Szczegóły oferty

FRANCJA  > > PARYŻ 
Lazurowe Wybrzeże i Prowansja - Geotour poleca

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel 
Wyżywienie : Wg programu
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj
Cena oferty zawiera :

Cena zawiera
- przejazd autokarem (toaleta, klimatyzacja, barek, DVD)

- 1 nocleg tranzytowy ze śniadaniem w hotelu **/*** (pok. 2, 3 os. z łazienkami)

- 5 noclegów ze śniadaniami w hotelach **/*** (pok. 2 os. z łazienkami)

- opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem

- ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe), NNW, bagaż
Cena nie zawiera
biletów wstępów - ok. 73 EUR

Obiadokolacja we Francji od 15 EUR
Lazurowe Wybrzeże i Prowansja - Geotour poleca

Treść oferty :
PROGRAM WYCIECZKI

1. dzień
WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Tychy, Pszczyna, Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Skoczów, Cieszyn (wg rozkładu jazdy). Przejazd tranzytem przez Czechy i Austrię. Zakwaterowanie w hotelu, w okolicy Werony, nocleg.
2. dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do NICEI – stolicy Lazurowego Wybrzeża. Spacer po centrum, PROMENADE DES ANGLAIS, barokowa część miasta, WZGÓRZE ZAMKOWE. Przejazd do ANTIBES – starożytnego miasta - spacer po STARYM MIEŚCIE, PROMENADE AMIRAL DE GRASSE z widokiem na jeden z największych portów nad Morzem Śródziemnym. Zakwaterowanie w hotelu, w Cannes, nocleg.
3. dzień
Śniadanie, przejazd do portu w CANNES – REJS NA WYSPĘ ŚW. MAŁGORZATY (13 €), czas wolny. Zwiedzanie CANNES miasta znanego z festiwali filmowych. Spacer historyczną dzielnicą LE SUQUET, promenada LA CROISETTE, PAŁAC FESTIWALOWY i słynny chodnik z odciskami dłoni gwiazd. Następnie wizyta w „zapachowej stolicy Europy” - GRASSE, MUZEUM PERFUM FRAGONARD, w którym będzie można poznać proces powstawania zapachów i zakupić perfumy. Spacer po STARYM MIEŚCIE m.in.: KATEDRA NOTRE-DAME-DU-PUY, PLACE DU 24-AOUT, promenada PLACE DU COURS. Następnie przejazd do VENCE. Zwiedzanie m.in.: PLAC DU PEYRA, PLAC CLEMENCEAU. Powrót do hotelu, nocleg.
4. dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do najpiękniejszego w Europie WĄWOZU VERDON – odpoczynek nad JEZIOREM ŚW. KRZYŻA - możliwość wypożyczenia rowerków wodnych i wpłynięcia do wąwozu (16 € rowerek 4 os.). Przejazd do urokliwego MOUSTIERS ST. MARIE – spacer po miasteczku. Przejazd do AIX EN PROVENCE, najbogatszego miasta na wybrzeżu – krótki spacer główną aleją COUR MIRABEAU. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Marsylii, nocleg.
5. dzień
Śniadanie, przejazd do ARLES – miasta zbudowanego na skale, w którym żył i tworzył Van Gogh. Zwiedzanie amfiteatru LES ARENES (6 €), TERMY KONSTANTYNA (3 €), KOŚCIÓŁ ST-TROPHIME, arcydzieło architektury romańskiej. Przejazd do trzypoziomowego akweduktu PONT DU GARD (4 €), cudu techniki z czasów rzymskich. Następnie zwiedzanie AWINION – PAŁAC PAPIEŻY oraz MOST SAINT BENEZET (12,50 €), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, KATEDRA NOTRE-DAME-DES-DOMS, malowniczy PLACE CRILLON i centralny punkt miasta PLAC DE L’HORLOGE. Powrót do hotelu, nocleg.
6. dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie MARSYLII – najstarszego portu Francji, BAZYLIKA NOTRE-DAME-DE-LA-GARDE położona na wzgórzu La Garde. Przejazd do CASSIS – jednego z najpiękniejszych kurortów Prowansji. Wjazd do centrum kolejką miejską (4 €). Spacer uliczkami starego miasta i portu, czas wolny w jednej z restauracji z bajecznym widokiem na zatokę. Przejazd do SAINT TROPEZ – spacer po mieście m.in. PLACE DE LICES, malowniczy port oraz budynek posterunku policji znany z serii filmów o żandarmie (4 €). Przejazd do hotelu w Cannes, zakwaterowanie, nocleg.
7. dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KSIĘSTWA MONAKO – jednego z najmniejszych państw Europy. Zwiedzanie PAŁAC KSIĄŻĘCY (8 €), MUZEUM OCEANOGRAFICZNE (14 €), KASYNO, neoromańska KATEDRA ŚW. MIKOŁAJA, gdzie znajdują się groby monakijskich książąt. Spacer po MONTE CARLO, czas wolny. Wyjazd w kierunku Polski, w godzinach popołudniowych.
8. dzień
Przyjazd do kraju na miejsca wyjazdów w godzinach popołudniowych.

Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Lista terminów :
2017-05-29 - 2017-06-05
8 dni
1 859,00 zł
szczegóły  
2017-08-21 - 2017-08-28
8 dni
1 859,00 zł
szczegóły  
2017-09-04 - 2017-09-11
8 dni
1 859,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

FRANCJA
Francja (fr. France, wym. [f??~s]), Republika Francuska (République française,) to państwo, którego część metropolitarna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitarna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l'Hexagone (sześciokąt) - pochodzi to od kształtu Francji metropolitarnej.

Francja graniczy z Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami, Monako, Andorą i Hiszpanią. Terytoria zamorskie graniczą również z Brazylią, Surinamem i Antylami Holenderskimi. Kraj jest także połączony z Wielką Brytanią przez tunel pod kanałem La Manche.

Republika Francuska jest unitarnym państwem demokratycznym, w którym ważną rolę odgrywa prezydent. Jest również szóstym najlepiej rozwiniętym krajem świata i jedenastym w rankingu warunków życia. Najważniejsze ideały Francji zawarte są w Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela i w występującym na drukach urzędowych i monetach haśle rewolucji francuskiej "liberté, égalité, fraternité" ("wolność, równość, braterstwo"). Kraj jest w gronie założycieli Unii Europejskiej. Ma największą powierzchnię spośród państw wspólnoty. Francja jest także członkiem-założycielem Organizacji Narodów Zjednoczonych, wchodzi także w skład Frankofonii, G8 oraz Unii Łacińskiej. Należy do Rady Bezpieczeństwa ONZ, w której posiada prawo veta. Francja jest również popularnym celem podróży turystycznych, a około 75 milionów odwiedzających każdego roku daje jej pod tym względem 1. miejsce na świecie.

Nazwa "Francja" pochodzi od germańskiego plemienia Franków, które zajmowało region po upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego. W otaczającym Paryż regionie Île-de-France powstało państwo francuskie.Informacje uzupełniające i miastach :

PARYŻ
Paryż (fr. Paris) - stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju, jedno z 10. największych w Europie. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez miliony turystów.

W granicach administracyjnych Paryża zamieszkuje ponad 2 mln osób (wg spisu ludności z 1999 było to 2 125 246), ale w całym zespole miejskim już ponad 11 mln (w 1999 paryską przestrzeń aglomeracji zamieszkiwało 11 174 743 osób). Paryż stanowi tym samym największą aglomerację miejską Unii Europejskiej.

Paryż, który jest osobnym departamentem o numerze 75, jest jednocześnie stolicą regionu administracyjnego Île-de-France. Oprócz departamentu paryskiego w jego skład wchodzą departamenty: Essonne (91), Hauts-de-Seine (92), Seine-Saint-Denis (93), Seine-et-Marne (77), Val-de-Marne (94), Val-d'Oise (95) oraz Yvelines (78).

Miasto ma układ koncentryczny z rozchodzącymi się gwiaździście bulwarami. Jego oś stanowi wcięta dolina Sekwany, która dzieli Paryż na dwie części: prawobrzeżną (północną) Rive Droite oraz lewobrzeżną (południową) Rive Gauche.