Szczegóły oferty

ROSJA  > >
Rosja - Miasto Białych Nocy

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel 
Wyżywienie : 2 dziennie
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj
Cena oferty zawiera :

Świadczenia

Zakwaterowanie: 8 noclegów.

Wyżywienie: 8 śniadań w formie bufetu. (*możliwość wykupienia 8 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i kawy lub herbaty, wody mineralnej w cenie 450 zł na osobę).Transport: Autokar z WC, barkiem, DVD.

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.


Uwagi : Do dokonania rezerwacji w biurze konieczny jest ważny paszport.
Cena podstawowa nie zawiera:
- kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacji (Petersburg: Ermitaż, Park Peterhofu, Pałac w Carskim Siole z Bursztynową Komnatą), opłat za miejscowych przewodników, system Alma Tour Guide, opłaty meldunkowej w Petersburgu (ok. 110 EUR - płatne na miejscu zagranicznemu kontrahentowi),
- wizy do Rosji (330 PLN) płatne w biurze. Dokumenty niezbędne do otrzymania wizy: paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od dnia powrotu z imprezy (posiadający minimum dwie wolne strony
Rosja - Miasto Białych Nocy
Rosja - Miasto Białych Nocy
Rosja - Miasto Białych Nocy

Treść oferty :
Sankt Petersburg - Nowogród Wielki - Moskwa - Wilno
- Tajemnice Bursztynowej Komnaty
- Muzeum sztuki i malarstwa Ermitaż
- Nowogród Wielki - kolebka Księstwa Ruskiego
- Moskiewski Plac Czerwony
- Perły Galerii Trietiakowskiej
- Wilno z Ostrą Bramą

Program

1 dzień:

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd w stronę Łotwy na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja*. Nocleg.

2 dzień:

Śniadanie. Przejazd na granicę łotewsko-rosyjską. Po przejściu granicy dalsza podroż do Petersburga. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja*. Nocleg.

3 dzień:

Śniadanie. Objazdowe zwiedzanie Petersburga: Wyspa Wasilewska, Pole Marsowe, Krążownik Aurora, Monastyr Smoleński, Newski Prospekt. Obiekty zwiedzane wewnątrz: Sobór św. św. Piotra i Pawła - nekropolia carów. Przejazd do Peterhofu - niegdyś letniej rezydencji carskiej. Peterhof ze słynną Wielką Kaskadą złożoną z 39 połyskujących złotem posągów w dynamicznych pozach, woda tryskająca 64 strumieniami i spływająca kaskadami po marmurowych schodach. Park francuski i Wielki Pałac z zewnątrz. Przyjazd do Carskiego Sioła - XVIII wiecznego kompleksu pałacowo-parkowego, którego największą chlubą jest odrestaurowana Komnata Bursztynowa. Wejście do Pałacu i zwiedzanie komnaty. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja*. Nocleg.

4 dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Kontynuacja zwiedzania Petersburga. Wejście do Ermitażu – jednego z najsłynniejszych muzeów świata, mieszczących swoje eksponaty w pięciu pałacach nad brzegiem Newy. To tu możemy zobaczyć malarstwo takich artystów ja Picasso, Rembrandt, Rubens, Tycjan i innych. Przejazd do Nowogrodu Wielkiego. Spacer po mieście, które nadało początek historii Rusi, kiedy to kniaź Ruryk założył tu stolice swojego księstwa. Zobaczymy m.in. Kreml z Soborem św. Zofii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja*. Nocleg.

5 dzień:

Śniadanie. Przejazd w stronę Moskwy. Przyjazd do stolicy Rosyjskiej w godzinach wieczornych. Obiadokolacja*. Nocleg.

6 dzień:

Śniadanie. Objazdowe zwiedzanie Moskwy – Worobiowe Wzgórza, Nowy Arbat, Sobór Chrystusa Zbawiciela, Teatr Wielki, Łubianka, Kitaj Gorod (wszystkie obiekty oglądane z zewnątrz). Zwiedzanie Kremla z przewodnikiem: wejście do Soborów Archangielskiego, Zaśnięcia Matki Bożej i Soboru Zwiastowania. Ponadto zobaczymy z zewnątrz: Car-dzwon, Car-armatę. Obiadokolacja*. Nocleg.

