Szczegóły oferty

HOLANDIA  > > EINDHOVEN HAGA APELDOORN AMSTERDAM ROTTERDAM HENGELO 
LINIA AUTOKAROWA DO HOLANDII - EUROBUS B-270

Grupa / podgrupa : Bilety / Autokarowe
Profil imprezy :
Zakwaterowanie :
Wyżywienie :
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> ZarezerwujCena oferty zawiera :

Przejazd


Uwagi : ZAPRASZAMY
LINIA AUTOKAROWA DO HOLANDII - EUROBUS B-270
LINIA AUTOKAROWA DO HOLANDII - EUROBUS B-270
LINIA AUTOKAROWA DO HOLANDII - EUROBUS B-270
LINIA AUTOKAROWA DO HOLANDII - EUROBUS B-270

Treść oferty :
GEOTOUR - CENTRUM KOMUNIKACJI MIĘDZYNARODOWEJ OFERUJE BILETY FIRMY - EUROBUS B - 270 POLSKA - HOLANDIA

www.biletyautobusowe.com.pl


Rezerwacja Biletów Online - Kliknij


Euroticket - Wyszukiwarka Online - Kliknij


PRZEMYŚL - ul. Czarneckiego - przystanek Wagabunda/EUROBUS
JAROSŁAW - Dworzec PKP - przystanek Wagabunda/EUROBUS
PRZEWORSK - Dworzec PKS
RZESZÓW - Dworzec PKP, pl. Dworcowy - przystanek Wagabunda/EUROBUS
ROPCZYCE - Dworzec autobusowy, stanowisko BP Batory
DĘBICA - Dworzec PKP - przystanek Wagabunda/EUROBUS
TARNÓW - Dworzec PKP - przystanek Wagabunda/EUROBUS
BRZESKO - Dworzec PKS
KRAKÓW - Regionalny Dworzec Autobusowy, ul. Bosacka 18
SANOK - Plac przed Dworcem PKP - przystanek Wagabunda/EUROBUS
KROSNO - Plac przed Dworcem PKP - przystanek Wagabunda/EUROBUS
JASŁO - Plac przed Dworcem PKP - przystanek Wagabunda/EUROBUS
BIECZ - Przystanek MZK/PKS - Rynek
GORLICE - Dworzec PKS, stanowisko 1
GRYBÓW - Przystanek PKS - Rynek
NOWY SĄCZ - Dworzec PKS stanowisko5
STALOWA WOLA - Parking ul. Okulickiego
NISKO - Plac Wolnooeci
KOLBUSZOWA - vis a vis Dworca PKP - przystanek Wagabunda/EUROBUS
BIELSKO-BIAŁA - Dworzec PKS
PSZCZYNA - Dworzec PKS
TYCHY - MOSiR, parking przy Stadionie Zimowym (Lodowisko)
KATOWICE - Dworzec PKS, ul. P.Skargi
CHORZÓW - wyjazd ul. Katowicka, przyst. MPK przy Budomoncie
CHORZÓW - przyjazd Plac Powstańców OEląskich, przystanek MPK
BYTOM - Plac Jana III Sobieskiego
TARNOWSKIE GÓRY - Dworzec PKS
LUBLINIEC - Dworzec PKS
OPOLE - Dworzec PKP
WROCŁAW - Dworzec PKS, ul. Sucha, peron 3
HENGELO - Centraal Station
APELDOORN - stacja ESSO na Laan van de Mensenrechten przy Central Station
AMSTERDAM - Prins Hendrikkade 506 Busparking
AMSTERDAM - Stadionplein przy Olympisch Stadion
HAGA (DEN HAAG) - Centraal Station
ROTTERDAM - Centraal Station na Placu Kruisplein
BREDA - Centraal Station
EINDHOVEN - Centraal Station, plac-skrzyż ul. Fuutlaan i Stationsweg

WYJAZDY: WTOREK, PIĄTEK, SOBOTA
CENY: od 359 PLN W 2 STRONY
od 234 PLN W 1 STRONĘ


Informacje uzupełniające i państwach :

HOLANDIA
Holandia lub Niderlandy (niderl. Nederland) to europejska część Królestwa Niderlandów (niderl. Koninkrijk der Nederlanden), tworzonego także przez Arubę i Antyle Holenderskie. Holandia jest monarchią konstytucyjną położoną w zachodniej części Europy nad Morzem Północnym, które oblewa ją od północy i zachodu. Graniczy na południu z Belgią oraz na wschodzie z Niemcami. Aktualne granice zostały wytyczone w roku 1839.

Holandia jest krajem gęsto zaludnionym. Ponad połowa jej terytorium leży poniżej poziomu morza. Państwo jest znane ze swoich wiatraków, sera, chodaków, tulipanów, rowerów oraz wysokiego poziomu tolerancji dla różnych odmienności wśród społeczeństwa – liberalnych praw dotyczących narkotyków, prostytucji, aborcji, eutanazji oraz związków między osobami tej samej płci. W Holandii swoją siedzibę ma Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii, Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości oraz Międzynarodowy Trybunał Karny.

