Szczegóły oferty

CZECHY  > > PRAGA 
Sylwester w Pradze

Grupa / podgrupa : Sylwester / autokarem
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : HOTEL 
Wyżywienie : Wg programu
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

ŚWIADCZENIA
Cena obejmuje przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, bar, WC), zakwaterowanie w hotelu (3 rozpoczęte doby hotelowe),3 śniadania kontynentalne, program turystyczny j.w, opieka pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników w języku polskim, tour guide ( system bezprzewodowego oprowadzania grup) -ok. 1350 KC, rejsu wzdłuż Wełtawy z obiadokolacją- 800 KC, obiadokolacji w restauracjach - ok. 1250 KC, „wieczór w teatrze”ok.700 KC oraz innych nie ujętych powyżej kosztów.

KOLACJA SYLWESTROWA
Zorganizowana w restauracji-browarze Klasztorni – Pivovar w godzinach 20.00-02.00. Kolacja na gorąco i na zimno, przekąski koktajlowe, kawa, herbata, lampka szampana o północy. Pozostałe napoje płatne dodatkowo. Muzyka na żywo, po północy muzyka mechaniczna, niewielki parkiet do tańczenia. Lokal można obejrzeć na stronie: www.klasterni-pivovar.cz
Sylwester w Pradze

Treść oferty :


PROGRAM

29.12
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Podczas przejazdu organizowane są krótkie postoje.

30.12
Przyjazd do Kutnej Hory i zwiedzanie miasta słynącego w średniowieczu z wydobycia srebra (miasto wpisane na listę UNESCO). Spacer po malowniczym starym mieście; na szczególną uwagę zasługuje katedra św. Barbary - jedna z najpiękniejszych w Czechach, Włoski Dwór - pierwotnie siedziba Wacława II oraz Klasztor Urszulanek. Następnie wyjazd w kierunku Kralup. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, czas na odpoczynek. Po południu wyjazd do Pragi - spacer przez Plac Wacława secesyjnymi pasażami oraz uliczkami starego miasta. Czas wolny. Dla chętnych kolacja w restauracji na starym mieście (płatna dodatkowo). Wieczorem powrót do hotelu.

31.12
Po śniadaniu wyjazd do Pragi - wraz z przewodnikiem zwiedzimy Wyszehrad, a następnie cmentarz żydowski na Żiżkowie. Powrót do hotelu i przygotowania do zabawy sylwestrowej.
Ok. 19.00 wyjazd do centrum. Dla osób, które zakupiły kolację sylwestrową przejazd do restauracji, dla pozostałych osób transfer w okolice Rynku lub Mostu Karola. Tego wieczoru w Pradze obowiązuje na ulicach zakaz spożywania alkoholu w opakowaniach szklanych.
Wspólny powrót do hotelu (ok. 2.00 nad ranem).

01.01
Około południa wyjazd do centrum Pragi. Zwiedzanie Pragi husyckiej i Nowego Miasta. Po południu czas wolny, a następnie rejs statkiem z obiadokolacją po Wełtawie. Dla chętnych „wieczór w teatrze”. Powrót do hotelu.

02.01
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Pragi. Zwiedzanie zaczniemy od spaceru przez kompleks klasztorny na Strahovie, następnie dzielnicą Hradczany przejdziemy na Zamek Praski czyli Hrad, od którego cała dzielnica wzięła nazwę: Brama Macieja z XVII wieku, zabudowania Kancelarii Prezydenckiej, katedra Św. Wita, Pałac Królewski oraz bazylika Św. Jerzego. Na zakończenie programu zwiedzania barokowe uliczki Małej Strany - najmniejszego miasta historycznego Pragi. Czas wolny przy średniowiecznym moście Karola. Dla chętnych kolacja w restauracji (płatna dodatkowo). Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

03.01
Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych (Katowice ok. 02.00).

UWAGA! Ze względu na okres świąteczny program może ulec zmianie.