7 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Kontynuowanie zwiedzania Moskwy. Zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej, najsłynniejszej w Moskwie, a może nawet w całej Rosji, galerii malarstwa rosyjskiego. Warto tam zobaczyć ikony Rublowa, który jest uznawany za najwybitniejszego malarza ikon. Po południu wyjazd w stronę granicy rosyjsko-łotewskiej. Zakwaterowanie w hotelu na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja*. Nocleg.

8 dzień:

Po śniadaniu wyjazd w stronę Wilna - stolicy polskiego romantyzmu. Spacer po mieście z przewodnikiem, gdzie zobaczymy: Ostrą Bramę z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościoła św. Teresy, jedyny w Europie trójkątny rynek, kościół i klasztor św. Ducha, gotycki kościółek św. Anny, barokowy kościół św. św. Piotra i Pawła na Antokolu, Cmentarz na Rossie. Obiadokolacja*. Nocleg.

9 dzień:

Po śniadaniu wyjazd do Polski. Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.*możliwość wykupienia 8 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i kawy lub herbaty, wody mineralnej w cenie 450 zł na osobę


Zakwaterowanie

8 noclegów w hotelach o standardzie lokalnych ***, pokoje 2 osobowe z łazienkami. Pokoje wyposażone w TV.Lista terminów :
2016-05-21 - 2016-05-29
9 dni
2 701,00 zł
szczegóły  
2016-06-18 - 2016-06-26
9 dni
2 795,00 zł
szczegóły  
2016-07-09 - 2016-07-17
9 dni
2 701,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

ROSJA
Rosja, Federacja Rosyjska , Rossijskaja Fiedieracyja) posłuchaj po rosyjsku * – państwo rozciągające się od wschodniej Europy poprzez północną część Azji aż po Ocean Spokojny. Rosja jest największym państwem na świecie według powierzchni, jej terytorium jest większe od kontynentu: Europy, Australii i Antarktydy. Pod względem liczby ludności zajmuje 8. miejsce (po Chinach, Indiach, USA, Indonezji, Brazylii, Pakistanie i Bangladeszu).

W ZSRR Rosja (czyli Rosyjska Federacyjna Socjalistyczna Republika Radziecka, w skrócie RFSRR) pełniła rolę dominującą, od 1991 roku jest samodzielnym państwem. Widać różnicę między obecną pozycją Rosji, a czasami zimnej wojny, kiedy ZSRR był jednym z dwóch światowych supermocarstw. Obecnie Rosja jest uważana za światowe mocarstwo, a przez niektórych nawet za supermocarstwo, posiadające argumenty w postaci dużych sił zbrojnych i zasobów ropy naftowej oraz gazu, co wykorzystuje do kształtowania polityki w państwach w obrębie Wspólnoty Niepodległych Państw i Unii Europejskiej.

Geografia
Położenie

Rosja położona jest na dwóch kontynentach: Europie i Azji. Rozciąga się od Europy Wschodniej przez północno-środkową Azję, aż do Oceanu Spokojnego. Rosja graniczy z Norwegią, Finlandią, Estonią, Łotwą, Białorusią, Ukrainą, Gruzją, Azerbejdżanem, Kazachstanem, Chinami, Mongolią, Koreą Północną oraz Litwą i Polską (z dwiema ostatnimi poprzez obwód kaliningradzki). Graniczy także z kilkoma państwami poprzez Morze Bałtyckie, Morze Czarne, Morze Kaspijskie, Morze Ochockie oraz Morze Beringa (Cieśnina Beringa). Długość granic lądowych wynosi 20,3 tys km, morskich - 38 tys km. Rozciągłość południkowa Rosji wynosi do 4000 km, natomiast rozciągłość równoleżnikowa - 9000 km.