Szczegóły oferty

FRANCJA  > > PARYŻ 
Paryż - Sylwester na Polach Elizejskich

Grupa / podgrupa : Sylwester / autokarem
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel ** 
Wyżywienie : śniadania (BB)
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

ŚWIADCZENIA

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, minibar, WC), zakwaterowanie w hotelach (2 rozpoczęte doby hotelowe), 2 śniadania serwowane w restauracji hotelowej, program turystyczny j.w., ubezpieczenie Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.


Uwagi : cena podstawowa nie obejmuje: biletów metra/RER, wstępów do zwiedzanych atrakcji , systemu Tour Guide (Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide) oraz dodatkowych posiłków. Orientacyjny koszt biletów wstępu: ok. 100 EUR + 15 EUR komunikacja miejska.
Paryż - Sylwester na Polach Elizejskich
Paryż - Sylwester na Polach Elizejskich

Treść oferty :


PROGRAM

29.12.
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Niemcy i Holandię. Podczas przejazdu organizowane są krótkie postoje co kilka godzin.

30.12.
Przyjazd do Paryża w godzinach przedpołudniowych. Wizyta w Muzeum Figur Woskowych, gdzie zobaczycie Państwo 250 figur z wosku znanych aktorów, piosenkarzy, sportowców i polityków. Następnie zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży. Wieczorem przejazd do Paryża komunikacją miejska (RER/metro) na rejs statkiem po Sekwanie.

31.12.
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Paryża. Zaczniemy od Wyspy Cite, czyli najstarsza część miasta z Katedrą Notre Dame, będzie też czas na pamiątkowe zakupy. Następnie zwiedzimy Luwr - wspaniała kolekcja dzieł sztuki europejskiej, między innymi Mona Lisa, Wenus z Milo, Nike z Samotraki itd. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w nowoczesnej, biurowo-mieszkaniowej dzielnicy La Defense, nazywanej „Manhatanem Paryża”. Powrót do hotelu na odpoczynek. Wieczorem (około godziny 22) transfer na Pola Elizejskie - zabawa sylwestrowa na Polach Elizejskich. Powrót do hotelu około godziny 02.00.

01.01.
Wykwaterowanie z hotelu po późnym śniadaniu. Ciąg dalszy zwiedzania Paryża: Wieża Eiffla, najsłynniejsza żelazna budowla Paryża i spacer po Montmartre: plac du Tertre, bazylika Sacre Coeur, Moulin Rouge, Plac Pigalle. (przejazd metrem). Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Podczas przejazdu organizowane są krótkie postoje co kilka godzin.

02.01.
Przyjazd do Polski w godzinach rannych (Torzym ok. 09.00).


Zakwaterowanie na objeździe

Hotele** klasy turystycznej, położone na peryferiach Paryża w pobliżu stacji kolejki RER. Pokoje 2-osobowe (na życzenie z dostawką) z WC, łazienką, TV i telefonem. W hotelu zazwyczaj znajduje się restauracja i bar.


KONTAKT DO NAS
tel. 346 03 06
tel. kom. 500 55 66 00Informacje uzupełniające i państwach :

FRANCJA
Francja (fr. France, wym. [f??~s]), Republika Francuska (République française,) to państwo, którego część metropolitarna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitarna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l'Hexagone (sześciokąt) - pochodzi to od kształtu Francji metropolitarnej.

Francja graniczy z Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami, Monako, Andorą i Hiszpanią. Terytoria zamorskie graniczą również z Brazylią, Surinamem i Antylami Holenderskimi. Kraj jest także połączony z Wielką Brytanią przez tunel pod kanałem La Manche.

Republika Francuska jest unitarnym państwem demokratycznym, w którym ważną rolę odgrywa prezydent. Jest również szóstym najlepiej rozwiniętym krajem świata i jedenastym w rankingu warunków życia. Najważniejsze ideały Francji zawarte są w Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela i w występującym na drukach urzędowych i monetach haśle rewolucji francuskiej "liberté, égalité, fraternité" ("wolność, równość, braterstwo"). Kraj jest w gronie założycieli Unii Europejskiej. Ma największą powierzchnię spośród państw wspólnoty. Francja jest także członkiem-założycielem Organizacji Narodów Zjednoczonych, wchodzi także w skład Frankofonii, G8 oraz Unii Łacińskiej. Należy do Rady Bezpieczeństwa ONZ, w której posiada prawo veta. Francja jest również popularnym celem podróży turystycznych, a około 75 milionów odwiedzających każdego roku daje jej pod tym względem 1. miejsce na świecie.

Nazwa "Francja" pochodzi od germańskiego plemienia Franków, które zajmowało region po upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego. W otaczającym Paryż regionie Île-de-France powstało państwo francuskie.Informacje uzupełniające i miastach :

PARYŻ
Paryż (fr. Paris) - stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju, jedno z 10. największych w Europie. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez miliony turystów.

W granicach administracyjnych Paryża zamieszkuje ponad 2 mln osób (wg spisu ludności z 1999 było to 2 125 246), ale w całym zespole miejskim już ponad 11 mln (w 1999 paryską przestrzeń aglomeracji zamieszkiwało 11 174 743 osób). Paryż stanowi tym samym największą aglomerację miejską Unii Europejskiej.

Paryż, który jest osobnym departamentem o numerze 75, jest jednocześnie stolicą regionu administracyjnego Île-de-France. Oprócz departamentu paryskiego w jego skład wchodzą departamenty: Essonne (91), Hauts-de-Seine (92), Seine-Saint-Denis (93), Seine-et-Marne (77), Val-de-Marne (94), Val-d'Oise (95) oraz Yvelines (78).

Miasto ma układ koncentryczny z rozchodzącymi się gwiaździście bulwarami. Jego oś stanowi wcięta dolina Sekwany, która dzieli Paryż na dwie części: prawobrzeżną (północną) Rive Droite oraz lewobrzeżną (południową) Rive Gauche.