Szczegóły oferty

Numer oferty : 10/12/08
Albania CZARNOGÓRA WĘGRY  > >
Czarnogóra, Albania - Bałkany Extreme - aktywne wakacje

Grupa / podgrupa : Wycieczki / City Tour
Profil imprezy :
Zakwaterowanie :
Wyżywienie : Wg programu
Dojazd :

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj
Cena oferty zawiera :Świadczenia:
Zakwaterowanie: 7 noclegów na trasie: pensjonacie, 5 w namiotach; wyżywienia: 2 śniadania, dostęp do zaplecza logistycznego w celu przygotowania posiłku we własnym zakresie. Zaplecze logistyczne: namioty 2 osobowe, naczynia do przygotowania posiłków, dostęp do palnikowych kuchenek gazowych, dostęp do słodkiej wody do picia i mycia ( min 5 l./os dziennie), prysznice turystyczne do mycia, ławy i stół do posiłków, dostęp do zasilania 220 V ( przetwornice samochodowe). Transport: przejazd na całej trasie mikrobusami 7-osobowymi.Czarnogóra, Albania - Bałkany Extreme - aktywne wakacje
Czarnogóra, Albania - Bałkany Extreme - aktywne wakacje
Czarnogóra, Albania - Bałkany Extreme - aktywne wakacje

Treść oferty :
Bałkańska Przygoda to projekt stworzony dla indywidualisty, grup przyjaciół czy też dla rodzin poszukujących sposobu na spędzenie, aktywnych wakacji.


Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy i przejazd do Budapesztu. W Budapeszcie po zaokrętowaniu się na Dunajską barkę/hotel w zależności od pogody ruszamy na termy lub baseny na wyspie Małgorzaty. Wieczorem wzgórze Galerta z którego podziwiamy piękną nocną panoramę Budapesztu. Kolacja we własnym zakresie i nocleg na barce.Dystans 530 km.

2 dzień:
Śniadanie na barce/hotelu i wyjazd nad kanion rzeki Tary. Obiad i kolacja we własnym zakresie (na miejscu cena 8- 7 Euro). Nocleg domki/bungalowy. Dystans ok. 560 km km.

3 dzień:
Śniadanie i o godz 11;00 start do 4-5 godz raftingu. Długość około 20 km. Kanion Tary jest po kanionie Kolorado największym kanionem na świecie.
To jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie, które jest pod ochroną UNESCO. Szalony rafting w towarzystwie przepieknych widoków. Obiad i pzejazd do Czarnogóry przez Park Durmitor do kanionu Nevidio. Kolacja we własnym zakresie. Noclegi domki lub namioty. Dystans ok. 160 km.

4 dzień:
Śniadanie we własnym zakresie. Godz 10;00 kanioning w kanionie Nevidio Czas przejścia około 3 godz. Obiad i przejazd przez kanion rzeki Tary na zjazd „tyrolką” przy moście Durdevica o długości 365 m i wysokości 172 m. Most powstał przed II wojną światową i wystapił w filmie „Komandosi z Navarony”. Tyrolką o długości 200 m na wysokości 200 m nad rzeką. Dojazd do miejscowości Monastir przy zabytkowym Monastyrze. Kolacja we własnym zakresie lub na miejscu (8 Euro). Nocleg w namiotach lub domkach.

5 dzień:
Śniadanie we własnym zakresie start do kanioningu (7-9 godz) lub górskiego trekingu (5-6 godz) kanionem/doliną rzeki Moracze. Kolacja we własnym zakresie lub na miejscu (8 Euro). Nocleg w namiotach lub domkach.

6 dzień:
Sniadanie we własnym zakresie i wyjazd do Albanii do górskiej miejscowości Kruje położonej amfiteatralnie na zboczu masywu górskiego o tej samej nazwie. Kruja, jedno z najpiękniejszych albańskich miast, położona na zboczach górskich jest świadectwem ponad tysiącletniej historii. Na szczycie góry w centralnej części miasta znajduje się zamek z VI w., zbudowany na planie elipsy. Z zamkowego wzgórza rozciąga się panorama na oddaloną o 30 km Tiranę i morze. Urokiem Krui są przytulne kafejki u podnóża zamku.Nocleg w namiotach alternatywnie pensjonat na wzgórzu zamkowym za dopłatą we własnym zakresie. Alternatywnie przejeżdżamy przez Kruje i udajemy się nad morze na półwysep Rodonit. Jest to miejsce dawnej bazy wojskowej uwcześnie teren misji Dominikańskiej prowadzonej przez Polskiego księdza w urokliwym kosciółku z XII wieku. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg namioty.Dystans 185 km.

7 dzień:
Przejazd do miejscowości Koman na prom do Fierze. Czas rejsu 2 godz. Następnie przejazd do Parku Narodowego Valbone położonego w sercu Alp Albańskich.
Nocleg w namiotach. Dystans 220 km.


8 dzień:
Śniadanie i powrót do Polski.Lista terminów :
2016-06-25 - 2016-07-02
8 dni
2 798,00 zł
szczegóły  
2016-07-09 - 2016-07-16
8 dni
2 798,00 zł
szczegóły  
2016-07-23 - 2016-07-30
8 dni
2 798,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

WĘGRY
Węgry (węg. Magyarország; Republika Węgierska, Magyar Köztársaság) – państwo w Europie Środkowej. Od 2004 r. należy do Unii Europejskiej.

Węgry są niemal w całości położone w nizinnej i równinnej Kotlinie Panońskiej. Wyjątkami są Średniogórze Północnowęgierskie - należące do Karpat pasmo średnich gór (Börzsöny, Gödöllő, Cserhát, Mátra z najwyższym szczytem Węgier Kékes, Góry Bukowe, Góry Tokajskie) na północnym wschodzie kraju oraz Alpy Węgierskie (Góry Szoprońskie i Kőszeg) na granicy zachodniej. Największe rzeki Węgier to Dunaj, Cisa i Drawa. Na Węgrzech leży największe jezioro Europy Środkowej - Balaton. Koło Hévíz znajduje się największe na świecie jezioro termiczne.

Turystyka
Rozwinięta turystyka, przynosząca znaczne dochody. Węgry odwiedza ponad 30 mln turystów rocznie. Duża i nowoczesna baza hotelowa, znane kąpieliska nad Balatonem i liczne miejscowości wypoczynkowe.