Szczegóły oferty

WIELKA BRYTANIA  > SZKOCJA  >
Szkocja - wzgórza walecznych serc - wycieczka samolotowa !

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel 
Wyżywienie : Wg programu
Dojazd : dojazd: samolot 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj
Cena oferty zawiera :

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem na trasie Warszawa - Edynburg - Warszawa z przesiadką w jednym z portów europejskich, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania kontynentalne, opiekę pilota, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, napiwku dla kierowców, systemu Tour Guide - ok. 140GBP

Uwagi : Uwagi do programu
Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Proponujemy Państwu również wieczór szkocki z kolacją i pokazami tańców lokalnych. Miejsce wieczoru uzależnione od lokalizacji hoteli w danym terminie i ilości chętnych (koszt ok.70 GBP).

Zakwaterowanie na objeździe
Szkocja - wzgórza walecznych serc - wycieczka samolotowa !

Treść oferty :
Program

Glasgow - największa metropolia na północy wyspy • Jedburgh Abbey i Melrose Abbey - średniowieczne opactwa • Edynburg - stolica królestwa ze słynnym zamkiem na skale • region Pitlochry - kraina wybornej whisky • Nessie - potwór z Loch Ness, który rozsławił Szkocję • Wyspa Skye i Eilean Donan Castle - najbardziej malowniczy zamek królestwa • Glencoe, czyli „Dolina Łez” - filmowe scenerie i krwawa historia

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Edynburga (możliwa przesiadka w jednym z europejskich portów). Po przylocie przejazd na zwiedzanie dwóch opactw będących świadkami wielowiekowego konfliktu Szkocji i Anglii. Opactwa w Jedburghu i Melrose uznawane są za jedne z najważniejszych obiektów sakralnych Szkocji i stanowią ważne obiekty na mapie turystycznej kraju. Przejazd do hotelu w okolicach Edynburga, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 260 km).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Stirling - miasta zbudowanego wokół leżącego na wulkanicznej skale zamku Stirling Castle. Powrót do Edynburga i zwiedzanie miasta, będącego stolicą Szkocji od XV w., którego średniowieczne Stare Miasto i georgiańskie Nowe Miasto zostały włączone na listę dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście: Royal Mile (główna ulica starego miasta) łącząca pałac Hollyroodhouse (oficjalna rezydencja brytyjskich monarchów w Szkocji) z zamkiem Edinburgh Castle (insygnia królewskie i Kamień Przeznaczenia), katedra St. Giles, ulice Cowgate i Grassmarket, George Street i Princess Street, imponujące budynki Register House oraz Royal Bank of Scotland. Czas wolny. Powrót do hotelu w okolicach Edynburga, nocleg. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd na północ do malowniczego hrabstwa Perthshire. Po drodze zwiedzanie średniowiecznej katedry w Dunkeld. Następnie wizyta w jednej z lokalnych destylarni, podczas której poznamy tajniki tradycyjnej sztuki destylacji oraz skosztujemy jęczmiennej „wody życia”. Następnie wizyta w Pitlochry - krótki spacer po urokliwym miasteczku. Jeśli wystarczy czasu przejazd na punkt widokowy Pitlochry Queen’s View - skąd rozciąga się bajeczna panorama okolic. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie średniowiecznego zamku Blair w Atholl - rezydencji szkockich książąt i hrabiów, której obecny właściciel posiada jedyną prywatną armię w Europie. Przejazd do hotelu w okolicach Aviemore, nocleg. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd przez góry Grampian wzdłuż tajemniczego jeziora Loch Ness, którego najsłynniejszym mieszkańcem jest legendarny potwór Nessie. Wizyta w Loch Ness Center będącym multimedialną prezentacją m.in. historii regionu i legend z nim związanych. Zwiedzanie zamku Urquhart - położony nad brzegiem Loch Ness, który niegdyś strzegł szlaku handlowego na jeziorze. Kolejnym punktem programu będzie zamek Eilean Donan - należący do jednego ze szkockich klanów Macrae, położony na niewielkiej wysepce połączonej groblą ze stałym lądem jest wierną rekonstrukcją zamku zniszczonego w XVIII w. Przeprawa przez most Skye Bridge na tejemniczą wyspę Skye. Przejazd przez malownicze, bezludne tereny, podziwianie gór Cuillin, postoje w najciekawszych punktach widokowych. W zależności od warunków pogodowych, krótki spacer w okolicy Kyleakin. Zakwaterowanie, nocleg w hotelu w okolicach Kyleakin. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Armadale - siedziby jednego z najstarszych klanów Szkocji MacDonaldów. Zwiedzanie zamku i ogrodów. Przeprawa promowa z Armadale do Mallaig. Wizyta w Glenfinnan, niewielkiej miejscowości znanej głównie z widowiskowego wiaduktu, z którego rozciąga się spektakularna panorama doliny Glen Finnan oraz jeziora Shiel. Piękną scenerię lokalnych krajobrazów pokazano m.in. w filmach o Harrym Potterze. Następnie transfer do miasta Fort William, nad którym góruje najwyższy szczyt całej Wielkiej Brytanii - Ben Nevis (1344 m n.p.m). Krótki spacer po miasteczku. Przejazd przez dolinę Glencoe - nazwa w języku gaelickim to „Dolina Łez” i jest to jedna z najpiękniejszych szkockich dolin. „Dolina łez” to również miejsce rzezi z 1692 r., kiedy to żołnierze angielskiego króla Wilhelma III zamordowali mieszkańców wioski Glencoe, należących w większości do klanu MacDonaldów. Przejazd do Glasgow - po drodze krótki postój nad jeziorem Loch Lomond. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Glasgow. Wieczorem dla chętnych (za dodatkowa opłatą) wizyta w jednym z pubów. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Glasgow, największego szkockiego miasta, zbudowanego w czasie wiktoriańskiej prosperity, obecnie centrum nowoczesnej architektury i sztuki - m.in. katedra św. Mungo, Merchant City i George Square - reprezentacyjny plac miasta z wiktoriańskim XIX w. ratuszem. Transfer na lotnisko w Edynburgu. Wylot do Polski.
Lista terminów :
2016-04-28 - 2016-05-03
6 dni
3 870,00 zł
szczegóły  
2016-05-26 - 2016-05-31
6 dni
3 950,00 zł
szczegóły  
2016-06-23 - 2016-06-28
6 dni
4 000,00 zł
szczegóły  
2016-07-07 - 2016-07-12
6 dni
4 031,00 zł
szczegóły  
2016-07-21 - 2016-07-26
6 dni
4 100,00 zł
szczegóły  
2016-08-04 - 2016-08-09
6 dni
4 131,00 zł
szczegóły  
2016-08-18 - 2016-08-23
6 dni
4 131,00 zł
szczegóły