Szczegóły oferty

ROSJA  > > SANKT PETERSBURG 
Rosja - SANKT PETERSBURG - POLECA GEOTOUR !!

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel 
Wyżywienie : Wg programu
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

Świadczenia
Zakwaterowanie: 8 noclegów.
Wyżywienie: 8 śniadań w formie bufetu. (*możliwość wykupienia 8 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i kawy lub herbaty, wody mineralnej w cenie 450 zł na osobę).
Transport: Autokar z WC, barkiem, DVD.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.


Rosja - SANKT PETERSBURG - POLECA GEOTOUR !!
Rosja - SANKT PETERSBURG - POLECA GEOTOUR !!
Rosja - SANKT PETERSBURG - POLECA GEOTOUR !!

Treść oferty :
Sankt Petersburg - Nowogród Wielki - Moskwa - Wilno
- Tajemnice Bursztynowej Komnaty
- Muzeum sztuki i malarstwa Ermitaż
- Nowogród Wielki - kolebka Księstwa Ruskiego
- Moskiewski Plac Czerwony
- Perły Galerii Trietiakowskiej
- Wilno z Ostrą Bramą

Program

1 dzień:

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd w stronę Łotwy na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja*. Nocleg.

2 dzień:

Śniadanie. Przejazd na granicę łotewsko-rosyjską. Po przejściu granicy dalsza podroż do Petersburga. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg.

3 dzień:

Śniadanie. Objazdowe zwiedzanie Petersburga: Wyspa Wasilewska, Pole Marsowe, Krążownik Aurora, Monastyr Smoleński, Newski Prospekt. Obiekty zwiedzane wewnątrz: Sobór św. św. Piotra i Pawła - nekropolia carów. Przejazd do Peterhofu - niegdyś letniej rezydencji carskiej. Peterhof ze słynną Wielką Kaskadą złożoną z 39 połyskujących złotem posągów w dynamicznych pozach, woda tryskająca 64 strumieniami i spływająca kaskadami po marmurowych schodach. Park francuski i Wielki Pałac z zewnątrz. Przyjazd do Carskiego Sioła - XVIII wiecznego kompleksu pałacowo-parkowego, którego największą chlubą jest odrestaurowana Komnata Bursztynowa. Wejście do Pałacu i zwiedzanie komnaty. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja*. Nocleg.

4 dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Kontynuacja zwiedzania Petersburga. Wejście do Ermitażu – jednego z najsłynniejszych muzeów świata, mieszczących swoje eksponaty w pięciu pałacach nad brzegiem Newy. To tu możemy zobaczyć malarstwo takich artystów ja Picasso, Rembrandt, Rubens, Tycjan i innych. Przejazd do Nowogrodu Wielkiego. Spacer po mieście, które nadało początek historii Rusi, kiedy to kniaź Ruryk założył tu stolice swojego księstwa. Zobaczymy m.in. Kreml z Soborem św. Zofii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

5 dzień:

Śniadanie. Przejazd w stronę Moskwy. Przyjazd do stolicy Rosyjskiej w godzinach wieczornych. Obiadokolacja*. Nocleg.

6 dzień:

Śniadanie. Objazdowe zwiedzanie Moskwy – Worobiowe Wzgórza, Nowy Arbat, Sobór Chrystusa Zbawiciela, Teatr Wielki, Łubianka, Kitaj Gorod (wszystkie obiekty oglądane z zewnątrz). Zwiedzanie Kremla z przewodnikiem: wejście do Soborów Archangielskiego, Zaśnięcia Matki Bożej i Soboru Zwiastowania. Ponadto zobaczymy z zewnątrz: Car-dzwon, Car-armatę. Obiadokolacja*. Nocleg.

7 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Kontynuowanie zwiedzania Moskwy. Zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej, najsłynniejszej w Moskwie, a może nawet w całej Rosji, galerii malarstwa rosyjskiego. Warto tam zobaczyć ikony Rublowa, który jest uznawany za najwybitniejszego malarza ikon. Po południu wyjazd w stronę granicy rosyjsko-łotewskiej. Zakwaterowanie w hotelu na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja*. Nocleg.

8 dzień:

Po śniadaniu wyjazd w stronę Wilna - stolicy polskiego romantyzmu. Spacer po mieście z przewodnikiem, gdzie zobaczymy: Ostrą Bramę z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościoła św. Teresy, jedyny w Europie trójkątny rynek, kościół i klasztor św. Ducha, gotycki kościółek św. Anny, barokowy kościół św. św. Piotra i Pawła na Antokolu, Cmentarz na Rossie. Obiadokolacja*. Nocleg.

9 dzień:

Po śniadaniu wyjazd do Polski. Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.


Lista terminów :
2016-05-20 - 2016-05-29
10 dni
2 701,00 zł
szczegóły  
2016-06-18 - 2016-06-26
9 dni
2 795,00 zł
szczegóły  
2016-07-09 - 2016-07-17
9 dni
2 701,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

ROSJA
Rosja, Federacja Rosyjska , Rossijskaja Fiedieracyja) posłuchaj po rosyjsku * – państwo rozciągające się od wschodniej Europy poprzez północną część Azji aż po Ocean Spokojny. Rosja jest największym państwem na świecie według powierzchni, jej terytorium jest większe od kontynentu: Europy, Australii i Antarktydy. Pod względem liczby ludności zajmuje 8. miejsce (po Chinach, Indiach, USA, Indonezji, Brazylii, Pakistanie i Bangladeszu).

