Szczegóły oferty

SZWAJCARIA  > > GENEWA BERNO ZURYCH 
SZWAJCARIA Zurych - Berno - Genewa - polecamy!

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : HOTEL **/*** 
Wyżywienie : Wg programu
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

ŚWIADCZENIA:
- przejazd autokarem (klimatyzacja,

toaleta, barek, DVD)

- 5 noclegów ze śniadaniami

w hotelach **/*** (pok. 2, 3 os.

łazienkami)

- opieka pilota, zwiedzanie miast z

pilotem

- ubezpieczenie KL (obejmuje choroby

przewlekłe), NNW, bagaż

Uwagi : Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w programie ceny są orientacyjne. Na wstępy należy przeznaczyć około 135 CHF + 6 EUR zestaw słuchawkowy tour guide.
SZWAJCARIA Zurych - Berno - Genewa - polecamy!
SZWAJCARIA Zurych - Berno - Genewa - polecamy!

Treść oferty :
Wycieczka do Szwajcarii. Zwiedzanie m.in.: Wodospady na Renie, Zurych, Zamek Chillon, szczyt alpejski Jungfraujoch, Berno, Fryburg, Broc, Montreux, Genewa, Lucerna, Lozanna, wizyta w wytwórni serów w Gruyeres.PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień
WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Tychy, Pszczyna, Czechowice Dz., Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Skoczów, Cieszyn. Przejazd tranzytem przez Czechy, zakwaterowanie w hotelu na terenie Austrii lub Niemiec, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd wzdłuż JEZIORA BODEŃSKIEGO do STEIN NAD RENEM - zwiedzanie STAREGO MIASTA, czas wolny. Następnie WODOSPAD NA RENIE (10 CHF) - największy w Europie. Przejazd do ZURYCHU - spacer "najdroższą" ulicą świata. Wyjazd w kierunku LUCERNY - zwiedzanie miasta m.in.: RATUSZ, BASZTY MIEJSKIE oraz słynne MOSTY, czas wolny. Noc- leg w hotelu w okolicy Lucerny.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do miejscowości BERNO, spacer po mie- ście m.in.: KATEDRA, WIEŻA ZEGAROWA, DOM ALBERTA EINSTEINA. Następnie wyjazd do FRYBURGA, zwiedzanie miasta m.in.: KATEDRA ŚW. MIKOŁAJA ze słynnymi witrażami Mehoffera, RATUSZ oraz słynne mosty, czas wolny. Przejazd do BROC, gdzie znajduje się słynna FABRYKA CZEKOLADY Maison Cailler. Wizyta w fabryce - poznanie historii czekolady, procesu produkcji, degustacja (9 CHF). Następ- nie przejazd do GRUYERES - znanego ośrodka serowarstwa. Wizyta w wytwórni serów z możliwością zakupu, zwiedzanie uroczego miasteczka. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wyjazd na tzw. "RIWIERĘ SZWAJCARSKĄ". Spacer po MONTREUX, zwiedzanie najsłynniejszego w Szwajcarii ZAMKU CHILLON (12 CHF). Przejazd do LOZANNY. Spacer po mieście, zwiedzanie m.in.: najpiękniejsza w Szwajcarii gotycka katedrA, ratusz oraz fontanna sprawiedliwości, czas wolny. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż JEZIORA GENEWSKIEGO do GENEWY. W drodze wizyta w winnicy połączona z degustacją win szwajcarskich (9 CHF). Następnie, zwiedz- nie miasta m.in.: ZEGAR KWIATOWY, POMNIK REFORMACJI, STARÓWKA oraz KATEDRA ŚW. PIOTRA. Powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, przejazd do LAUTERBRUNNEN. Wyjazd KOLEJKĄ ZĘBATĄ (95 CHF) na JUNGFRAUJOCH (3.454 m n.p.m.) - panorama Alp ze słynnymi szczytami MÖNCH i EIGER oraz największego w Europie lodowca ALETSCH, czas wolny. Wyjazd w kierunku Polski.

6 dzień

Powrót na miejsca wyjazdów w godzinach popołudniowych.


Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie

Lista terminów :
2016-07-12 - 2016-07-17
6 dni
1 479,00 zł
szczegóły  
2016-08-23 - 2016-08-28
6 dni
1 549,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

SZWAJCARIA
Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego (1815 r.) jest państwem neutralnym. Do Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum.

Geografia
Powierzchnia lądowa: 39 770 km2
Powierzchnia wód: 1520 km2
Całkowita granica lądowa: 1 852 km
Długość wybrzeża: nie ma dostępu do morza
Długość granic:
Austria 164 km
Francja 573 km
Liechtenstein 41 km
Niemcy 334 km
Włochy 740 km
Najwyższy punkt: Dufourspitze 4634 m n.p.m.
Najniższy punkt: Jezioro Maggiore 195 m n.p.m.
Najdłuższa rzeka: Ren
Powierzchnia lasów: 32%Informacje uzupełniające i miastach :

GENEWA
Genewa (franc. Gene`ve, niem. Genf, wł. Ginevra, hiszp. Ginebra, ang. Geneva) to drugie pod względem liczby mieszkańców (185,5 tys. w 2004 r.) miasto w Szwajcarii. Położone jest w południowo-zachodniej części kraju, nad Jeziorem Genewskim i rzeką Rodan. Miasto jest stolicą francuskojęzycznego kantonu Genewa. Obszar miejski Genewy obejmuje również część Francji i liczy ok. 700 tys. mieszkańców.

