Szczegóły oferty

Numer oferty : 10/G/2012
NIEMCY FRANCJA SZWAJCARIA  > >
ALTOTTING, EINSIEDELN, LA SALETTE, ARS, LOURDES, CARCASSONNE, AVIGNON, MONACO - pielgrzymka dla grup !!

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : HOTEL 
Wyżywienie : 2 dziennie
Dojazd : dojazd: Autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj

Cena oferty zawiera :

CENA ZAWIERA
-komfortowy autokar, opieka pilota
-ubezpieczenie KL i NNW Warta Travel do 10.000 €
-1 nocleg w Szwajcarii (hotel, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami)
-6 noclegów we Francji w tym:
• 4 noclegi (hotele, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami)
• 1 nocleg w hotelu Formule 1 (pokoje 2 osobowe, łazienki na korytarzu)
• 1 nocleg w Domu Pielgrzyma, pokoje 2,3 osobowe, łazienki na korytarzu
- 1 nocleg w Niemczech(hotel, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami)

CENA NIE ZAWIERA
- bilety wstępu ok. 30 - 50 €

ALTOTTING, EINSIEDELN, LA SALETTE,  ARS, LOURDES,  CARCASSONNE, AVIGNON, MONACO - pielgrzymka dla grup !!

Treść oferty :
1 dzień:
przyjazd do Marktl am Inn – miejsca narodzin Papieża – Benedykta XVI w godzinach przedpołudniowych – spacer po miasteczku, przejazd do Altotting: Msza św w Sanktuarium Maryjnym, obiadokolacja i nocleg w okolicy.

2 dzień:
śniadanie, wyjazd do Einsiedeln, Msza św w Sanktuarium Maryjnym, przejazd do Lucerny – zwiedzanie przepięknie położonego miasta nad jeziorem czterech kantonów, obiadokolacja i nocleg w okolicy.

3 dzień:
Śniadanie, przejazd do Berna – zwiedzanie miasta: Marktgasse, Kramgasse, Katedra, wieża zegarowa, przejazd do Genewy – krótkie zwiedzanie miasta( Ogrody Angielskie, Katedra św Piotra), kontynuacja jazdy do La Salette – najwyżej położonego Sanktuarium Maryjnego w Alpach, msza św, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień:
śniadanie, przejazd do Ars. Nawiedzenie Bazyliki Św. Jana Marii Vianney - znamienitego duszpasterza, patrona proboszczów. Msza Święta. Przejazd do Paray-le-Monial - Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Paray-le-Monial to wyjątkowe miejsce, gdzie w latach 1673-1675 Pan Jezus ukazał się Św. Małgorzacie Marii Alacoque, gdyż życzył sobie, by czczono Jego serce jako symbol nieskończonej miłości do ludzi. Obiadokolacja i nocleg w okolicy.

5 dzień:
Śniadanie, Msza św, przejazd do Cluny – zwiedzanie pozostałości Opactwa Benedyktyńskiego, przejazd do Dardilly – miejsca narodzin Św, Jana Marii Vianney, przejazd do Lyonu – zwiedzanie: bazylika NMP, katedra św. Jana ze słynnym czternastowiecznym zegarem astronomicznym, ratusz z XVII w., ruiny budowli rzymskich, obiadokolacja i nocleg w okolicy.

6 dzień: śniadanie, przejazd do Lourdes, przyjazd w godzinach wieczornych, msza św, wieczorna Procesja Maryjna ze świecami, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień:
śniadanie, spacer po średniowiecznym miasteczku, Lourdes: Sanktuarium Pięknej Pani Niepokalanie Poczętej u stóp francuskich Pirenejów: Nabożeństwo Różańcowe, wieczorna Procesja Maryjna ze świecami, obiadokolacja, nocleg w Lourdes

8 dzień:
śniadanie, poranna msza św w Grocie Massabielle, przejazd do Carcassonne – zwiedzanie wspaniale ufortyfikowanego miasta, przejazd do Avignon – zwiedzanie miasta - siedziby Papieży i Antypapieży(Pałac Papieski, Katedra, Most), obiadokolacja i nocleg w okolicy Brignoles.

