Szczegóły oferty

LITWA  > > WILNO KOWNO 
WILNO - Kowno - Kiejdany - Troki - Druskienniki

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : HOTEL 
Wyżywienie :
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj
Cena oferty zawiera :

Cena zawiera
- przejazd autokarem (toaleta, klimatyzacja, barek, DVD)

- 3 noclegi ze śniadaniami, w hotelu **/*** w Wilnie(pokoje 2, 3 os. z łazienkami)

- 3 obiadokolacje, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie

- opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem

- ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe), NNW, bagaż
Cena nie zawiera
biletów wstępów - 29 € + 10 € miejscowy przewodnik
WILNO - Kowno - Kiejdany - Troki - Druskienniki
WILNO - Kowno - Kiejdany - Troki - Druskienniki
WILNO - Kowno - Kiejdany - Troki - Druskienniki

Treść oferty :

PROGRAM WYCIECZKI

1.dzień
WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Czechowice-Dz., Pszczyna, Tychy, Katowice, Częstochowa, Piotrków Trybunalski, Warszawa. Przejazd przez Polskę, przekroczenie granicy z Litwą.
2.dzień
Przyjazd do słynnego uzdrowiska, DRUSKIENNIK – spacer po miejscowości, REJS STATKIEM po NIEMNIE
(11 €), czas wolny. Wyjazd do miejscowości GRUTY - zwiedzanie MUZEUM POMNIKÓW SOCJALIZMU (5 €). Przyjazd do WILNA, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
3.dzień
Śniadanie, wyjazd do KOWNA, zwiedzanie miasta m.in.: KATEDRA ŚW. PIOTRA i PAWŁA, KOŚCIÓŁ ŚW. TRÓJCY oraz ruiny ZAMKU, czas wolny. Przejazd do KIEJDAN - siedziby rodu Radziwiłłów, zwiedzanie m.in.: RYNEK WIELKI z XVII w. RATUSZEM, DZIELNICA ŻYDOWSKA, MUZEUM KIEJDAŃSKIE (1,5 €) oraz ZBÓR KALWIŃSKI (1,5 €), czas wolny, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4.dzień
Śniadanie, zwiedzanie WILNA m.in.: CMENTARZ ROSSA z kwaterą wojskową i grobem matki Józefa Piłsudskiego, OSTRA BRAMA, wejście do kaplicy z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, KOŚCIÓŁ ŚW. TERESY, CERKIEW ŚW. DUCHA i ŚW. MIKOŁAJA oraz DOM ADAMA MICKIEWICZA (1,5 €), czas wolny. Dalszy ciąg zwiedzania miasta m.in.: GÓRNY ZAMEK, UNIWERSYTET im. STEFANA BATOREGO (2,5 €), KOŚCIÓŁ ŚW. DUCHA oraz ARCHIKATEDRA WILEŃSKA wraz z Kaplicą św. Kazimierza. Wyjazd na GÓRĘ TRZECH KRZYŻY - legendarne miejsce związane z historią Wilna i całej Litwy - panorama miasta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5.dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie Wilna m.in.: barokowy KOŚCIÓŁ ŚW. PIOTRA i PAWŁA oraz WOJSKOWY CMENTARZ NA ANTOKOLU. Przejazd do TROK. Zwiedzanie ZAMKU WIELKICH KSIĄŻĄT LITEWSKICH na Jeziorze Galve (6 €). Następnie zwiedzanie miasta m.in.: KLASZTOR BERNARDYNÓW, ŚWIĄTYNIA KARAIMSKA – czas wolny. Wyjazd w kierunku Polski w godzinach wieczornych.
6.dzień
Powrót na miejsca wyjazdów w godzinach porannych.

Lista terminów :
2017-06-13 - 2017-06-18
6 dni
899,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

LITWA
Litwa (lit. Lietuva, Republika Litewska, Lietuvos Respublika) – państwo w Europie Północnej, jedno z państw nadbałtyckich. Graniczy od zachodu z Rosją (obwodem kaliningradzkim), od południa z Polską, od wschodu z Białorusią i od północy z Łotwą. Jest członkiem Unii Europejskiej oraz NATO.

Litwa jest krajem położonym pod względem geograficznym w Europie Środkowej (natomiast przez ONZ jest zaliczana do państw Europy Północnej[4]), na południowo-wschodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Na terenie Litwy znajduje się geometryczny środek Europy, umiejscowiony 26 kilometrów na północ od Wilna. Ustalili to naukowcy z Francuskiego Instytutu Geograficznego w 1989 roku. Posiadaniem geograficznego środka Europy na własnym terenie chwalą się też inne państwa europejskie, m.in. Polska.

Najwyższy punkt: Aukštojo kalnas (Wysoka Góra) 293,84 m n.p.m.
Najniższy punkt: Morze Bałtyckie 0 mInformacje uzupełniające i miastach :

WILNO
Wilno (lit. Vilnius wymowa *, białorus. ??????, ???????, ros. ???????, ??????, łot. Vilna, niem. Wilna, jid. ?????? Wilne, łac. Vilna), stolica Litwy (do 1939 stolica województwa wileńskiego), na Pojezierzu Wileńskim, nad Wilią, u ujścia Wilenki; ośrodek przemysłowy; port lotniczy, węzeł kolejowy i drogowy; ośrodek kulturalny i naukowy, uniwersytet (zał. w 1579), cenny zespół obiektów zabytkowych; główny ośrodek kultury polskiej na Litwie.

położenie geograficzne: 25°10' E 54°40' N
Wilno dzieli się na dwie części: Stare Miasto (XIV-XVIII w.) i Nowe Miasto (XIX-XX w.). Starówka w Wilnie zajmuje około 360 hektarów i w 1994 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wilno zamieszkują (dane za 2001 rok): Litwini 57,8%, Polacy 18,7%; Rosjanie 14%, Białorusini 4%, Żydzi 0,5%, inne narodowości 5%.

W okresie 1920-1939 r. Polacy stanowili w Wilnie 74% mieszkańców, 22% stanowili Żydzi i tylko ok. 1% mieszkańców stanowili Litwini


KOWNO
Kowno (lit. Kaunas, łot. Kauna), drugie pod względem liczby mieszkańców miasto Litwy (366,6 tys. mieszkańców, stan na 1 lipca 2004) i największy ośrodek przemysłowy kraju. Położone w środkowej Litwie u zbiegu Niemna i Wilii. Jest miastem zaprzyjaźnionym z Białymstokiem.

Zabytki

Zamek w Kownieruiny zamku kowieńskiego (XIII-XIV wiek)
archikatedra św. Piotra i Pawła
kościół Św. Jerzego
kościół Jezuitów
zespół architektoniczny Pożajście
ratusz miejski zwany "Białym Łabędziem" (XVI wiek)
pałac Massalskiego
Dom Perkuna (XVI w.)
Pałac Godlewskiego
kościół św. Gertrudy
Synagoga (1871)