Szczegóły oferty

BUŁGARIA  > > NESEBER SOZOPOL SOFIA 
BUŁGARIA Sofia - Płowdiw - Sozopol - Nesebyr WYCIECZKA OBJAZDOWA

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : HOTEL **/*** 
Wyżywienie : śniadania, obiadokolacje (HB)
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj
Cena oferty zawiera :

Cena zawiera
- przejazd autokarem (toaleta, klimatyzacja, barek, DVD)

- 9 noclegów ze śniadaniami (bufet) w hotelach **/***/**** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami)

- 7 obiadokolacji

- opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem

- ubezpieczenie KL (obejmuje również choroby przewlekłe), NNW, bagaż

cena nie zawiera
biletów wstępu 95 BGN (50 €)

Uwagi : Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin
otwarcia zwiedzanych obiektów.

Informujemy, że w hotelu w Primorsku, w pokoju 3-os. jedno z łóżek to dostawka o wymiarach 180 cm x 80 cm.
BUŁGARIA Sofia - Płowdiw - Sozopol -  Nesebyr WYCIECZKA OBJAZDOWA

Treść oferty :
PROGRAM WYCIECZKI

1.dzień
WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Tychy, Pszczyna, Czechowice-Dz., Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Skoczów, Żory, Rybnik, Wodzisław Śl., Jastrzębie Zdrój, Cieszyn. Przejazd tranzytem przez Słowację, Węgry, zakwaterowanie w okolicy granicy serbsko-węgierskiej, nocleg.
2.dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd przez Serbię do Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Sofii, obiadokolacja, nocleg.
3.dzień
Śniadanie, zwiedzanie SOFII m.in.: SOBOR ALEKSANDRA NEWSKIEGO, CERKIEW patronki miasta ŚW. SOFII, UNIWERSYTET, ZGROMADZENIE LUDOWE, dawny PAŁAC CARSKI, TEATR NARODOWY, ROTUNDA ŚW. JERZEGO, CERKIEW ŚW. NIEDZIELI, MECZET BANIA BASZI DŻAMIJA, DAWNA ŁAŹNIA MIEJSKA. Przejazd do RYŁSKIEGO MONASTYRU - największego klasztoru w Bułgarii wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwiedzanie klasztoru oraz MUZEUM (8 BGN). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4.dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do PŁOWDIWU, spacer po STARYM MIEŚCIE, zwiedzanie m.in.: ODEON, STADION RZYMSKI, TEATR STAROŻYTNY – jeden z najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury publicznej w Bułgarii, DOMOSTWA z okresu BUŁGARSKIEGO ODRODZENIA. Następnie przejazd do PRIMORSKA, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
5.dzień
Śniadanie, całodzienny odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.
6.dzień
Śniadanie, wyjazd do REZERWATU ROPOTAMO - REJS ŁODZIĄ PO RZECE ROPOTAMO (9 BGN). Przejazd do SOZOPOLU - zwiedzanie CERKWI ŚW. CYRYLA I METODEGO z relikwiami Jana Chrzciciela (1 BGN) oraz fragmentu MURÓW OBRONNYCH z BASZTĄ, spacer po starym mieście. Następnie przejazd do POMORIA – zwiedzanie TRACKIEGO GROBOWCA KOPUŁOWEGO z II – III n.e. (2 BGN) oraz LEKCJA SOMELIERSKA Z DEGUSTACJĄ WIN I BRANDY (17 BGN). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
7.dzień
Śniadanie, wyjazd do BURGAS – REJS STATKIEM NA WYSPĘ ŚW. ANASTASII (12 BGN), 2-godzinny pobyt na wyspie, na terenie której jest klasztor, muzeum, restauracja, a dla doświadczonych istnieje możliwość nurkowania, następnie przejazd do NESEBYRU - starożytnego miasteczka wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście, zwiedzanie m.in.: zespół ŚREDNIOWIECZNYCH CERKWI i OBWAROWAŃ. Ok. godz. 1900 wyjazd na WIECZOREK FOLKLORYSTYCZNY z bogatym programem, regionalną kuchnią i bułgarskim winem (25 BGN), powrót do hotelu, nocleg.
8.dzień
Śniadanie, całodzienny odpoczynek nad morzem lub dla chętnych spacer leśny do świątyni megalitycznej Beglik Tasz z XIV w. p.n.e. (6 km w jedną stronę) (2 BGN), obiadokolacja, nocleg.
9.dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do DOLINY KRÓLÓW TRACKICH – zwiedzanie MUZEUM Z WYSTAWĄ SKARBÓW KULTURY TRACKIEJ (4 BGN). Następnie przejazd do DOLINY RÓŻ, wizyta w MUZEUM RÓŻ (3 BGN). Przejazd do miejscowości SZIPKA – zwiedzanie GROBOWCA TRACKIEGO KRÓLA SEUTHESA III – jednego z największych GROBOWCÓW TRACKICH z IV w. p.n.e. (3 BGN), następnie zwiedzanie MONASTYRU NARODZENIA PAŃSKIEGO. Przejazd malowniczą trasą górską przez PRZEŁĘCZ SZIPKA (1.205 m n. p. m) do wioski etnograficznej ETYR, zwiedzanie (5 BGN). Przejazd do DRIANOWSKIEGO MONASTYRU z przełomu XII-XIII w., zwiedzanie. Przejazd do WELKIEGO TYRNOWA, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
10.dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, zwiedzanie WELKIEGO TYRNOWA - twierdza CAREWEC (6 BGN) z WIEŻĄ BALDWINA, REZYDENCJĄ PATRIARCHY oraz SKAŁĄ STRACEŃ, CERKIEW ŚW. DYMITRA, czas wolny. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd tranzytem przez Serbię, Węgry, Słowację.
11.dzień
Powrót do Polski na miejsca wyjazdów w godzinach południowych.


