Szczegóły oferty

MAROKO  > >
Maroko - Magiczne Południe

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel **** Hotel *** 
Wyżywienie : Wg programu
Dojazd : dojazd: samolot 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Maroka, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** lub ****, 7 śniadań i 7 obiadokolacji, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: fakultatywnej wycieczki jeepami na pustynię (ok. 50 EUR) , biletów wstępu, kosztów lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych (łącznie ok. 50 EUR, płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

Uwagi : Uwaga !!!
O kolejności zwiedzania decyduje pilot. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów.
Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele - zdarzają się kradzieże.
Można zabrać ze sobą drobne upominki np. długopisy czy cukierki. Przydadzą się do rozdawania dzieciom spotykanym podczas wycieczki.
W przypadku gdy rozkład powrotu do któregokolwiek z miast będzie zakładał wylot z Agadiru w nocy z 7 na 8 dnia wycieczki, możliwa jest zmiana programu objazdu, tak że ostatni nocleg będzie w Agadirze zamiast w Marakeszu.

Terminy imprezy do 21 pażdziernika - 8 lub 15 dni oraz 9 i 16 dni.
Maroko - Magiczne Południe
Maroko - Magiczne Południe
Maroko - Magiczne Południe
Maroko - Magiczne Południe

Treść oferty :
Zachód słońca na Saharze
Taroudant i Ouarzazate
Kazba Ait Benhaddou
Przełom Todry i dolina Draa
Droga tysiąca kazb
Marrakesz - czerwone miasto
Dla chętnych tydzień pobytu w Agadirze!

PROGRAM


Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Po przylocie odprawa paszportowa i transfer do hotelu w Agadirze na kolację i nocleg.
Dzień 2

Po śniadaniu udamy się na wzgórze, na którym znajdują się ruiny XVI-wiecznej kazby; ze szczytu widać przepiękną panoramę Agadiru. Następnie wyjazd do malowniczego Taroudant, miasta zwanego "Małym Marrakeszem". Spacer po zabytkowej części miasta i targu, Bab Kasbah i ogrody pałacu Salam (dawna siedziba lokalnego możnowładcy). Po drodze liczne przystanki widokowe. Następnie przejazd do miejscowości Taliouine, słynącej z upraw szafranu, najcenniejszej przyprawy świata. Wieczorem dojazd do Ouarzazate, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 370 km).
Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd z Ouazrazate w kierunku miejscowości Agdz, od której rozpoczynamy magiczną podróż przez dolinę rzeki Draa. Po drodze mijamy olbrzymie oazy, skupiska palm i daktylowców. Zatrzymamy się na spacer po jednej z oaz i zwiedzanie kazby. W czasie dalszej podróży w kierunku Zagory zobaczymy ksar Tisirgat (ksar to ufortyfikoana wioska) i muzeum doliny Draa. Kolacja i nocleg w Zagorze. (Trasa ok. 170 km).
Dzień 4

Śniadanie, a następnie wyjazd z Zagory i przejazd przez tradycyjne wioski berberyjskie. Dalej trasa wiedzie przez góry Jbel Saghro, podczas którego zatrzymamy się aby obejrzeć charakterystyczne dla tego regionu skały i zatopione w nich skamieliny. Po południu dojeżdżamy do Erfoud, gdzie będziemy zakwaterowani w hotelu. Następnie dla chętnych wycieczka fakultatywna: zachód słońca na pustyni: wyjazd samochodami terenowymi na pustynię (na ogromny erg Chebbi), by zobaczyć niesamowite, pełne impresji zjawisko, jakim jest zachód słońca nad Saharą. Wycieczka dodatkowo płatna ok. 50 EUR. Kolacja i nocleg w Erfoud. (Trasa ok. 300 km).
Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd z Erfoud w kierunku Tinghir, otoczonego ogromnymi gajami palmowymi i wąwozu rzeki Todra. Przełom Todry ze stromymi skalnymi ścianami wysokimi na 300 m jest zaliczany do wyjątkowych osobliwości geograficznych Maroka. Następnie przejazd do Ouarzazate przez malowniczą dolinę rzeki Dades. Ze względu na mnogość tradycyjnej warownej architektury (kazby zbudowane z gliny) ten odcinek drogi zwany jest też „drogą tysiąca kazb”. Dalej udamy się przez region El Kelaa el Mgouna słynny z upraw wyjątkowo aromatycznej róży, zwanej „rosa damascena”. Kolacja i nocleg w hotelu w Ouarzazate. (Trasa ok. 380 km).
Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie kazby Taourirt, należącej niegdyś do potężnego rodu Glawich. Przejazd w stronę Marakeszu. Po drodze zatrzymamy się przy najbardziej „filmowym” ksarze Maroka - Ait Benhaddou. To najsłynniejszy ksar Maroka (wpisany na listę UNESCO), będący maleńkim ufortyfikowanym miasteczkiem położonym na zboczu góry. To miejsce gdzie kręcono sceny do takich hollywoodzkich hitów jak „Gladiator”, czy „Klejnot Nilu”. Następnie przejedziemy przez góry Atlasu Wysokiego niezwykłą drogą przez przełęcz Tizi-n-Tichka (2260 m n.p.m.) do Marrakeszu. Wieczorem czas wolny na magicznym placu Jemma el Fna gdzie bedzie okazja, w tym tętniącym życiem sercu miasta, zobaczyć zaklinaczy węży, kuglarzy, treserów małp oraz posmakować którejś z potraw serwowanych w lokalnych garkuchniach. Kolacja i nocleg w hotelu w Marrakeszu. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie Marrakeszu - najatrakcyjniejszego obecnie miasta Maroka. W programie słynny ogród Majorelle należący kiedyś do Yves Saint Laurent’a, spacer po medynie, wizyta w najpiękniejszej w Marrakeszu medresie Ben Youssef, odwiedziny w zielarni berberskiej, minaret Kutubija i Muzeum Marrakeszańskie. Po południu przejazd przez malownicze góry Atlasu Wysokiego do Agadiru, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 270 km).
Dzień 8