W ZSRR Rosja (czyli Rosyjska Federacyjna Socjalistyczna Republika Radziecka, w skrócie RFSRR) pełniła rolę dominującą, od 1991 roku jest samodzielnym państwem. Widać różnicę między obecną pozycją Rosji, a czasami zimnej wojny, kiedy ZSRR był jednym z dwóch światowych supermocarstw. Obecnie Rosja jest uważana za światowe mocarstwo, a przez niektórych nawet za supermocarstwo, posiadające argumenty w postaci dużych sił zbrojnych i zasobów ropy naftowej oraz gazu, co wykorzystuje do kształtowania polityki w państwach w obrębie Wspólnoty Niepodległych Państw i Unii Europejskiej.

Geografia
Położenie

Rosja położona jest na dwóch kontynentach: Europie i Azji. Rozciąga się od Europy Wschodniej przez północno-środkową Azję, aż do Oceanu Spokojnego. Rosja graniczy z Norwegią, Finlandią, Estonią, Łotwą, Białorusią, Ukrainą, Gruzją, Azerbejdżanem, Kazachstanem, Chinami, Mongolią, Koreą Północną oraz Litwą i Polską (z dwiema ostatnimi poprzez obwód kaliningradzki). Graniczy także z kilkoma państwami poprzez Morze Bałtyckie, Morze Czarne, Morze Kaspijskie, Morze Ochockie oraz Morze Beringa (Cieśnina Beringa). Długość granic lądowych wynosi 20,3 tys km, morskich - 38 tys km. Rozciągłość południkowa Rosji wynosi do 4000 km, natomiast rozciągłość równoleżnikowa - 9000 km.


Informacje uzupełniające i miastach :

SANKT PETERSBURG
Sankt Petersburg (ros., Sankt-Pietierburg), Petersburg – miasto w Rosji, położone w delcie rzeki Newy nad Zatoką Fińską na terytorium zawierającym m.in. ponad czterdzieści wysp. Liczba mieszkańców miasta wynosi 4,6 miliona (2005), a zespołu miejskiego prawie 6 mln mieszkańców. Zajmuje powierzchnię ponad 670 kilometrów kwadratowych, natomiast powierzchnia zespołu miejskiego jest jeszcze większa i wynosi 1439 kilometrów kwadratowych). W latach 1712-1918 historyczna stolica imperium rosyjskiego.

Sankt Petersburg jest miastem wydzielonym Federacji Rosyjskiej i stanowi jej odrębny podmiot. Jest stolicą Północno-zachodniego okręgu federalnego i obwodu leningradzkiego, chociaż sam do niego nie należy.

Gospodarka, transport, turystyka, nauka

Petersburg jest największym po Moskwie ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym Rosji, jednak pod względem odwiedzin turystów przewyższa nawet starą Moskwę. Ta "Północna stolica Rosji" jest jednym z najwspanialszych zespołów urbanistycznych świata. Została ogłoszona przez UNESCO ósmym najbardziej atrakcyjnym turystycznie miastem świata. W roku 2004 do Petersburga przyjechało 3,4 mln turystów z całego świata. Liczba turystów odwiedzających to miasto od paru lat stale wzrasta. Kilkadziesiąt wysp, na których leży Sankt Petersburg, spiętych jest 396 mostami, z których 14 największych jest co noc otwieranych w celu umożliwienia statkom przedostania się do jeziora Ładoga.

Dzięki swojemu dogodnemu położeniu geograficznemu (59°56? N 30°16? E) rozwinął się w nim przemysł stoczniowy (słynna Stocznia Bałtycka), maszynowy (Zakłady Elektrosiła, Zakłady Kirowskie), elektrotechniczny i elektroniczny, hutnictwo żelaza i metali kolorowych, przemysł chemiczny, a zwłaszcza gumowy, włókienniczy, odzieżowy, skórzano-obuwniczy, poligraficzny, drzewny, papierniczy, materiałów budowlanych oraz spożywczy. Petersburg jest wielkim węzłem kolejowym i drogowym oraz jednym z największych portów morskich Rosji. Port rzeczny połączony jest drogami wodnymi z morzami: Białym, Azowskim, Kaspijskim i Czarnym. Znajduje się tu także międzynarodowy port lotniczy.

W mieście istnieje 41 szkół wyższych, w tym uniwersytet, ponad 170 instytucji naukowo-badawczych, ponad dwa tysiące bibliotek (w tym Biblioteka imienia Michaiła Jewgrafowicza Sałtykowa-Szczedrina), obserwatorium astronomiczne Pułkowo, Teatr Maryjski, który w latach 1920-1992 funkcjonował jako Teatr Opery i Baletu im. Sergieja Kirowa. Można znaleźć tu ponadto filharmonię założoną w roku 1862, cieszącą się światową sławą. Petersburg jest jednym z głównych centrów muzealnych świata, swoje zasoby udostępnia m.in. jedno z trzech największych muzeów świata – Ermitaż, Muzeum Rosyjskie oraz kilkaset mniejszych muzeów. W pobliżu miasta są liczne miejscowości turystyczno-wypoczynkowe, w których znajdują się olbrzymie kompleksy parkowo-pałacowe byłych carów Rosji, takie jak Puszkin (Carskie Sioło), Petrodworec (Peterhof), Pawłowsk, Zielenogorsk czy Gatczyna.