9 dzień:
śniadanie, Monaco ( przerwa 9 godz.) Pałac Książęcy, Monte Carlo, Kasyno, możliwość plażowania, przejazd nocny do Polski

10 dzień:
przyjazd do Polski w godz. Popołudniowych

CENA 2270 ZŁ
Terminy na zamówienie

Lista terminów :
2013-06-08 - 2013-06-18
11 dni
2 270,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

NIEMCY
Niemcy (Republika Federalna Niemiec, RFN, niem.: Deutschland lub Bundesrepublik Deutschland, BRD) – państwo położone w Europie Środkowej, będące członkiem Unii Europejskiej, Unii Zachodnioeuropejskiej (UZE), G8 oraz NATO. Do 1970 (do traktatu między RFN a Polską) w Polsce stosowana była oficjalnie nazwa Niemiecka Republika Federalna (NRF). Niemcy mają dostęp do Morza Bałtyckiego i Morza Północnego. Stolica to Berlin (przed przyłączeniem NRD – Bonn, obecnie noszące tytuł miasta federalnego).

Słowo Niemcy oznacza tyle co Niemi, Niemowy. Język niemiecki jest językiem germańskim i znacznie różni się od języków słowiańskich, dlatego dawni Polacy nie byli w stanie porozumieć się z Niemcami, stąd porównanie do osób Niemych (nie mówiących).

Położone w środkowej Europie pomiędzy Morzem Północnym i Morzem Bałtyckim na północy a Alpami na południu. Graniczą na północy z Danią, na wschodzie z Polską, na południowym wschodzie z Czechami, na południu z Austrią i Szwajcarią, a na zachodzie z Francją, Luksemburgiem, Belgią i Holandią.

Najwyższy szczyt Zugspitze (2962 m n.p.m.) w Bawarii.


FRANCJA
Francja (fr. France, wym. [f??~s]), Republika Francuska (République française,) to państwo, którego część metropolitarna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitarna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l'Hexagone (sześciokąt) - pochodzi to od kształtu Francji metropolitarnej.

Francja graniczy z Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami, Monako, Andorą i Hiszpanią. Terytoria zamorskie graniczą również z Brazylią, Surinamem i Antylami Holenderskimi. Kraj jest także połączony z Wielką Brytanią przez tunel pod kanałem La Manche.

Republika Francuska jest unitarnym państwem demokratycznym, w którym ważną rolę odgrywa prezydent. Jest również szóstym najlepiej rozwiniętym krajem świata i jedenastym w rankingu warunków życia. Najważniejsze ideały Francji zawarte są w Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela i w występującym na drukach urzędowych i monetach haśle rewolucji francuskiej "liberté, égalité, fraternité" ("wolność, równość, braterstwo"). Kraj jest w gronie założycieli Unii Europejskiej. Ma największą powierzchnię spośród państw wspólnoty. Francja jest także członkiem-założycielem Organizacji Narodów Zjednoczonych, wchodzi także w skład Frankofonii, G8 oraz Unii Łacińskiej. Należy do Rady Bezpieczeństwa ONZ, w której posiada prawo veta. Francja jest również popularnym celem podróży turystycznych, a około 75 milionów odwiedzających każdego roku daje jej pod tym względem 1. miejsce na świecie.

Nazwa "Francja" pochodzi od germańskiego plemienia Franków, które zajmowało region po upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego. W otaczającym Paryż regionie Île-de-France powstało państwo francuskie.


SZWAJCARIA
Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego (1815 r.) jest państwem neutralnym. Do Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum.

Geografia
Powierzchnia lądowa: 39 770 km2
Powierzchnia wód: 1520 km2
Całkowita granica lądowa: 1 852 km
Długość wybrzeża: nie ma dostępu do morza
Długość granic:
Austria 164 km
Francja 573 km
Liechtenstein 41 km
Niemcy 334 km
Włochy 740 km
Najwyższy punkt: Dufourspitze 4634 m n.p.m.
Najniższy punkt: Jezioro Maggiore 195 m n.p.m.
Najdłuższa rzeka: Ren
Powierzchnia lasów: 32%