Szczegóły oferty

ANGLIA  > >
Wielka Brytania - Szkocja - Whisky, zamki - promocja

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel 
Wyżywienie : Wg programu
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj
Cena oferty zawiera :

Świadczenia

Zakwaterowanie:
6 noclegów w hotelach o standardzie **/***: 1 nocleg w okolicy Cambridge, 3 w okolicy Glasgow/ Edynburga, 1 w okolicy Birmingham, 1 w okolicy Londynu. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
6 śniadań serwowanych.
Transport:
Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD, barkiem.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Wielka Brytania - Szkocja - Whisky, zamki - promocja
Wielka Brytania - Szkocja - Whisky, zamki - promocja
Wielka Brytania - Szkocja - Whisky, zamki - promocja

Treść oferty :

Cambridge - York - Edynburg - Loch Ness - Fort Augustus - zamek Eilean Donan - Glen Coe - Liverpool - Chester - Windsor - Londyn

- Edynburg - twierdza na stokach wulkanów
- Loch Ness i tajemniczy potwór
- Szkocka whisky i malownicze zamki
- Glen Coe - niesamowita dolina
- Liverpool - miasto Beatlesów
- Królewski Londyn i inne atrakcjeProgram

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy.

2 dzień:
Podróż przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję. Przyjazd do Calais. Przeprawa promowa Calais- Dover lub przejazd Eurotunelem. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Cambridge, nocleg.

3 dzień:
Po śniadaniu wizyta w historycznym miasteczku uniwersyteckim - Cambridge i zwiedzanie słynnych uczelni - Trinity College, King's College i King's College Chapel, zobaczymy też budynek Biblioteki Wrena. Przyjazd do założonego jeszcze przez Rzymian miasta York, dawnej stolicy wikingów. Zwiedzanie ruin opactwa St. Mary's Abbey oraz katedry York Minster - monumentalnej gotyckiej budowli. Przejazd na nocleg w okolicy Glasgow/Edynburga.

4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Edynburga - stolicy Szkocji wzniesionej na stokach wygasłych wulkanów. Objazd miasta autokarem: Nowe Miasto, aleja Princes Street z pomnikiem Scotta, Pałac Holyroodhouse - rezydencja królewska, Park Holyrood. Zwiedzanie Zamku Edynburskiego, w którym przechowywane są klejnoty koronne i kamień przeznaczenia oraz kompleksu zamkowego, m.in. Pałac Królewski z Wielką Salą, koszary, Kaplica św. Małgorzaty, Argyle Bartery z działem One o'Clock Gun, ogromna armata Mons Meg. Czas wolny. Następnie przejazd do czynnej destylarni whisky "Glenkinchie Destillery", gdzie można zapoznać się z tajnikami produkcji narodowego szkockiego trunku - degustacja szlachetnych trunków. Powrót do Edynburga, spacer po Royal Mile - głównej arterii Starego Miasta, czas wolny. Powrót do hotelu na nocleg.

5 dzień:
Po wczesnym śniadaniu przejazd na północ Szkocji nad tajemnicze jezioro Loch Ness, rozsławione przez legendę o słynnym potworze Nessi. Zwiedzanie Centrum Potwora w Drumnadrochit, możliwość zakupu pamiątek z potworem, a następnie podróż nabrzeżami jeziora obok ruin średniowiecznego zamku Urquhart Castle do miejscowości Fort Augustus, gdzie trasa drogowa przecina Kanał Kaledoński - zabytek techniki na który składa się 29 śluz, 10 mostów i 4 akwedukty. Następnie przejazd do malowniczego, najczęściej fotografowanego w Szkocji zamku Eilean Donan - siedzibie klanu McRae. Powrót do hotelu przepiękną "Doliną Łez"- Glen Coe. Po drodze oglądamy najwyższy szczyt górski Wielkiej Brytanii - Ben Nevis. Powrót do hotelu na nocleg.

6 dzień:
Po wczesnym śniadaniu przejazd w kierunku miasta Beatlesów - Liverpoolu. Zwiedzanie wystawy o historii Beatlesów na nabrzeżu Albert Dock. Następnie wizyta w Cavern Club - miejscu, pełnym ciekawych rock&rollowych pamiątek, gdzie magiczna czwórka zaczynała swoją karierę. Na koniec wizyta w Katedrze Liverpool'u. Przejazd do pełnego uroku miasta Chester. Spacer po rzymskich murach wokół katedry (najlepiej zachowane rzymskie mury w całej Wielkiej Brytanii). Zejście w ulice starego miasta ze wspaniałymi 300-letnimi domami z muru pruskiego. Przejazd na nocleg w okolicy Birmingham.

7 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Windsoru i zwiedzanie oficjalnej rezydencji królowej, a zarazem najstarszego i największego zamieszkałego zamku na świecie. Spacer wśród murów i ogrodów tej imponującej wielkością i potęgą królewskiej rezydencji. Następnie przejazd w kierunku Londynu. Zwiedzanie stolicy Wielkiej Brytanii: twierdza Tower of London - słynna budowla, która w swej historii była fortecą, pałacem i więzieniem oraz most zwodzony Tower Bridge, przejazd przez City - finansową dzielnicę Londynu do imponującej Katedry św. Pawła z drugą, co do wielkości, kopułą na świecie (117 m wysokości). Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

8 dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Londynu: Westminster Abbey - od 1066 r. miejsce koronacji królów angielskich. Spacer pod budynki parlamentu (Houses of Parliament) ze słynnym zegarem Big Ben, ulicą Whitehall do Parliament Square, Downing Street nr 10. Następnie Trafalgar Square z kolumną Nelsona i National Gallery, Piccadilly Circus, Chinatown, Leicester Square i słynna ulica handlowa Oxford Street. Wizyta w British Museum z imponującą kolekcją eksponatów pochodzących ze wszystkich stron świata. Powrót malowniczymi ulicami Covent Garden i Soho pod National Galery lub London Eye. Wyjazd i powrót na stary kontynent przez Dover.

9 dzień:
Powrót do kraju w godzinach wieczornych.
Lista terminów :
2016-04-30 - 2016-05-08
9 dni
3 199,00 zł
szczegóły  
2016-05-21 - 2016-05-29
9 dni
3 299,00 zł
szczegóły  
2016-06-25 - 2016-07-03
9 dni
2 639,00 zł
szczegóły  
2016-07-23 - 2016-07-31
9 dni
2 719,00 zł
szczegóły  
2016-08-13 - 2016-08-21
9 dni
2 719,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

ANGLIA
Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) 1 z 4 krajów historycznych w Wielkiej Brytanii, to największa i najludniejsza część wchodząca w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje 2/3 wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Z pozostałych stron oblewa ją Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i Kanał La Manche. Stolicą Anglii jest miasto Londyn.

Anglia obejmuje południowo-wschodnią część wyspy Wielkiej Brytanii. Od północy graniczy ze Szkocją a od zachodu z Walią. Od kontynentalnej części Europy oddzielona jest Kanałem La Manche (English Channel) i Morzem Północnym.