Wody
Kraj leży w dorzeczu trzech rzek: Renu, Mozy i Skaldy. Długą tradycję (od XIII wieku) ma tu osuszanie terenów nadmorskich, jezior i zatok. W 1932 powstał zbiornik ?sselmeer w wyniku odcięcia tamą Afsluitd?k zatoki Zuiderzee od Morza Północnego. Do największych przedsięwzięć, mających na celu ochronę wybrzeży Zelandii, należy realizacja zadań w ramach Planu Delta. Jego wykonanie w latach 1958–1986 pozwoliło na odgrodzenie tamami (wyposażonymi w śluzy) ujść Renu, Mozy i Skaldy Wsch. od M. Północnego. W wyniku osuszania powierzchnia kraju zwiększyła się z 33,6 tys. km2 (1960) do 41,5 tys. km2 (1992). Ważne szlaki komunikacyjne stanowią kanały śródlądowe (długość ok. 5 tys. km) m.in. Księżniczki Małgorzaty, Over?ssel i Amsterdam-Ren.

Historia

W starożytności
Odkrycia terenów, na których dzisiaj znajduje się Holandia, dokonał Juliusz Cezar w pierwszym stuleciu przed Chrystusem. Wtedy były to tereny zamieszkane przez plemiona germańskie. Cezar przyłączył do cesarstwa zachodnią część krainy. Pomiędzy IV a VIII wiekiem naszej ery, terytorium dzisiejszej Holandii zostało podbite przez Franków.


Średniowiecze
Zobacz więcej w osobnym artykule: Niderlandy (region historyczny).

Wraz z biegiem stuleci powstawały coraz to nowe samodzielne hrabstwa i księstwa. W XV w. większość terytoriów została zjednoczona (za pomocą podbojów i małżeństw dynastycznych) przez Burgundów. W roku 1477 Holandia, a wraz z nią terytoria obecnej Belgii i Luksemburga, przeszła pod panowanie Habsburgów (od 1556 r. ich linii hiszpańskiej).


Republika Zjednoczonych Prowincji
Zobacz więcej w osobnym artykule: Republika Zjednoczonych Prowincji.


Flaga holenderska na statku z czasów kolonialnychW 1572 doszło do wybuchu powstania przeciw Hiszpanii. Wynikiem rewolty było podpisanie w 1579 r. Unii Utrechckiej. Zakładała ona m.in. utworzenie wspólnej armii i jednolitego systemu pieniężnego, przy jednoczesnym zachowaniu szerokiej autonomii poszczególnych prowincji. Był to początek procesu, w wyniku którego doszło do rozbicia kraju na 2 części, z których powstały później 2 państwa - Belgia i Holandia.

Nowe państwo przybrało charakter protestancki kalwiński. Po zamordowaniu Wilhelma Orańskiego (1584) tytuł namiestnika oraz naczelne dowództwo otrzymał jego syn Maurycy z Nassau, który kontynuował wojnę z Hiszpanią. Holandia odebrała jej liczne kolonie w Indiach, Afryce i Ameryce.

W 1609 r. nastał dwunastoletni rozejm, po którym rozpoczęła się kolejna wojna. W pokoju westfalskim 1648 Hiszpania uznała niepodległość Zjednoczonych Prowincji.

Od końca XVI w. Prowincje przeżywały rozkwit - do miast holenderskich przeniósł się handel zamorski, powstały nowe kompanie handlowe między innymi takie jak: Holenderska Kompania Wschodnioindyjska, Holenderska Kompania Zachodnioindyjska. Republika Zjednoczonych Prowincji bierze udział wraz z takimi potęgami ówczesnej Europy jak Anglia czy Francja w kolonizacji Ameryki Północnej. Holandia posiadała także sławy nauki i sztuki np. Rembrandta, Grotiusa, Huygensa.

Obszar północnych protestanckich Niderlandów stanowi obecnie terytorium Holandii (oficjalna nazwa: Królestwo Niderlandów). Głową państwa jest królowa z dynastii orańskiej (Oranje-Nassau), potomek Wilhelma Orańskiego.


Od końca XVIII wieku
Potęga Holandii znacznie zmalała w XVIII w. W wyniku wojen z Hiszpanią, Francją i Anglią. W tym też czasie utracono część zamorskich kolonii, co z kolei przyczyniło się do gospodarczej zapaści. W 1810 r. Holandia została nawet przejściowo wcielona do Francji.

W roku 1815 Holandia została połączona z Niderlandami Płd. (dzisiejszą Belgią) w Królestwo Zjednoczonych Niderlandów pod przywództwem Wilhelma I Orańskiego. Wspólne państwo nie przetrwało jednak długo, już w 1830 Belgowie odłączyli się od królestwa, by utworzyć własne państwo.

W 1848 r. uchwalono konstytucję, co dało początek liberalnym przemianom. Nadszedł kolejny wiek, a wraz z nim dwie wielkie wojny światowe. Wobec obu tych konfliktów Holandia ogłosiła neutralność, co jednak nie uchroniło jej od ataku III Rzeszy w 1940 roku, i w efekcie od okupacji trwającej do 1945 r. W czasie wojny działał emigracyjny rząd w Londynie, na czele którego stała królowa Wilhelmina.

Po wojnie kolonie holenderskie zyskały niepodległość lub bardzo szeroką autonomię - w 1949 roku niepodległość zyskała Indonezja. Po II wojnie światowej Holandia zerwała z tradycyjną polityką neutralności, przystępując w 1949 do NATO, w 1957 do EWG, poprzedniczki dzisiejszej Unii Europejskiej.