Szczegóły oferty

NIEMCY  > > BONN KOLONIA 
NIEMCY - ZAMKI NAD RENEM Heidelberg - Trewir - Kolonia

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel 
Wyżywienie : Wg programu
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj
Cena oferty zawiera :

ŚWIADCZENIA:

- przejazd autokarem (toaleta,

klimatyzacja, barek, DVD)

- 1 nocleg ze śniadaniem w hotelu **

w ok. Heidelbergu (pokoje 2,3 os.

z łazienkami)

- 3 noclegi ze śniadaniami w hotelu **

w ok. Koblencji (pokoje 2,3 os.

z łazienkami)

- 3 obiadokolacje , napoje do

obiadokolacji płatne we

własnym zakresie

- opieka pilota, zwiedzanie miast z

pilotem

- ubezpieczenie KL (obejmuje również

choroby przewlekłe), NNW, bagażUwagi : Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w programie ceny są orientacyjne. Na wszystkie wstępy należy przeznaczyć około 98 EUR + 6 EUR opłata za zestaw słuchawkowy tour quide.
NIEMCY - ZAMKI NAD RENEM Heidelberg - Trewir - Kolonia

Treść oferty :
Wycieczka - Dolina Renu i Mozeli. Zwiedzanie m.in.: Heidelberg, Rejs po Renie, Ehrenbreitstein, Koblencja, Maria Laach, Aachen, Zamek Eltz, Trewir, Cochem, Kolonia.PROGRAM WYCIECZKI:

1 dzień

WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Tychy, Pszczyna, Czechowice-Dziedzice, Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Skoczów, Żory, Rybnik, Wodzisław Śląski, Jastrzębie-Zdrój, Cieszyn. Przejazd tranzytem przez Czechy, zakwaterowanie w hotelu w okolicy Heidelbergu, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do HEIDELBERGU, spacer do ZAMKU z największą na świecie beczką na wino, zwiedzanie RUIN ZESPOŁU ZAMKOWEGO - FORTYFIKACJE, MUZEUM APTEKARSKIE, OGRODY (11 EUR). Następnie RYNEK, RATUSZ, DZIELNICA UNIWERSYTECKA z najstarszym elitarnym UNIWERSYTETEM w Niemczech z KARCEREM STUDENCKIM (3 EUR). Przejazd do TRECHTINGSHAUSEN zwiedzanie wnętrz XI-wiecznego zamku REICHENSTEIN (6 EUR), przejazd do BACHARACH, REJS STATKIEM po RENIE trasą zamków średniowiecznych i Lorelay (20 EUR). Przejazd do hotelu w okolicy Koblencji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, przejazd do AACHEN, zwiedzanie m. in.: KAPLICA PAŁACOWA, KATEDRA z IX w. wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie koronowano ponad 30 królów niemieckich (6 EUR) oraz RATUSZ. Następnie wizyta w romańskim klasztorze benedyktyńskim MARIA LAACH z początku XI w. słynącego z legendarnych lilii z Laach. Przejazd do KOBLENCJI, miasta założonego przez Rzymian ok. IX w. p.n.e. u ujścia Mozeli do Renu, zwiedzanie m.in.: NIEMIECKI RÓG, STARE MIASTO, czas wolny. Wyjazd do twierdzy EHRENBREITSTEIN, unikalnego zabytku dziewiętnastowiecznego budownictwa militarnego (11 EUR), przejście na platformę widokową, panorama Renu i Mozeli. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, przejazd do średniowiecznego ZAMKU ELTZ, zwanego nadreńskim "wieżowcem" - zwiedzanie wnętrz i SKARBCA (10 EUR). Przejazd do uroczego miasteczka COCHEM nad Mozelą, słynącego na całym świecie z wyrobu mozelskich win - spacer po STARYM MIEŚCIE, czas wolny, zwiedzanie winiarni połączone z degustacją wina w jednej z piwniczek (7,5 EUR). Przejazd do TREWIRU jednego z najstarszych niemieckich miast z zabytkami z czasów rzymskich wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwiedzanie m.in.: rokokowy PAŁAC KSIĄŻĄT ELEKTORÓW z OGRODEM, BAZYLIKA, RYNEK, PORTA NIGRA, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KOLONII, zwiedzanie STAREGO MIASTA m. in.: gotycka KATEDRA wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z RELIKWIARZEM TRZECH KRÓLI - największym dziełem złotniczym świata (6 EUR), możliwość zwiedzania SKARBCA i wyjście na WIEŻĘ WIDOKOWĄ w czasie wolnym (6 EUR). Spacer po STARÓWCE: RATUSZ, wizyta w MUZEUM WODY KOLOŃSKIEJ produkowanej wg tradycyjnej receptury od 300 lat (6 EUR), możliwość zakupu perfum, czas wolny. Dla chętnych degustacja piwa Koelsch w jednej z piwiarni (2 EUR). W czasie wolnym zwiedzanie do wyboru: MUZEUM LUDWIG (11 EUR) lub MUZEUM RZYMSKO - GERMAŃSKIE (9 EUR) lub MUZEUM CZEKOLADY (9 EUR). Wyjazd w kierunku Polski w godzinach popołudniowych.

