Szczegóły oferty

NIEMCY  > > BERLIN POCZDAM DREZNO 
BERLIN Poczdam - Drezno - wycieczka autokarowa

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : HOTEL 
Wyżywienie : Wg programu
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj
Cena oferty zawiera :

ŚWIADCZENIA:

- przejazd autokarem (toaleta,

klimatyzacja, barek, DVD)

- 3 noclegi ze śniadaniami w

hotelach **/*** (pok. 2, 3 os. z

łazienkami)

- opieka pilota, zwiedzanie miast

z pilotem

- ubezpieczenie KL (obejmuje choroby

przewlekłe), NNW, bagażUwagi : Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Orientacyjne ceny podano w programie. Na wstępy należy przeznaczyć około 56 + 6 EUR opłata za zestaw słuchawkowy tour guide.
 BERLIN Poczdam - Drezno - wycieczka autokarowa

Treść oferty :

Wycieczka do Berlina. Zwiedzanie m.in.: Brama Brandenburska, Reichstag, rezydencja Charlottenburg, Muzuem Pergamonu, rejs po Szprewie, wieża Telewizyjna, Poczdam, Drezno.PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice, Pszczyna, Tychy, Katowice, Gliwice.

Przejazd do BERLINA, przejście na ALEXANDERPLATZ, wyjazd na WIEŻĘ TELEWIZYJNĄ (12 EUR), czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Berlina, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, dalszy ciąg zwiedzania m.in.: przejazd pod BRAMĘ BRANDENBURSKĄ, REICHSTAG, spacer aleją UNTER DEN LINDEN na WYSPĘ MUZEÓW, zwiedzanie BERLINER DOM (7 EUR) katedry z grobowcami Hohenzollernów, godzinny REJS PO SPREWIE (11 EUR). Przejazd do BERLINA ZACHODNIEGO, zwiedzanie ruin GEDÄCHTNISKIRCHE, spacer po słynnym bulwarze handlowym KURFURSTENDAMM, następnie PLAC POCZDAMSKI, czas wolny. Powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie wnętrz pałacu CHARLOTTENBURG (10 EUR). Wyjazd do POCZDAMU, miasta wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Spacer po ogrodach kompleksu pałacowo-ogrodowego SANSSOUCI. Przejazd do PAŁACU CECYLIENHOF (6 EUR), gdzie odbyła się Konferencja Poczdamska, zwiedzanie wnętrz. Przejazd przez rosyjską dzielnicę ALEKSANDROWKĘ do centrum miasta: BRAMA BRANDENBURSKA, DZIELNICA HOLENDERSKA, czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do DREZNA - zwiedzanie m.in.: ZWINGER (10 EUR ) lub NOWY ZIELONY SKARBIEC (10 EUR ), OPERA, KOŚCIÓŁ NMP, czas wolny. Około godz. 14:00 wyjazd w kierunku Polski, powrót na miejsca wyjazdów w godzinach wieczornych.Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Lista terminów :
2016-04-30 - 2016-05-03
4 dni
719,00 zł
szczegóły  
2016-05-26 - 2016-05-29
4 dni
719,00 zł
szczegóły  
2016-07-14 - 2016-07-17
4 dni
719,00 zł
szczegóły  
2016-08-12 - 2016-08-15
4 dni
719,00 zł
szczegóły  
2016-09-08 - 2016-09-11
4 dni
719,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

NIEMCY
Niemcy (Republika Federalna Niemiec, RFN, niem.: Deutschland lub Bundesrepublik Deutschland, BRD) – państwo położone w Europie Środkowej, będące członkiem Unii Europejskiej, Unii Zachodnioeuropejskiej (UZE), G8 oraz NATO. Do 1970 (do traktatu między RFN a Polską) w Polsce stosowana była oficjalnie nazwa Niemiecka Republika Federalna (NRF). Niemcy mają dostęp do Morza Bałtyckiego i Morza Północnego. Stolica to Berlin (przed przyłączeniem NRD – Bonn, obecnie noszące tytuł miasta federalnego).

Słowo Niemcy oznacza tyle co Niemi, Niemowy. Język niemiecki jest językiem germańskim i znacznie różni się od języków słowiańskich, dlatego dawni Polacy nie byli w stanie porozumieć się z Niemcami, stąd porównanie do osób Niemych (nie mówiących).

