Szczegóły oferty

WĘGRY  > >
WĘGRY - Balaton 2020 wycieczka objazdowa

Grupa / podgrupa : Wycieczki /
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : HOTEL 
Wyżywienie :
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj

Cena oferty zawiera :

Świadczenia
Cena zawiera
-przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
-3 noclegi ze śniadaniami w hotelach **/*** (pokoje 2-, 3-os. z łazienkami)
- 2 obiadokolacje (jedna z lampką wina) w hotelach, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie
- opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem
- ubezpieczenie KL (obejmuje choroby przewlekłe), NNW, bagaż
Cena nie zawiera
Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w programie ceny są orientacyjne.
Na wstępy należy przeznaczyć ok. 28 € + ok. 10 000 HUF.

Uwagi : Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Warto zabrać strój kąpielowy.
WĘGRY - Balaton 2020 wycieczka objazdowa

Treść oferty :
Program

1. DZIEŃ – WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Tychy, Pszczyna, Czechowice-Dz.,Kraków, Kalwaria, Wadowice,Andrychów,Kęty, Bielsko-Biała, Skoczów, Żory, Rybnik, Wodzisław Śl.,Jastrzębie Zdrój, Cieszyn (wg rozkładu jazdy na str. 6). Przejazd do stolicy Słowacji – BRATYSŁAWY,spacer po zabytkowym centrum, m.in.: ZAMEK, KATEDRA ŚW. MARCINA, BRAMA MICHALSKA, KOŚCIÓŁ FRANCISZKANÓW, RYNEK z RATUSZEM, czas wolny. Przejazd do austriackiego miasteczka EISENSTADT– stolicy Burgenlandu, zwiedzanie ZAMKU OBRONNEGO ESTERHÁZYCH (10 €) z XVII wieku, spacer po starówce. Przekroczenie granicy austriacko-węgierskiej, dojazd do SOPRON, spacer po zabytkowej starówce, m.in.: gotycko-barokowy RYNEK, WIEŻA OGNIOWA, DOM FABRICIUSA, RUINY RZYMSKIEGO FORUM.Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
2. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do FERTŐD, zwiedzanie PAŁACU ESTERHÁZA (2600 HUF) zwanego „Węgierskim Wersalem” i dalej do wsi JÁK, zwiedzanie romańskiego KOŚCIOŁA ŚW. JERZEGO (300 HUF). Przejazd do HÉVIZ, kąpiel w największym naturalnym JEZIORZE TERMALNYM Europy (2800 HUF). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd wśród wzgórz wulkanicznych i winnic nad BALATON. Zwiedzani PÓŁWYSPU TIHANY: OPACTWO BENEDYKTYNÓW (1200 HUF), PROMENADA PISKY, WZGÓRZE ECHA. Przepłynięcie na drugi brzeg największego jeziora Węgier (1300 HUF), zwiedzanie,czas wolny na wypoczynek na plaży i kąpiel. Fakultatywnie – regionalna obiadokolacja z degustacją wina (18 €). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
4. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie dawnej stolicy i najstarszego miasta na Węgrzech SZEKESFEHERVAR, m.in.: barokowe ŚRÓDMIEŚCIE, RUINY KATEDRY ŚW. STEFANA (100 HUF). Przejazd do KOMAROM, zwiedzanie FORTU MONOSTOR (1600 HUF), największej i najlepiej zachowanej XIX--wiecznej twierdzy w centralnej Europie. Przekroczenie granicy węgiersko-słowackiej. Powrót na miejsca
wyjazdów w godzinach wieczornych.


Lista terminów :
2020-06-11 - 2020-06-14
4 dni
849,00 zł
szczegóły  
2020-07-09 - 2020-07-12
4 dni
849,00 zł
szczegóły  
2020-08-06 - 2020-08-09
4 dni
849,00 zł
szczegóły  
2020-08-27 - 2020-08-30
4 dni
849,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

WĘGRY
Węgry (węg. Magyarország; Republika Węgierska, Magyar Köztársaság) – państwo w Europie Środkowej. Od 2004 r. należy do Unii Europejskiej.

Węgry są niemal w całości położone w nizinnej i równinnej Kotlinie Panońskiej. Wyjątkami są Średniogórze Północnowęgierskie - należące do Karpat pasmo średnich gór (Börzsöny, Gödöllő, Cserhát, Mátra z najwyższym szczytem Węgier Kékes, Góry Bukowe, Góry Tokajskie) na północnym wschodzie kraju oraz Alpy Węgierskie (Góry Szoprońskie i Kőszeg) na granicy zachodniej. Największe rzeki Węgier to Dunaj, Cisa i Drawa. Na Węgrzech leży największe jezioro Europy Środkowej - Balaton. Koło Hévíz znajduje się największe na świecie jezioro termiczne.

Turystyka
Rozwinięta turystyka, przynosząca znaczne dochody. Węgry odwiedza ponad 30 mln turystów rocznie. Duża i nowoczesna baza hotelowa, znane kąpieliska nad Balatonem i liczne miejscowości wypoczynkowe.