Szczegóły oferty

UKRAINA  > >
Ukraina i Mołdawia 2020 ZAPRASZAMY !

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel ** 
Wyżywienie : śniadania, obiadokolacje (HB)
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj

Cena oferty zawiera :

Cena zawiera
• przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
• 7 noclegów ze śniadaniami w hotelach **/*** (pokoje 2-, 3-os. z łazienkami)
• 6 obiadokolacji, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie
• opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem
• ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe), NNW, bagaż
Cena nie zawiera
Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w programie ceny są orientacyjne. Na wstępy należy przeznaczyć ok. 620 UAH + 30 € + 15 € miejscowi przewodnicy.

Uwagi : Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.
Podczas zwiedzania niektórych obiektów sakralnych kobiety obowiązuje strój: długa spódnica oraz zakryta głowa i ramiona, natomiast dla mężczyzn długie spodnie.

UWAGA! Wymagany paszport.

Ukraina i Mołdawia 2020  ZAPRASZAMY !
Ukraina i Mołdawia 2020  ZAPRASZAMY !

Treść oferty :
Program

1. DZIEŃ– WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Bielsko-Biała, Czechowice-Dz., Pszczyna, Tychy, Katowice, Kraków (wg rozkładu jazdy na st. 6). Przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
2. DZIEŃ– Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości ŁUCK – zwiedzanie ZAMKU (90 UAH). Następnie spacer po STARYM MIEŚCIE: łacińska KATEDRA ŚW. PIOTRA I PAWŁA, CERKIEW OPIEKI MATKI BOSKIEJ, CERKIEW PODNIESIENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO, czas wolny. Przejazd do KIJOWA, spacer po mieście: MAJDAN NIEZALEŻNOŚCI – centralny plac miasta, miejsce słynne z wydarzeń „POMARAŃCZOWEJ REWOLUCJI” i CHRESZCZATYK – reprezentacyjna ulica miasta. Zwiedzanie śródmieścia: ZŁOTA BRAMA, SOBÓR ŚW. WŁODZIMIERZA – świątynia powstała na 900-lecie chrztu Rusi, NARODOWA OPERA UKRAINY. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3. DZIEŃ– Śniadanie, dalsze zwiedzanie Kijowa: ŁAWRA KIJOWSKO-PIECZERSKA (100 UAH) – jeden z największych klasztorów prawosławnych w Europie, KATEDRA MĄDROŚCI BOŻEJ (100 UAH) – prawosławny monastyr z XI wiecznym Soborem Sofijskim, SOBÓR ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA o Złotych Kopułach, barokowa CERKIEW ŚW. ANDRZEJA – dzieło architekta Rastrellego, twórcy Pałacu Zimowego w Petersburgu, wyjście na taras widokowy (30 UAH), zabytkowa ulica ZJAZD ŚW. ANDRZEJA, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4. DZIEŃ– Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do HUMANIA – zwiedzanie PARKU ZOFIÓWKA (60 UAH) wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer po PARKU: DOLNY STAW, FONTANNA ŻMIJA, PODZIEMNA „RZEKA STYKS”. Spacer po mieście: DZIELNICA ŻYDOWSKA, GRÓB WACHMANA Z BRACŁAWIA. Przejazd w kierunku Odessy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5. DZIEŃ – Śniadanie, zwiedzanie ODESSY – perły i najsłynniejszego portu Morza Czarnego. Spacer deptakiem – ULICĄ DERYBASOWSKĄ, BUDYNEK GIEŁDY, BULWAR NADMORSKI, słynne SCHODY POTIOMKINOWSKIE, PAŁAC POTOCKICH, OPERA ODESKA (120 UAH) – dzieło architektów wiedeńskich, PLAC GRECKI, POMNIK ADAMA MICKIEWICZA, SECESYJNY PASAŻ, SOBÓR TRÓJCY ŚWIĘTEJ, czas wolny. Wizyta w nadmorskiej dzielnicy ARKADIA – spacer promenadą. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
6. DZIEŃ– Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do AKERMANU – dziś BIAŁOGRODU NAD DNIESTREM. Zwiedzanie potężnej FORTECY (120 UAH) z zachowaną CYTADELĄ i MINARETEM MECZETU. Następnie przejazd do Republiki Mołdawskiej do KISZYNIOWA – stolicy Mołdawii. Spacer po mieście: KATEDRA NARODZENIA PAŃSKIEGO, ŁUK TRIUMFALNY, PAŁAC RZĄDOWY, PARK STEFANA WIELKIEGO, obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ– Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do wytwórni win i szampanów CRICOVA(30 €). Zwiedzanie podziemi z salami degustacyjnymi, kolekcjami win znanych osobistości, obserwacja procesu produkcji, degustacja i możliwość zakupu win. Przejazd w kierunku ukraińskiego miasta Czerniowce. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
8. DZIEŃ– Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Spacer po CZERNIOWCACH m.in.: PAŁAC METROPOLITÓW BUKOWINY, SOBÓR KATEDRALNY ŚW. DUCHA, CERKIEW ORMIAŃSKA, UNIWERSYTET NARODOWY IM. JURIJA FREDKOWYCZA, RATUSZ, czas wolny. Wyjazd w kierunku Polski w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Ukrainę w kierunku granicy ukraińsko-polskiej.
9 DZIEŃ– Powrót na miejsca wyjazdów w godzinach porannych.

Lista terminów :
2020-07-18 - 2020-07-26
9 dni
1 999,00 zł
szczegóły  
2020-07-27 - 2020-08-04
9 dni
1 999,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

UKRAINA
Ukraina (ukr. ???????) – państwo położone w Europie Wschodniej. Graniczy od północy z Białorusią, od zachodu z Polską, Słowacją i Węgrami, od południa z Rumunią i Mołdawią oraz Morzem Czarnym, od wschodu zaś z Rosją. Ukraina uzyskała niepodległość w 1991 po rozpadzie ZSRR.
Ukraina jest członkiem-założycielem ONZ oraz organizacji regionalnych i subregionalnych tj. OBWE, WNP i Organizacja Państw Morza Czarnego

Krajobraz Ukrainy składa się głównie ze stepów i wyżyn, na zachodzie rozciągają się Karpaty, a na Krymie – Góry Krymskie.

Stolicą Ukrainy jest od 1934 r. Kijów. Inne duże miasta: Lwów, Odessa, Donieck, Charków, Dniepropietrowsk, Użhorod
Łączna długość granic: 7 340 km
Łączna długość granic lądowych: 4 558 km (62%)
Długość wybrzeża: 2 782 km (38%)
Długość granic z sąsiadującymi państwami:
Białoruś 891 km (12%)
Mołdawia 939 km (13%)
Polska 535 km (7%)
Rumunia (łącznie) 531 km (7%)
Rumunia (południowa) 169 km (2%)
Rumunia (zachodnia) 362 km (5%)
Rosja 1 576 km (21%)
Słowacja 90 km (1%)
Węgry 103 km (1%)
Najwyższy punkt: Howerla 2061 m n.p.m.
Najniższy punkt: Morze Czarne 0 m