Szczegóły oferty

Numer oferty : 16/4/2012
NORWEGIA  > >
Norwegia – Dania „Śladami Trolli i Wikingów” Pielgrzymka autokarowa

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : HOTEL 
Wyżywienie : 2 dziennie
Dojazd : dojazd: Autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> ZarezerwujCena oferty zawiera :

Świadczenia:
- przejazd klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem,
- śniadania i obiadokolacje
- pokoje 2 – 3 osobowe z węzłem sanitarnym
- przeprawy promowe
- opieka licencjonowanego przewodnika na całej trasie pielgrzymki,
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
- opieka duchowa kapłana na całej trasie,
- ubezpieczenie NNW i KL i bagażu,
- codzienna Msza św.


Uwagi : 1) Cena nie obejmuje napiwków dla obsługi hotelowej oraz przewodników miejscowych.
2) Cena nie obejmuje dopłaty do pokoju 1-osobowego.
3) Koszt pielgrzymki nie obejmuje wydatków osobistych.
4) Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów.
5) Koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną.
Norwegia – Dania
„Śladami Trolli i Wikingów”  Pielgrzymka autokarowa

Treść oferty :
1 dzień
Wyjazd o godz. 06.00 - przejazd w kierunku granicy niemieckiej,
przejazd przez Niemcy do miejscowości Kiel na obiadokolację i nocleg.
2 dzień
Śniadanie, przeprawa promowa Puttgarden – Rodby, dalsza podroż w kierunku Norwegii, przekroczenie granicy norweskiej na moście Svinesund, przerzuconym na wysokości 70 m nad fiordem Iddefjord, obiadokolacja, nocleg w ok. Oslo.
3 dzień
Śniadanie, Oslo: Park Wigelanda, Muzeum Statku Wikingów, średniowieczna twierdza Akershus, Parlament, Zamek Królewski, port, Ratusz z salą, w której przyznawane są pokojowe nagrody Nobla, spacer po starym mieście, skocznia Holmenkollen, przejazd przez Lillehammer, obiadokolacja, nocleg w ok. Donbasu.
4 dzień
Śniadanie, przejazd pod Ścieżkę Trolli, największa pionowa ściana skalna w Europie, wjazd na szczyt słynną Drogą Trolli, przeprawa promowa przez fiord, zjazd Drogą Orłów, czas wolny na tarasie widokowym, skąd rozciąga się wspaniały widok na Geirangerfjorden, rejs widokowy po jednym z najpiękniejszych norweskich fiordów – Geirangerfjorden, obiadokolacja, nocleg w ok. Stryn.
5 dzień
Śniadanie, wyprawa do miejscowości Briksdal pod największy w Europie lodowiec – Jostedalsbreen, spacer górskim szlakiem do jęzora lodowca, zejście na dół, przerwa na zakup pamiątek, pobyt wypoczynkowy, obiadokolacja, nocleg w ok. Stryn.
6 dzień
Śniadanie, przejazd wzdłuż fiordu Sognefjord do miejscowości Kaupanger, rejs widokowy po najdłuższym norweskim fiordzie do Gudvangen, obiadokolacja, nocleg w ok. Bergen.
7 dzień
Śniadanie, Bergen: Sala Haakona, Wieża Rosenkrantza, dzielnica Bryggen o blisko tysiącletniej historii, dawna siedziba niemieckiej Hanzy, Katedra św. Olafa, popularny Targ Rybny, położony w samym porcie, czas wolny w mieście, wjazd kolejką linową na górujący nad miastem szczyt, skąd rozciąga się przepiękna panorama miasta i pobliskiego morza, przeprawa promowa (ok. 15 min.) przez Hardangerfjorden, drugi co do wielkości fiord Norwegii, którego długość wynosi aż 180 km, przejazd przez typowe malownicze norweskie tereny (góry, fiordy, wodospady) nad wodospad Voringfossen – przejazd przez księżycowy krajobraz największego w Europie Płaskowyżu Hardangervidda, obiadokolacja, nocleg w ok. Geilo.
8 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku granicy norwesko-szwedzkiej, przejazd na południe Szwecji, obiadokolacja, nocleg w ok. Kopenhagi.
9 dzień
Śniadanie, krótki objazd Kopenhagi: Mała Syrenka, siedziba królowej – Amalienborg, stary port, przejazd do Rodby, odprawa promowa, około godzinny rejs do Puttgarden kolo Lubeki w Niemczech, przejazd do Krakowa. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.


Informacje uzupełniające i państwach :

NORWEGIA
Królestwo Norwegii obejmuje zachodnie i północne części Półwyspu Skandynawskiego oraz północne terytoria archipelagu Jan Mayen i Svalbard, a na półkuli południowej również Wyspę Bouveta, Wyspę Piotra I oraz Ziemię Królowej Maud.

Norwegia jest monarchią konstytucyjną z parlamentarnym systemem rządów. Królem Norwegii jest Harald V z rodu Glücksburg. Władza króla ma jednak głównie charakter symboliczny i reprezentacyjny. W rzeczywistości władza wykonawcza spoczywa w rękach rządu, na czele którego stoi premier.

Norwegia jest wysoko rozwiniętym i uprzemysłowionym krajem o otwartej gospodarce zorientowanej na eksport. Często wymieniana jest jako jedno z najbogatszych państw świata i zajmuje szczytowe miejsca w rankingach pod względem stopy życiowej, średniej długości życia, ogólnego stanu zdrowia społeczeństwa i warunków mieszkaniowych.