Zakwaterowanie na objeździe

Hotel Sport **+ (Kralupy)
Hotel kategorii turystycznej, położony jest około 20 km od Pragi w Kralupach. W pobliżu hotelu stacja kolejki podmiejskiej - dojazd do centrum Pragi zajmuje ok. 20 minut. Pokoje 2-osobowe z łazienką i WC. W każdym pokoju TV-sat i telefon. Do dyspozycji gości recepcja, restauracja. Wyżywienie: śniadania kontynentalne.
Uwaga! Hotel może zostać zmieniony na hotel **/*** położony poza Pragą. Warunki pobytu (pokoje) jak wyżej.
Kategoria lokalna: **/***KONTAKT DO NAS
tel. 346 03 06
tel. kom. 500 55 66 00


Informacje uzupełniające i państwach :

CZECHY
Republika Czeska,Czechy (cz. Česko, Česká republika; ČR) – państwo w Europie Środkowej, bez dostępu do morza. Od 1918 do 1939 i od 1945 do 1993 wchodziło w skład Czechosłowacji. Od 2004 Republika Czeska jest członkiem Unii Europejskiej.
Dzisiejsza Republika Czeska składa się z trzech historycznych części, którymi są Czechy właściwe (cz. Čechy), Morawy (cz. Morava) i Śląsk Czeski (cz. České Slezsko). W 1920 przyłączono również niewielkie skrawki Dolnej Austrii (České Velenice - dawne północne przedmieścia austriackiego Gmünd oraz okolice - tzw. Vitorazsko - oraz tzw. Valticko). Godło państwowe Republiki zawiera czeskiego lwa i dwa orły - morawskiego i śląskiego.

Republika Czeska jest państwem w środkowej Europie, bez dostępu do morza. Graniczy od zachodu z Niemcami, od południa z Austrią, od wschodu ze Słowacją i od północy z Polską.
Informacje uzupełniające i miastach :

PRAGA
Praga (czes. Praha, wym. IPA: ['pra?a]) - stolica i największe miasto Czech. Nazwa została wyprowadzona od słowa czeskiego "práh" które oznacza próg domu (związane jest to z legendą o Libuszy) ale także próg na rzece. Położona po obu stronach rzeki Wełtawy. Obszar 496 km2; 1 205 000 mieszkańców (2002), główny ośrodek gospodarczy kraju. Przemysł maszynowy, elektrotechniczny, włókienniczy i inne. Uczelnie: m.in. Uniwersytet Karola (data założenia 1348, najstarszy uniwersytet w Europie Środkowej).

Zabytki i atrakcje turystyczne
W 1992 r. zabytkowe centrum Pragi zostało zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Praga jest uważana za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast Europy, z tego względu corocznie odwiedzają ją liczne rzesze turystów. Niektórymi z atrakcji turystycznych są:

Hradczany z zamkiem oraz gotycką katedrą św. Wita, św. Wacława i św. Adalberta (św. Wojciecha);
Złota Uliczka w Pradze;
Malá Strana - pełna kościołów, pałaców i ogrodów oraz urokliwych uliczek;
barokowy kościół św. Mikołaja z XVIII wieku na Malostranské náměstí;
Loreta;
Stare Miasto na prawym brzegu Wełtawy;
Ratusz Staromiejski (XIV wiek) ze słynnym zegarem astronomicznym Orloj na Staroměstské náměstí;
Týnský Chrám - Kościół Marii Panny przed Tynem, kiedyś centrum husytyzmu;* Ratusz Nowomiejski (XV wiek);
różne miejsca powiązane z Franzem Kafką;
Most Karola;
ściana Johna Lennona;
dzielnica żydowska Josefov;
Zamek Wyszehradzki;
Wzgórze Petřín;
praski metronom;
wieża telewizyjna z platformą widokową, w dzielnicy Žižkov;
Galeria Narodowa Sztuki Europejskiej (kolekcje malarstwa europejskiego);
liczne zabytkowe piwiarnie np. U Fleků, U Kocoura czy U sv. Tomaše;
"Tańczący dom" nad Wełtawą;
Stadion Strahov – największy stadion świata;
Synagogi Pragi;
ogród zoologiczny;
ogrody botaniczne.