Szczegóły oferty

INDIE  > > DELHI 
Indie - W Złotym Trójkącie i Bollywood

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel *** 
Wyżywienie : Wg programu
Dojazd : dojazd: samolot 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

Cena podstawowa obejmuje: przelot liniami rejsowymi Warszawa - New Delhi, Bombaj - Warszawa z przesiadką, przelot wewnętrzny na trasie Jaipur - Goa (limit bagażu 15 kg + 5 kg), opłaty lotniskowe, 13 rozpoczętych dób hotelowych (8 podczas objazdu, 5 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym na Goa), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje, wyżywienie w części pobytowej jak w opisie hoteli, opiekę polskiego pilota podczas objazdu i pobytu, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/os./dzień (w części objazdowej) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 210 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD) oraz wycieczek lokalnych: Galta (ok. 15 USD), teatr w Agrze (ok. 35 USD).


Uwagi :
Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2015 r. i mogą ulec zmianie. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Indie - W Złotym Trójkącie i Bollywood
Indie - W Złotym Trójkącie i Bollywood
Indie - W Złotym Trójkącie i Bollywood
Indie - W Złotym Trójkącie i Bollywood
Indie - W Złotym Trójkącie i Bollywood
Indie - W Złotym Trójkącie i Bollywood

Treść oferty :
Złoty trójkąt Indii - Delhi, Agra i Taj Mahal • Jaipur i wjazd do Fortu Amber na słoniach • Park Narodowy Ranthambhore i tygrysy bengalskie • złote plaże Goa • Bombaj - stolica Bollywood • przelot lokalny w cenie


Dzień 1

11:40 Zbiórka przy stanowisku odpraw na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi, z przesiadką w Dubaju.
13:40 Wylot z Warszawy.
22:15 Przylot do Dubaju.
04:30 Wylot z Dubaju.

Dzień 2

09:00 Przylot do New Delhi. Transfer do hotelu śniadanie i czas na odpoczynek. Następnie zwiedzanie Delhi, w programie m.in.: Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate (słynną bramę Indii). Po południu zwiedzanie Starego Delhi: obejrzymy z zewnątrz monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Szahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Północnych meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Powrót na obiadokolację do hotelu. (Trasa ok. 40 km).
Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Agry. Po południu zwiedzanie Taj Mahal, jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, mauzoleum ufundowanego przez cesarza Szachjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowanego z białego marmuru przez 22 lata i 22 tys. rzemieślników. Następnie zwiedzanie monumentalnego Fortu w Agrze - największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do teatru w Agrze (płatna dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w Agrze. (Trasa ok. 240 km).
Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Ranthambhore, zakwaterowanie w lodgy w ok. parku, lunch, a następnie popołudniowe safari. Park Ranthambhore słynie z tygrysów bengalskich, występuje tu, według różnych źródeł, 25 - 42 osobników. Park jest jednym z największych w Indiach, zajmuje powierzchnię ok. 392 km2, ze wszystkich stron otoczony jest górami, pośród lasów liściastych znajduje się kilka jezior, w okolicy których najłatwiej można wypatrzyć drapieżniki. Obiadokolacja i nocleg w lodgy. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 5

Poranne safari w parku, powrót na śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Jaipuru. Po południu zwiedzanie Pałacu Miejskiego, siedziby Maharadży. Wizyta w unikalnym, zaskakującym futurystyczną architekturą Obserwatorium Astronomicznym Jantar Mantar, zbudowanym w połowie XVIII w. Zobaczymy również przepiękną fasadę Hawa Mahal, tzw. Pałacu Wiatrów - wizytówki miasta. Wizyta w emporium dywanów, tekstyliów i kamieni szlachetnych. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Jaipurze. (Trasa ok. 160 km).
Dzień 6

Po śniadaniu wycieczka do fortecy Amber - wjazd do fortu na słoniach. Zwiedzanie części pałacowej kompleksu z XVI w. Popołudnie wolne na zakupy i samodzielne zwiedzanie miasta. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Galty (płatna dodatkowo). Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu. (Trasa ok. 40 km).
Dzień 7