Po śniadaniu czas wolny.
Transfer:
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Agadirze - transfer do wybranego hotelu
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko w Agadirze i lot do Polski.

KONTAKT DO NAS
tel. 346 03 06
tel. kom. 500 55 66 00


Informacje uzupełniające i państwach :

MAROKO
Maroko leży w zachodniej części Atlasu. Przez środek kraju przebiega pasmo Atlasu Wysokiego (najwyższy szczyt: Dżabal Tubkal, 4165 m), równolegle do niego ciągnie się Atlas Średni (Dżabal Bu Nasr, 3340 m) na północy i Antyatlas (Imkut, 2531 m) na południe. Wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego wznoszą się góry Ar-Rif (Dżabal Tidighin, 2456 m). Na północ od Atlasu Średniego rozciąga się Meseta Marokańska. W północno i północno-wschodniej części kamieniste i piaszczyste pustynie Sahary. Nad Oceanem Atlantyckim i w dolnym biegu Wadi Muluja niewielkie niziny. Klimat podzwrotnikowy, na wybrzeżach morskich, w głębi kraju suchy i skrajnie suchy (odmiana górska). Średnia temperatura w styczniu 10–12°C, w lipcu 35-44°C[czasem nawet do 54°C]. Roczna suma opadów w Atlasie Średnim do 1000 mm, na południowej i południowo-wschodniej poniżej 200 mm. W górach zimą występują opady śniegu. Na wybrzeżu atlantyckim częste mgły (wpływ chłodnego Prądu Kanaryjskiego). Rzeki w północnej i zachodniej części (głównie Wadi Umm ar-Rabija, Wadi Muluja), obok zmiennych stanach wód, są wyzyskiwane do nawadniania i do celów energetycznych. Na południu i wschodzie jedynie nieliczne rzeki okresowe (najdłuższa Wadi Dara). Panują stepy i półpustynie, na północ zarośla makii. W górach częściowo zachowane lasy (8% powierzchni kraju), głównie cedry, dąb korkowy, endemiczne drzewo żelazne — argania


Waluta marokańska to DIRHAM (DH) (1 DH = 100 centymów). Monety: 10, 20, 50 centymów oraz 1, 5, 10 dirhamów (pięcio i dziesięciodirhamowa moneta w wersji "nowej" i "starej"). Banknoty : 10, 20, 50, 100 i 200 dirhamów. Kursy walut : 1 USD = 10,30 - 10,35 DH; 1 DM = 4,85 - 4,92 DH. W kantorach możliwa negocjacja cen - szczególnie przy wymianie większej kwoty.

Ceny produktów spożywczych : chleb (1 - 1,5 DH), woda mineralna 1,5l (5 DH), "sześciopak" wody mineralnej (28 DH), Coca-Cola 1l (8,90 DH - cena stała), mleko w butelce 1l (7-8 DH), "krążek" serków topionych (6 DH), sardynki w puszcze (5-8 DH). Teraz ceny produktów z targowisk (i po targowaniu): 1kg pomarańczy (3 DH), 1kg winogron (5-10 DH), banany 1kg (20 DH), arbuz 1kg (1,5-2 DH), pomidory 1kg (3 DH), cebula 1kg (2 DH), bulwy kaktusów 10 kg (15 DH), różne cisteczka (1-2 DH), pęczek mięty (1 DH). Mięsa i sera nie warto kupować - cały dzień leżą na słońcu w towarzystwie much