Szczegóły oferty

GRECJA  > > PELOPONEZ ATENY SPARTA 
GRECJA - PELOPONEZ - NIESAMOWITA WYCIECZKA

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : HOTEL **/*** 
Wyżywienie : Wg programu
Dojazd : dojazd: prom dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

- przejazd autokarem (toaleta,

klimatyzacja barek, DVD)

- 7 noclegów ze śniadaniami w

- hotelach **/*** (pok. 2, 3 os z

łazienkami)

- 7 obiadokolacji, napoje do

obiadokolacji płatne we własnym

zakresie

- bilet promowy Patra - Wenecja

(bez kabiny)

- opieka pilota, zwiedzanie miast

z pilotem

- ubezpieczenie KL (obejmuje

choroby przewlekłe), NNW, bagaż

Uwagi : Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w programie ceny są orientacyjne. Na wstępy należy przeznaczyć ok. 103 EUR + ok. 10 EUR miejscowi przewdonicy.
GRECJA - PELOPONEZ - NIESAMOWITA WYCIECZKA

Treść oferty :
Wycieczka do Grecji. Zwiedzanie m.in.: Ateny, Meterory, Delfy, Osios Lukas, Kanał Koryncki, Mykeny, Epidauros, Sarońskie Wyspy Spetses i Hydra, Sparta, Mistra, Jaskinia Dirou, Areopolis, Vathi, Olimpia, WenecjaPROGRAM WYCIECZKI:

1 dzień

WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Tychy, Pszczyna, Kraków, Kalwaria, Wadowice, Andrychów, Kęty, Bielsko-Biała, Skoczów, Cieszyn.

Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię.

2 dzień

Przyjazd do miejscowości KALAMBAKA w Grecji. Wizyta w pracowni ikon, zwiedzanie METEORÓW - klasztorów zawieszonych na skałach, zaliczanych do 7 cudów świata (1 klasztor, 2 EUR), zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do DELF - gdzie znajdują się jedne z najpiękniejszych wykopalisk archeologicznych w Grecji. Zwiedzanie m.in: ŚWIĘTY OKRĄG APOLLINA, MARMARIA, muzeum archeologiczne (9 EUR), czas wolny. Przejazd do monastyru OSIOS LUKAS z X w. (z bezcennymi mozaikami). Przejazd do Aten, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, wieczorny spacer wokół AKROPOLU, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie stolicy Grecji ATEN m.in.: AKROPOL (12 EUR), AGORA, spacer po dzielnicy PLAKA, zmiana warty przy grobie nieznanego żołnierza. Przejazd nad KANAŁ KORYNCKI. Przejazd do nadmorskiego kurortu Tolo, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wyjazd do MYKEN, zwiedzanie m.in.: SKARBIEC ATREUSZA, CYTADELA, MUZEUM ARCHEOLOGICZNE (8 EUR). Przejazd do NAFPLIONU zwanego "Grecką Wenecją"; spacer po uroczej STARÓWCE, czas wolny. Przejazd do EPIDAUROS, zwiedzanie WYKOPALISK ASKLEPIONU ze słynnym, najlepiej zachowanym teatrem w Grecji (4 EUR). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, całodzienny rejs na WYSPY ZATOKI SAROŃSKIEJ: malowniczą, cichą SPETSES oraz zabytkową, słynącą z osiołków jako jedynego środka transportu HYDRĘ (35 EUR). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MISTRY - zwiedzanie ruin bizantyjskiego miasta na zboczu górskim ponad Spartą: KASTRO na szczycie wzgórza, PAŁAC DESPOTÓW, bizantyjskie kościoły z zachowanymi malowidłami, KATEDRA, szczątki kamiennych domów i ulic (5 EUR). Przejazd do SPARTY, zwiedzanie MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO (5 EUR), czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach miasteczka Githion, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

Śniadanie, wyjazd na Półwysep Máni, najbardziej egzotyczny zakątek Peloponezu. Rejs łódką po podziemnej rzece w JASKINI DIROÚ jednej z najpiękniejszych mokrych jaskiń na świecie (15 EUR). Przejazd przez AREOPOLIS - miasta z domami-wieżami do VATHY - wymarłego miasteczka z domami w kształcie wież obronnych, a następnie GERAKI - tradycyjna wioska z plażą. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9-10 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do OLIMPII, gdzie narodziła się idea igrzysk olimpijskich. W programie m.in.: WYKOPLALISKA, STADION, miejsce rozpalania znicza olimpijskiego i MUZEUM ARCHEOLOGICZNE (6 EUR). Wyjazd w kierunku PATRY, zaokrętowanie na statku i rejs w kierunku WENECJI.