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko w Jaipurze. (Trasa ok. 40 km). Przelot wewnętrzny na lotnisko w Goa (możliwa przesiadka w Bombaju lub innym mieście). Wyżywienie zgodne z opisem hoteli wypoczynkowych.
Dzień 8 – 11

Pobyt w wybranym hotelu na wybrzeżu Goa. Czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, a także zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych.
Dzień 12

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, możliwość korzystania z ogólnodostępnej infrastruktury hotelu. Następnie przejazd na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do Bombaju (kolacja w formie pakietów podróżnych).
Dzień 13

Po przyjeździe zakwaterowanie i śniadanie w hotelu w Bombaju. Następnie zwiedzanie najbardziej dynamicznego i kosmopolitycznego miasta Indii, będącego centrum indyjskiego biznesu, a także wytwórni filmowych Bollywood. Zobaczymy między innymi Wrota Indii usytuowane u wybrzeży Morza Arabskiego, stojące naprzeciwko ekskluzywnego hotelu Taj Mahal - oba obiekty są symbolem miasta. Następnie zobaczymy jeden z najpiękniejszych zabytków Bombaju, stację kolejową Terminal Wiktorii oraz neogotyckie zabudowania uniwersyteckie. Przejedziemy pod fontannę „Flora” położoną w samym sercu Bombaju. Zwiedzimy pięknie usytuowany na wyspie meczet świętego męża Haji Ali’ego. Możliwość zakupów na lokalnym bazarze. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 14

Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Bombaju (śniadanie w formie pakietów podróżnych).
04:45 Wylot z Bombaj.
06:05 Przylot do Dubaju.
07:30 Wylot z Dubaju.
10:45 Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Rozkład lotów jest orientacyjny i może różnić się w zależności od grupy.

Lista terminów :
2016-02-29 - 2016-03-14
15 dni
6 610,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

INDIE
INDIE - państwo w Azji Południowej, zajmujące większość subkontynentu indyjskiego.

Od północy Indie są ograniczone przez pasma górskie: Karakorum i Himalaje. Z Indiami graniczą: Pakistan na północnym zachodzie, Afganistan na bardzo małym odcinku i Chiny, Nepal oraz Bhutan na północy, Birma i Bangladesz na północnym wschodzie, Sri Lanka przez zatokę Mannar i cieśninę Palk na południowym wschodzie. Od południowego zachodu kraj otaczają wody Morza Arabskiego, zaś od południowego wschodu Zatoki Bengalskiej i Morza Andamańskiego. Do Indii należy archipelag Lakkadiwów leżący na Morzu Arabskim 450 km na zachód od wybrzeży kraju, oraz leżące w Zatoce Bengalskiej archipelagi Andamanów i Nikobarów.
Informacje uzupełniające i miastach :

DELHI
DELHI - miasto i dawna stolica Indii położona w północnych Indiach nad rzeką Jamuną; zamieszkuje ją 11,2 mln mieszkańców (2006), a aglomerację miejską 17,8 mln mieszkańców (2006). To drugie co do wielkości (po Bombaju) miasto Indii, wielki węzeł komunikacyjny, centrum przemysłu i kultury, miasto uniwersyteckie, z licznymi teatrami, galeriami, muzeami i zabytkami z okresu Wielkich Mogołów. Szerokość geograficzna 29oN, Długość geograficzna 77oE. 216 metrów nad poziomem morza. Powierzchnia 491 km kwadratowych. Zagęszczenie – 23 tys. mieszkańców na km kwadratowy. Miasto przoduje w rozwoju technologii informacyjnej i telekomunikacyjnej (drugie w Indiach po Bangalur). To miasto wielu narodowości i wielu wyznań.

Delhi jest stolicą jednostki administracyjnej o tej samej nazwie mającej status narodowego terytorium stołecznego. Na obszarze narodowego terytorium stołecznego Delhi znajduje się stolica Indii – Nowe Delhi. Władze terytorium zabiegają o przekształcenie jego w stan.