6 dzień

Przyjazd do Polski na miejsca wyjazdów w godzinach porannych.Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Lista terminów :
2016-05-24 - 2016-05-29
6 dni
1 189,00 zł
szczegóły  
2016-07-05 - 2016-07-10
6 dni
1 189,00 zł
szczegóły  
2016-08-13 - 2016-08-18
6 dni
1 189,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

NIEMCY
Niemcy (Republika Federalna Niemiec, RFN, niem.: Deutschland lub Bundesrepublik Deutschland, BRD) – państwo położone w Europie Środkowej, będące członkiem Unii Europejskiej, Unii Zachodnioeuropejskiej (UZE), G8 oraz NATO. Do 1970 (do traktatu między RFN a Polską) w Polsce stosowana była oficjalnie nazwa Niemiecka Republika Federalna (NRF). Niemcy mają dostęp do Morza Bałtyckiego i Morza Północnego. Stolica to Berlin (przed przyłączeniem NRD – Bonn, obecnie noszące tytuł miasta federalnego).

Słowo Niemcy oznacza tyle co Niemi, Niemowy. Język niemiecki jest językiem germańskim i znacznie różni się od języków słowiańskich, dlatego dawni Polacy nie byli w stanie porozumieć się z Niemcami, stąd porównanie do osób Niemych (nie mówiących).

Położone w środkowej Europie pomiędzy Morzem Północnym i Morzem Bałtyckim na północy a Alpami na południu. Graniczą na północy z Danią, na wschodzie z Polską, na południowym wschodzie z Czechami, na południu z Austrią i Szwajcarią, a na zachodzie z Francją, Luksemburgiem, Belgią i Holandią.

Najwyższy szczyt Zugspitze (2962 m n.p.m.) w Bawarii.Informacje uzupełniające i miastach :

BONN
Bonn jest uniwersyteckim miastem na prawach powiatu, położonym na zachodzie Niemiec w Nadrenii Północnej-Westfalii nad rzeką Ren. Bonn leży około 30 km na południe od Kolonii W połowie drogi między tymi miastami leży port lotniczy Köln/Bonn (Kolońsko-Boński).

Po drugiej wojnie światowej miasto było stolicą RFN (choć przez wiele lat podkreślano, iż jest stolicą tymczasową; fakt, że wybrano na nią tak mało znaczącą miejscowość był potwierdzeniem tej teorii), aż do przeniesienia stolicy do Berlina w latach 90. XX wieku. Po przeniesieniu stolicy zagwarantowano Bonn pozostawienie kilku instytucji centralnych, co jednak nie zahamowało postępującego spadku znaczenia miasta, czy też dokładniej mówiąc jego powrotu do rangi miasta prowincjonalnego, pozostąjącego w cieniu Kolonii.

Miasto powstało jeszcze jako fort założony przez legionistów rzymskich.

W Bonn w 1770 roku urodził się Ludwig van Beethoven.

W 1815 roku kontrolę nad miastem przejęły Prus
KOLONIA
Kolonia (niem. Köln posłuchaj * do 1919 Cöln, łac. za Rzymian najpierw: oppidum ubiorum, potem CCAA, Colonia Claudia Ara Agrippinensium, w średniowieczu: Coellen, w dialekcie kolońskim Kölle) - czwarte co do wielkości miasto niemieckie i największe w Nadrenii Północnej-Wesfalii, stolica Rejencji Kolonia. Leży na zachodzie Niemiec nad rzeką Ren, między Bonn a Düsseldorfem. Kolonia jest najważniejszym gospodarczym, kulturalnym i historycznym miastem Nadrenii. Położona jest na wysokości od 38 m n.p.m - 118.

Atrakcje turystyczne
katedra kolońska (1248 - 1880) (na liście światowego dziedzictwa UNESCO) 157 metrów wysokości
karnawał - piąta pora roku
kościoły:
Jezuitów
św. Urszuli
św. Andrzeja
św. Kuniberta
św. Seweryna
św. Pantaleona
św. Marcina
św. Gerona
św. Apostołów
Panny Marii na Kapitolu
gotycko-renesansowy ratusz (XV - XVI w.)
gotycki dom tańca Gürzenich
rozbudowane Zoo i Akwarium.
Köln Messe - Kompleks hal wystawowych oraz wielkie magazyny. Tutaj Odbywają się targi z całego świata
Seilbahn- kolejka linowa nad Renem
Köln Arena - największa hala sportowa, miejsce międzynarodowych rozgrywek
największe skupienie browarów w jednym miejscu na świecie - 24 - produkują one jedyne w swoim rodzaju piwo kölsch
Stare Miasto - największe w Niemczech
największy dom publiczny w Europie - na siedmiu piętrach całą dobę pracuje 200 pań
Coroczna wakacyjna impreza Köln Lichter.W czasie jej trwania, mieszkańcy kolonii, spotykają się nad brzegiem Renu, by wieczorem zobaczyć specjalny pokaz sztucznych ogni trwający zazwyczaj ok.45min