Szczegóły oferty

NORWEGIA  > > OSLO KOPENHAGA 
Norwegia - 9 dni wycieczka objazdowa !!

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel 
Wyżywienie : Wg programu
Dojazd : dojazd: prom dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj
Cena oferty zawiera :

ŚWIADCZENIA

- przejazd autokarem

(toaleta, klimatyzacja, barek, DVD)

- 2 przeprawy promowe po Bałtyku

oraz 2 przeprawy przez norweskie

fiordy

- 6 noclegów ze śniadaniami w

pokojach 2 oraz 3 os. z łazienkami

(3 hotele, 3 hostele)

- opieka pilota, zwiedzanie miast

z pilotem

- ubezpieczenie KL (obejmuje również

choroby przewlekłe), NNW, bagaż


Uwagi : Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.
Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w programie ceny są orientacyjne. Na wstępy należy przeznaczyć ok. 75 DKK + 610 NOK + 22 EUR.*REJS WIDOKOWY PO GEIRANGERFJORD JEST OBOWIĄZKOWY!
Norwegia - 9 dni wycieczka objazdowa !!

Treść oferty :
Wycieczka do Norwegii. Zwiedzanie m.in.: Kopenhaga, Oslo, Hardangerfjord, Bergen, Sognefjord, Fjaerland, lodowiec Jostedalsbreen, Geirangerfjord, Droga Trolli, Lillehammer, Helsingor.PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice, Pszczyna, Tychy, Katowice, Gliwice.

Przejazd do Rostock w Niemczech.

2 dzień

Ok. godz. 600 dwugodzinna przeprawa promowa Rostock - Gedser. Przejazd do KOPENHAGI. Zwiedzanie miasta, m.in.: STARY PORT, SYRENKA KOPENHASKA, KOŚĆIÓŁ MARMUROWY, Rezydencja Królewska AMALIENBORG. Przejazd do Helsingor przeprawa promem do Helsingborg w Szwecji. Przejazd w kierunku Göteborga. Zakwaterowanie w hotelu w miasteczku Uddevalla, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd nadmorską autostradą do Svinesund. Przejazd przez imponujący most nad IDEFJORDEM łączący Szwecję z Norwegią. Dojazd do OSLO. Przejazd na PÓŁWYSEP BYGDOY - zwiedzanie: MUZEUM ŁODZI WIKINGÓW (60 NOK), MUZEUM FRAM - szkunera z XIX w. biorącego udział w trzech wielkich wyprawach polarnych (80 NOK) lub MUZEUM KON-TIKI - tratwy, która przepłynęła Pacyfik (90 NOK). Przejazd na wzgórze HOLMENKOLLEN ze wspaniałym widokiem na miasto - dla chętnych możliwość wjazdu na skocznię narciarską (110 NOK). Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: RATUSZ, gdzie wręczane są Pokojowe Nagrody Nobla, PAŁAC KRÓLEWSKI, KATEDRA, TEATR NARODOWY, TWIERDZA AKERSHUS, spacer po niezwykłym PARKU VIGELANDA wśród 212 rzeźb z kamienia i brązu. Zakwaterowanie w hostelu w Oslo, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hostelu. Przejazd przez największy górski płaskowyż Europy - HARDANGERVIDDA trasą wiodącą wśród polodowcowych jezior i pojedynczych, drewnianych chatek. Na trasie postój przy majestatycznym wodospadzie VORINGFOSSEN, nad którym góruje ulubiony hotel Edwarda Griega. Dalej przejazd przepiękną TRASĄ WIDOKOWĄ wzdłuż HARDANGERFJORD, postój przy STEINSDALSFOSSEN - jednym z niewielu wodospadów, za który można wejść. Przejazd w kierunku Bergen. Zakwaterowanie w hostelu na jednym ze wzgórz Bergen, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hostelu. Zwiedzanie BERGEN, m.in.: BRYGGEN - drewniana część miasta, dawne nabrzeże hanzeatyckie, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, KATEDRA, TARG RYBNY TORGET. Spacer po malowniczych uliczkach miasta, czas wolny. Przejazd przez VOSS, kanion STALHEIM i dalej najdłuższym drogowym tunelem świata (24,5 km). Przeprawa promowa przez najdłuższy i najgłębszy norweski fiord - SOGNEFJORD. Przejazd pod jeden z jęzorów największego lodowca kontynentalnej części Europy - JOSTEDALSBREEN. Wizyta w NORWESKIM MUZEUM LODOWCÓW we FJAERLAND (120 NOK). Przejazd do Hellesylt, zakwaterowanie w hostelu, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Godzinny REJS WIDOKOWY (22 EUR)* po jednym z najpiękniejszych fiordów Norwegii, GEIRANGERFJORD, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwianie krajobrazów i wodospadów wpadających prosto do fiordu, m.in.: WODOSPAD SIEDMIU SIÓSTR. Dopłyniecie do wioski GEIRANGER, dalej przejazd DROGĄ ORŁÓW i przeprawa promowa przez STORFJORDEN. Zjazd słynna DROGĄ TROLI, wijącą się ostrymi zakrętami po stromym zboczu, z którego malowniczo spływa wodospad STIGFOSSEN. Przejazd w kierunku południowym, zakwaterowanie w hotelu w Favang, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na teren PARKU OLIMPIJSKIEGO w LILLEHAMMER, wjazd na skocznię narciarską. Następnie wizyta w największym skansenie norweskim MAIHAUGEN (150 NOK), czas wolny, podczas którego można m. in. przenieść się do XVII w. wioski, podpatrzeć pracę jej mieszkańców, spacerować po XIX w. miasteczku z czynnymi sklepikami, zwiedzić kościółek tupu Stavkirke. Powrót do centrum miasta, spacer, czas wolny. Przejazd w stronę Oslo. Zakwaterowanie na terenie Szwecji w hotelu w Uddevalli, nocleg.