11 dzień

Zawinięcie do portu w WENECJI. Krótkie zwiedzanie m.in.: BAZYLIKA ŚW.MARKA, PAŁAC DOŻÓW, KAMPANILA, MOST RIALTO, czas wolny. Wyjazd w kierunku granicy austriackiej. Nocny przejazd przez Austrię.

12 dzień

Powrót do Polski na miejsca wyjazdów w godzinach porannych.Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.Orientacyjny czas rejsu z Grecji - Patry do Włoch - Wenecji trwa około 32 godziny!Lista terminów :
2015-05-07 - 2015-05-18
12 dni
1 899,00 zł
szczegóły  
2015-05-13 - 2015-05-24
12 dni
1 899,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

GRECJA
Grecja (Elláda), IPA: [e?'la?a] lub(Ellás), IPA: [e?'las]), Republika Grecka (Ellinikí Dimokratía), IPA: [e??lini'ci ?imo?kra'ti?a]), to kraj w południowo-wschodniej części Europy, położony na krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z Albanią, Republiką Macedonii i Bułgarią na północy oraz z Turcją na wschodzie. Ma dostęp do dwóch mórz: Morza Egejskiego na wschodzie, oraz Morza Jońskiego na zachodzie. Na obu znajduje się wiele wysp, również będących częścią Grecji.

Uznawana za kolebkę zachodniej cywilizacji i będąca miejscem narodzin demokracji, filozofii, sportów, polityki i dramatu, Grecja ma długą i bogatą historię i dziedzictwo kulturowe, które wpłynęło na inne kultury Europy, północnej Afryki i Bliskiego Wschodu. Obecnie jest rozwijającym się krajem, będącym członkiem Unii Europejskiej od 1981 roku oraz strefy euro od 2001.

Terytorium Grecji można podzielić na:

Grecję kontynentalną (wraz z oddzielonym od niej Kanałem Korynckim półwyspem Peloponez), która wchodzi w skład Półwyspu Bałkańskiego
oraz wyspy rozsiane na morzach Egejskim i Jońskim
Prawie 1/5 powierzchni Grecji przypada na około 3000 wysp, z czego 167 jest zamieszkałych. Największe z wysp to:

Kreta (ok. 8260 km2)
Eubea (ok. 3621 km2)
Lesbos (ok. 1630 km2)
Rodos (ok. 1400 km2)
Chios (ok. 840 km2)
Kefalinia (ok. 780 km2)
Samos (ok. 480 km2)
Naksos (ok. 430 km2)
oraz archipelagi
Wyspy Jońskie
Cyklady
Sporady Południowe i Północne
Blisko 81% powierzchni Grecji zajmują pasma górskie (śr. wysokość 1200-1800 m n.p.m.), które przyjmują przebieg południkowy. Obszary nizinne są niewielkie i występują w pobliżu wybrzeży (Niz. Salonicka, Tracka, Tesalska oraz Argolidzka). Półwysep Chalcydycki, tworzy 3 wtórne półwyspy: Athos, Longos i Kasandra.
Informacje uzupełniające i miastach :

ATENY
Ateny – stolica i największe miasto Grecji. Jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej. Miasto liczy 745 tys. mieszkańców żyjących na 38,964 km.kw., a cały obszar metropolitalny ma 3,5 miliona mieszkańców i 411,717 km kw.ATENY
Ateny – stolica i największe miasto Grecji. Jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej. Miasto liczy 745 tys. mieszkańców żyjących na 38,964 km.kw., a cały obszar metropolitalny ma 3,5 miliona mieszkańców i 411,717 km kw.