Lista terminów :
2016-06-09 - 2016-06-19
11 dni
1 699,00 zł
szczegóły  
2016-08-18 - 2016-08-28
11 dni
1 699,00 zł
szczegóły  
2016-09-03 - 2016-09-13
11 dni
1 699,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

BUŁGARIA
Bułgaria, Republika Bułgarii – państwo położone w południowo-wschodniej Europie, na Bałkanach. Graniczy z Serbią oraz Macedonią od zachodu, Grecją i Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią od północy.
Bułgaria jest członkiem następujących organizacji międzynarodowych: Organizacji Narodów Zjednoczonych (od 1955), Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego - NATO (od 2004), Unii Europejskiej (od 2007).

Bułgaria leży nad Morzem Czarnym, w południowo-wschodniej części Półwyspu Bałkańskiego. Stolicą Bułgarii jest Sofia (1,1 mln mieszkańców), inne większe miasta to Płowdiw, Warna, Burgas, Ruse, Stara Zagora, Plewen i Wraca.
całkowita granica lądowa: 1808 km
długość wybrzeża: 378 km
długość granic z sąsiadującymi państwami: Grecja 494 km, Macedonia 148 km, Rumunia 608 km, Serbia 318 km, Turcja 240 kmInformacje uzupełniające i miastach :

NESEBER
NESEBER
To zabytkowe, bajeczne miasteczko położone na skalistym półwyspie, w bezpośrednim sąsiedstwie popularnych, nadmorskich kurortów, jak Burgas i Pomorie. Nie bez znaczenia jest bliskość Słonecznego Brzegu (ok. 5 km), do którego bez problemu dojechać można liniowym autobusem.

Zostało założone ponad 2,5 tys. lat temu przez Traków i nazwane Mesembria. Z tego okresu pochodzą ruiny murów obronnych, baszt i arkad, które niegdyś czyniły półwysep niedostępnym. Nessebar w całości wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dzisiejszy Nessebar to idealne połączenie starożytnych pomników kultury z nowoczesną bazą turystyczną. Nowa część miasta obfituje w liczne hotele, pensjonaty, restauracje, tawerny i piaszczyste plaże, z których rozpościera się malowniczy widok na starożytny, skalisty półwysep.

Sporo tutejszych hoteli ma do zaoferowania swoim gościom szereg ciekawych atrakcji, zaczynając od
basenów, sauny i salonów spa, a kończąc na boiskach sportowych, korcie tenisowym i pododnych odogodnieniach.