W Genewie mieszczą się siedziby wielu organizacji międzynarodowych, m. in.: europejska siedziba Organizacja Narodów Zjednoczonych, Światowa Organizacja Zdrowia, Międzynarodowa Organizacja Pracy, Światowa Organizacja Handlu, Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, CERN. Odbywa się tu jedna z największych i najważniejszych wystaw motoryzacyjnych - Salon International de l'Auto.

Jest to jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast europejskich, ponad połowa mieszkańców posiada zagraniczny paszport (wliczając osoby z podwójnym obywatelstwem). Znajduje się tu założony w 1559 r. uniwersytet, lotnisko międzynarodowe oraz siedziby licznych firm i banków.

BERNO
Berne) - stolica Szwajcarii (formalnie tylko siedziba rządu - niem. Bundesstadt) i stolica kantonu Berno.

Miasto leży nad rzeką Aare dzielącą je na dwie części połączone mostami. Założył je w 1191 roku książę Bertold V von Zähringen i, według legendy, nazwał je Bern (niem. Bär – niedźwiedź), gdyż zabił tam niedźwiedzia podczas polowania. Dziś miś stanowi zwierzę heraldyczne (występuje w herbie) i jest maskotką miasta, a od XIX w. w jamach nad rzeką Aare (niem. Bärengraben) trzymane są niedźwiedzie.
Rzeka Aare w Bernie
Rzeka Aare w Bernie

Dodatkowym argumentem przemawiającym za położeniem miasta było zakole rzeki otaczające centrum z trzech stron.

Berno jest dzisiaj ważnym węzłem komunikacyjnym, stanowi siedzibę centralnych władz, zagranicznych przedsiębiorstw oraz organizacji międzynarodowych. Mimo to miasto nie straciło nic ze swojego prowincjonalnego uroku. Na stolicę Szwajcarii zostało wybrane w 1848 roku.


ZURYCH
Zurych (niem. Zürich; fr., ang. Zurich; wł. Zurigo; romansz Turitg) - miasto w północno-wschodniej Szwajcarii, nad Jeziorem Zuryskim i rzeką Limmat, stolica kantonu Zurychu; największe miasto i główny ośrodek gospodarczy kraju; największa w Europie giełda papierów wartościowych. Zurych jest największym kompleksem urbanistycznym Szwajcarii.

Historia

Założenie w 1877 roku zuryskiej giełdy wyznaczyło początek ponad stuletniego okresu, w którym Zurych odgrywał doniosłą rolę finansowej stolicy. Jednak dzieje miasta sięgają w przeszłość do niepamiętnych czasów - już w epoce neolitycznej pierwotni mieszkańcy tej ziemi budowali na brzegu Jeziora Zuryskiego osady na palach, a 2000 lat temu na szczycie wzgórza nad rzeką Limmat Rzymianie założyli posterunek celny zwany 'Turicum'. Miejsce to, dziś noszące nazwę Lindenhof, stanowi geograficzny środek miasta. Potem musiało upłynąć z góry dziesięć wieków, zanim Zurych zyskał prawa miejskie, wzrósł w siłę i sławę jako centrum wyrobu tkanin jedwabnych, wełnianych i lnianych. Po wstąpieniu do Konfederacji w 1351 roku arystokracja i wpływowi kupcy Zurychu zgodzili się dzielić władzę z przedstawicielami gildii rzemieślniczych. Dziś wielusetletnie siedziby gildii nadal zajmują poczesne miejsce wśród skarbów architektury zuryskiej Starówki.

Silne gospodarczo i politycznie miasto w XVI wieku zaczęło rozwijać się intelektualnie, do czego wydatnie przyczynił się kaznodzieja Ulrich Zwingli, głoszący nauki reformacji. Przez parę kolejnych wieków Zurych jako ośrodek liberalnej myśli przyciągał wiele znakomitych osobistości, takich jak Goethe, Wagner, Tomasz Mann, Einstein, James Joyce, Lenin i Trocki. Właśnie z Zurychu w 1917 r. Lenin i jego towarzysze odjechali słynnym "zapieczętowanym pociągiem" przez Niemcy do pogrążonego w chaosie Sankt Petersburga.

Podczas I wojny światowej w kabarecie "Voltaire" na Spiegelgasse narodził się dadaizm. Dziś miasto szczyci się posiadaniem ponad 50 galerii i biur wystaw wszelkiego rodzaju sztuki. Zuryski uniwersytet - największy w Szwajcarii - oraz uważana za jedną z najlepszych uczelni technicznych świata słynna ETH Zürich nadają miastu intelektualny charakte