża, położona w jego środkowej części. Bliskość morza i jeziora Jamno, a także Koszalina, stwarza doskonałe warunki do wypoczynku. Ładna, piaszczysta plaża oraz liczne tawerny i dyskoteki gwarantują spełnienie oczekiwań wczasowiczów.

OŚRODEK WCZASOWY "HORYZONT"
- jest atrakcyjnie usytuowany wśród pasma zieleni, przy samej plaży. Do dyspozycji gości oddaje: stołówkę, świetlicę - salę TV, salę dyskotekową, siłownię, solarium, stacjonarne grille, salę do tenisa stołowego, plac zabaw, miejsce na ognisko, a także ogrodzony parking niestrzeżony - bezpłatny. Do dyspozycji wczasowiczów ogólnie dostępna kuchenka oraz ogródek grillowy do organizowania imprez plenerowych


Informacje uzupełniające i państwach :

POLSKA
Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo położone w Europie Środkowej nad Morzem Bałtyckim. Graniczy z Niemcami (na zachodzie), Czechami, Słowacją (na południu), Ukrainą, Białorusią, Litwą (na wschodzie) i Rosją (obwodem kaliningradzkim, na północy), a poprzez granicę morską (granicę wyłącznej strefy ekonomicznej) z Danią oraz Szwecją.

Jest członkiem Unii Europejskiej, NATO, ONZ, OECD, WTO, Grupy Wyszehradzkiej, Trójkąta Weimarskiego, G6, G20 w ramach Unii, OBWE, CENELEC, Rady Państw Morza Bałtyckiego, Inicjatywy Środkowoeuropejskiej, CEFTA i wielu organizacji międzynarodowych.


POLSKA W LICZBACH
Powierzchnia 322,577 km2
Populacja 38.7 mln
Zaludnienie/km2 124 (km2)
Stolica Warszawa (Warsaw) 1.65 mln
Podział Administracyjny 16 województw
Prezydent Lech Kaczyński
Premier Jarosław Kaczyński
Sejm Sejm (460 posłów) & Senat (100 senatorów) – 4-letnia kadencja
Waluta 1 Zloty (PLN) = 100 Groszy (1 EUR = aprox. 4 PLN)
Strefa Czasowa GMT+1h
Religie Katolicy 90.7%, Ortodoks 1.4%, inne 7.9%
Narodowości Polacy 98.5%, Ukraińcy 0.6%, Niemcy 0.5%, inne 0.4%
Przeciętna długość życia mężczyźni - 68 lat, kobiety – 77 lat
PKB 13 275 USD per capita, PPP - dollar
Inflacja 2.1%
Średnia pensja/miesiąc 480 USD
Bezrobocie 17%
Zagospodarowanie przestrzenne 65%
Czytanie 99%
Turystyka 14 mln turystów rocznie odwiedza Polskę, Polska zajmuje 14ste miejsce na liście najchętniej odwiedzanych państw na świecie
Kraje sąsiadujące Niemcy (467km), Republika Czeska (790km), Slowacja (538km), Ukraina (529km), Białoruś (416km), Rosja (210km), Litwa (103km), wybrzeże Bałtyku (788km)
Powierzchnia głównie niziny, najniższy punkt – wieś Racki Elbląskie (1.8m poniżej poziomu morza)
Góry na południu – Tatry Wysokie (najwyższy szczyt Rysy 2499m), Bieszczady, Beskid, Karkonosze, Góry Stołowe
Rzeki Wisła (1047km), Odra, Bug, Warta
Jeziora Śniardwy (Mazury) 113.8 km2





Informacje uzupełniające i miastach :

MIELNO
Gmina Mielno leży w centrum najczystszej części Wybrzeża Bałtyckiego; bezpośrednio w sąsiedztwie morza i jeziora Jamno. Obszar Mielna-Unieścia stanowi nisko położoną, płaską lub falistą wysoczyznę morenową, położoną na wys. od 0 do 7 m. nad poziomem morza. Od strony Morza Bałtyckiego leży wysoki pas wydmowy, składający się z wydmy przedniej - białej, wydmy starej - szarej oraz lasu wydmowego. Pierwszą wzmiankę o wsi Mielno można znaleźć już w akcie nadania praw miejskich Koszalinowi z 1266 roku. Około roku 1830 do wsi zaczęli przyjeżdżać pierwsi letnicy. w roku 1897 Mielno odwiedziło ponad 500 osób, a następne lata przynosiły stały wzrost liczby turystów. Po zakończeniu drugiej wojny światowej, już w roku 1946, uruchamiano pierwsze domy wypoczynkowe, zarządzane wówczas przez Państwowy Zarząd Uzdrowisk Pomorza Zachodniego, później (1949) przekształcony w popularny przez długie lata Fundusz Wczasów Pracowniczych (FWP). Dopiero w latach 70-tych dzięki rozbudowie wielu pensjonatów, hoteli, domów wczasowych, kwater prywatnych oraz ośrodków sanatoryjnych, a także poprawie standardów w tych miejscach Mielno zaczęło zyskiwać ogromną popularność jako kurorcik wypoczynkowy. Mielno, zachwalane jako uzdrowisko, miało zawsze bogatą ofertę rozrywkową: począwszy od koncertów na świeżym powietrzu, po rejsy spacerowe na jeziorze Jamno aż po lecznicze gorące kąpiele. Przez Mielno i Unieście przebiega pieszy szlak turystyczny "Błękitny", wiodący przez teren byłego województwa koszalińskiego od Rusinowa na wschodnim krańcu, przez Darłowo, Dąbki, Dąbkowice, Łazy, Unieście, Mielno, Chłopy, Sarbinowo, Gąski, Ustronie Morskie, Bagicz, Kołobrzeg, Grzybowo do Dźwirzyna na zachodnim krańcu. W kierunku południowym natomiast znajdują się Strzeżenice, Mścice i Koszalin, do których można dojść pieszo, dojechać rowerem lub samochodem; podobnie jak z Mielna do Mielenka, gdzie wiedzie aleja ponad 150-letnich lip, posadzonych w trzech rzędach.