Do dzisiejszych czasów zachowało się wiele starych cerkiewek bizantyjskich oraz charakterystycznych dla budownictwa czarnomorskiego domów. Półwysep to sieć wąskich krętych uliczek, które stwarzają niepowtarzalny nastrój minionej epoki.

Miasteczko, mimo wielu istniejących tu zabytków (aż 12 monastyrów pod opieką Unesco!), nie ma nic z muzeum. Łagodny klimat, piaszczyste plaże, świeże powietrze oraz przytulne restauracje i kawiarenki czynią z Nessebaru miejsce niezwykłe, świetnie nadające się na wakacyjny wypoczynek.
SOZOPOL
Sozopol Sizeboli) - małe bułgarskie miasto umieszczone 30 kilometrów na południe od Burgasu na południowym wybrzeżu bułgarskiego Morza Czarnego. Miasto jest obecnie znanym kurortem oraz miejscem, w którym odbywa się festiwal filmowy nazywany Apollonią, jedną ze starożytnych nazw Sozopola

Historia
Sozopol jest jednym z najstarszych miast na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. Pierwsza wzmianka o Sozopolu pochodzi sprzed epoki brązu. Badania w okolicach Sozopolu wykazały pozostałości dawnych mieszkań, porcelanowych garnków, kamieni i narzędzi wykonanych z kości, pochodzących z tamtej epoki. Wiele kotwic z drugiego i trzeciego tysiąclecia przed naszą erą zostały odkryte w sozopolskiej zatoce, co jest dowodem na to, że w czasach starożytnych pływano statkami wodnymi.

Położenie zostało zkolonizowane przez Milezjanów, którzy nadali miastu nazwę Antheia, ale już wkrótce nazwa została zmieniona na Apollonia. Apollonia zasłynęła z tego, że znajdował się w niej olbrzymi posąg Apollo i Calamis, który został przeniesiony przez Lukullusa do Rzymu. Apollonia była znana także jako Apollonia Pontica (tzn. Apollonia na Morzu Czarnym, starożytne Pontus Euxinus) oraz Apollonia Magna co znaczy Wielka Apollonia.

Sozopol ustanowił swój handel i morskie centrum w następnych stuleciach. Rozpoczął współpracę polityczną i handlową z miastami Starożytnej Grecji - Milet, Ateny, Korynt, Heraklea oraz z wyspami - Rodos, Chios, Lesbos itp. Wpływ handlu na terytorium Tracji był podstawą traktatu z władzami Królestwa Odryskiego w V wieku przed naszą erą.

Symbol miasta - kotwica, znajduje się na wszystkich monetach z Apollonii z VI wieku p.n.e. - jest to dowód na znaczenie handlu. Bogate miasto wkrótce stało się ważnym kurortem. Wówczas miasto nosiło nazwę Apollonia Magna.

Sozopol został wcześnie miastem chrześcijańskim. Pierwszy biskup z Sozopola pojawił się w 431 roku naszej ery. Najbardziej znani biskupi z Sozopolu to: Athanasius (431), Piotr (680), Euthymius (787) oraz Ignatius (869) - wszyscy z kościoła katolickiego, Theodosius (1357), Joannicius (1524), Philotheus (1564) oraz Joasaph (1721) - wszyscy z kościoła prawosławnego.SOFIA
Sofia (bułg.: ?????) - stolica i największe miasto Bułgarii. Położona w zachodniej części Bułgarii, w śródgórskiej kotlinie, u stóp masywu Witoszy. Sofia leży nad Bojanską rzeką, która jest lewym dopływem rzeki Iskyr.

Liczba mieszkańców: 1,08 mln (2004), aglomeracja miejska 1,18 mln (2004)

założona przez Turków, nazywana wówczas Serdika.
miasto na krzyżujących się szlakach komunikacyjnych
808 - w granicach Bułgarii (Sredec gr.Tradica)
od końca XIV wieku pod władaniem tureckim
1879 - Sofia zostaje stolicą odrodzonego państwa bułgarskiego