8 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Helsingborg w Szwecji. Przeprawa promem do HELSINGOR, zwiedzanie KRONBORGU - zamku Hamleta (75 DKK), czas wolny w miasteczku. Przejazd do Gedser. Przeprawa promowa do Rostock ok. godz. 20:00 - 21:00.

9 dzień

Zawinięcie do portu w Rostock. Powrót na miejsca wyjazdów w godzinach południowych.

Lista terminów :
2016-07-02 - 2016-07-10
9 dni
2 899,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

NORWEGIA
Królestwo Norwegii obejmuje zachodnie i północne części Półwyspu Skandynawskiego oraz północne terytoria archipelagu Jan Mayen i Svalbard, a na półkuli południowej również Wyspę Bouveta, Wyspę Piotra I oraz Ziemię Królowej Maud.

Norwegia jest monarchią konstytucyjną z parlamentarnym systemem rządów. Królem Norwegii jest Harald V z rodu Glücksburg. Władza króla ma jednak głównie charakter symboliczny i reprezentacyjny. W rzeczywistości władza wykonawcza spoczywa w rękach rządu, na czele którego stoi premier.

Norwegia jest wysoko rozwiniętym i uprzemysłowionym krajem o otwartej gospodarce zorientowanej na eksport. Często wymieniana jest jako jedno z najbogatszych państw świata i zajmuje szczytowe miejsca w rankingach pod względem stopy życiowej, średniej długości życia, ogólnego stanu zdrowia społeczeństwa i warunków mieszkaniowych.


Informacje uzupełniające i miastach :

OSLO
Oslo to miasto w południowej części Norwegii, położone nad Fiordem Oslo (Oslofjord), stolica państwa. Oslo jest również siedzibą władz gminy i regionu. Gmina Oslo graniczy z gminami Barum, Ringerike, Lunner, Nittedal, Skedsmo, Lorenskog, Enebakk, Ski, Oppegard i Nesodden. W samym Oslo mieszka ponad 11% mieszkańców Norwegii.


OSLO
Oslo to miasto w południowej części Norwegii, położone nad Fiordem Oslo (Oslofjord), stolica państwa. Oslo jest również siedzibą władz gminy i regionu. Gmina Oslo graniczy z gminami Barum, Ringerike, Lunner, Nittedal, Skedsmo, Lorenskog, Enebakk, Ski, Oppegard i Nesodden. W samym Oslo mieszka ponad 11% mieszkańców Norwegii.