Położone w środkowej Europie pomiędzy Morzem Północnym i Morzem Bałtyckim na północy a Alpami na południu. Graniczą na północy z Danią, na wschodzie z Polską, na południowym wschodzie z Czechami, na południu z Austrią i Szwajcarią, a na zachodzie z Francją, Luksemburgiem, Belgią i Holandią.

Najwyższy szczyt Zugspitze (2962 m n.p.m.) w Bawarii.Informacje uzupełniające i miastach :

BERLIN
Berlin to stolica i największe miasto Niemiec na prawach kraju związkowego (Landu), położone nad rzekami Sprewą oraz Hawelą. Leży około 70 kilometrów od granicy z Polską. Zajmuje powierzchnię 890 km2, zamieszkuje je około 3,3 mln osób.

Zabytki

Pałac w dzielnicy Charlottenburg
Alte Nationalgalerie (Stara Galeria Narodowa) na Wyspie Muzeów w formie świątyni rzymskiej została otwarta w 1876 i zawiera dzieła sztuki XIX wiekuBrama Brandenburska
Reichstag
Mur berliński
Katedra Berlińska
Siegessäule - kolumna zwycięstwa
kościół Pamięci Fryderyka Wilhelma
Wyspa Muzeów z muzeum Pergamonu
Muzeum Egipskie w Berlinie
Muzeum Żydowskie w Berlinie
Ratusz
Grunewaldturm


POCZDAM
Poczdam (niem. Potsdam, dolnłuż. Podstupim, pol. Postąpin), miasto we wschodnich Niemczech. Stolica Brandenburgii położona nad Hawelą, w pobliżu Berlina.

Historia
Założone zostało w X w., nosiło nazwę Podstąpin. Pierwsza wzmianka pochodzi z dokumentu Świętego Cesarstwa Rzymskiego z lipca 993 r.

W 1720 r. Rosja i Prusy zawarły traktat w Poczdamie, w którym zobowiązały się do prowadzenia wspólnej polityki wobec Rzeczypospolitej oraz do utrzymania jej istniejącego ustroju, czyli wolna elekcja i liberum veto.

W sierpniu 1945 odbyła się w Poczdamie konferencja pokojowa kończąca II wojnę światową.


Zabytki
Sanssouci, kompleks parkowo-pałacowy Fryderyka II
maszyna parowa, która napędzała mechanizmy dostarczające wodę do fontann Sanssouci, umieszczona w budynku przypominającym meczet, gdzie minaret mieści komin


DREZNO
Drezno – miasto we wschodnich Niemczech (Pogórze Zachodniosudeckie), położone nad Łabą. Drezno jest stolicą Saksonii i Rejencji Drezdeńskiej. Aglomeracja drezdeńska liczy sobie 1,036 mln mieszkańców (2004).

W 1987 miasto miało 519,8 tys. mieszkańców. Spadek ludności wynika między innymi ze znacznej migracji do krajów związkowych na zachodzie kraju.

Drezno stanowi duży węzeł komunikacyjny (lotnisko międzynarodowe), z ośrodkami przemysłu maszynowego, produkcji klisz fotograficznych, przemysłu chemicznego i farmaceutycznego.

Pierwsza wzmianka pisana 1206. Od 1485 rezydencja saksońskich herzogów. Zniszczone przez pożar w 1491. W latach 1806-1918 stolica królestwa Saksonii. 14-15 sierpnia 1813 Napoleon Bonaparte rozgromił pod Dreznem zjednoczone wojska austriacko-rosyjsko-pruskie. Gwałtowny rozwój w drugiej połowie XVIII wieku. W XIX wieku jeden z ośrodków życia politycznego i kulturalnego Wielkiej Emigracji. Silnie zniszczone podczas alianckich nalotów dywanowych 13-14 lutego 1945. Po wojnie do października 1990 należało do NRD. Po raz kolejny zniszczone przez powódź w sierpniu 2002 roku.

Miasto jest ośrodkiem turystycznym, znajduje się tu wiele zabytków i muzeów, słynna jest galeria malarstwa. Znajduje się tu również fabryka firmy Volkswagen.