Szczegóły oferty

Numer oferty : 3/08/010
NIEMCY  > > BERLIN 
SYLWESTER W BERLINIE !!

Grupa / podgrupa : Sylwester / autokarem
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : Hotel 
Wyżywienie : śniadania (BB)
Dojazd : dojazd: autokar 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj


Cena oferty zawiera :

ŚWIADCZENIA
Cena obejmuje przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, bar i WC), zakwaterowanie w hotelach j. w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), 5 śniadań, program turystyczny j. w., opieka pilota, ubezpieczenie Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).


Uwagi : Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawu słuchawkowego Tour Guide (Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający klientowi wygodny sposób zwiedzania.) oraz dodatkowych posiłków. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 125 EUR. Orientacyjny koszt 1 obiadokolacji: ok. 20 EUR

UWAGA! PILOT NIE OPROWADZA PO MUZEACH I CENTRACH HISTORYCZNYCH
SYLWESTER W BERLINIE !!
SYLWESTER W BERLINIE !!

Treść oferty :

Program

29.12.2013
Wyjazd z kraju. Przyjazd do hotelu późnym wieczorem.

30.12.2013
Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Berlina Wschodniego. Zobaczymy dzielnicę rządową z parlamentem niemieckim- Reichstagiem oraz najpiękniejszy plac miasta- Gendarmenmarkt. Proponujemy zwiedzanie traktu spacerowego Unter den Linden z budynkiem Uniwersytetu Humboldta i Opery Berlińskiej oraz Neue Wache oraz katolicką katedrę św. Jadwigi.
Odwiedzimy najstarszą część miasta- Nikolaiviertel, a także Alexanderplatz, jeden z największych w Berlinie, który lata świetności przeżywał w latach 20-tych XX wieku.
Pod koniec dnia proponujemy zwiedzanie katedry berlińskiej- protestanckiego kościoła z przełomu XIX i XX wieku. Na Wyspie Muzeów zwiedzimy Muzeum Pergamonu, w którym znajduje się jeden z najbardziej monumentalnych dzieł kultury antycznej- słynny ołtarz z Pergamonu i brama targowa Miletu.
Obiadokolacja w mieście – za dopłatą ok. 20 EUR. Powrót do hotelu około godz. 20.00.

31.12.2013
Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Tego dnia odwiedzimy Berlin Zachodni. Przejazd pod zamek Charlottenburg. We Starym Pałacu zwiedzimy komnaty królewskie. Następnie przejazd ulicą Ku’damm nazywaną berlińskimi Polami Elizejskimi z KaDeWe- słynnym domem towarowym. Zobaczymy Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, który przypomina o skutkach wojny z nietypowo zachowaną wieżą. Kolejnym punktem programu będą miejsca związane z najnowszą historią Berlina- z Murem Berlińskim. Zobaczymy Checkpoint- Charlie- na najsłynniejsze przejście graniczne oraz East Side Galery - jeden z niewielu zachowanych kawałków wewnętrznego odcinka Muru Berlińskiego.
Powrót do hotelu około godz.17.00.
Późnym wieczorem udamy się pod Bramę Brandenburską na zabawę sylwestrową pod gołym niebem. (Uwaga! Możliwość wyjazdu o godz.21.00 oraz 23.00).

01.01.2014
Po późnym śniadaniu wyjazd z hotelu około godz. 11.00 na Wyspę Tropikalną. Cały dzień spędzimy w ciepłych tropikach i świecie saun, zażywając kąpieli i relaksując się. Odkryjemy zieloną Lagunę Bali oraz Morze Południowe ze stałą temperaturą wody ok.28 stopni C. Spacer Lasem Tropikalnym pozwoli odkryć ciekawy świat owadów.
Powrót do hotelu około godz.19.00. Ze względu na bogatą ofertę restauracyjną na Wyspie Tropikalnej tego dnia nie będzie obiadokolacji.

02.01.2014
Po śniadaniu wyjazd do Polski.


Zakwaterowanie na objeździe

HOTEL

Hotele**/*** klasy turystycznej, położone na peryferiach miasta (20-30 km od centrum). W hotelu zazwyczaj znajduje się restauracja oraz bar. Funkcjonalnie urządzone pokoje 2-osobowe (na życzenie z dostawką), wszystkie z WC i łazienkami, telefonem i TV-sat. Śniadania bufetowe.

NASZ ADRES
UL. SOBIESKIEGO 8
41-500 CHORZÓW
tel/fax: 032 249 14 53, 3460306
tel.kom 0-500-55-66-00

e-mail: geotour@geotour.pl


Informacje uzupełniające i państwach :

NIEMCY
Niemcy (Republika Federalna Niemiec, RFN, niem.: Deutschland lub Bundesrepublik Deutschland, BRD) – państwo położone w Europie Środkowej, będące członkiem Unii Europejskiej, Unii Zachodnioeuropejskiej (UZE), G8 oraz NATO. Do 1970 (do traktatu między RFN a Polską) w Polsce stosowana była oficjalnie nazwa Niemiecka Republika Federalna (NRF). Niemcy mają dostęp do Morza Bałtyckiego i Morza Północnego. Stolica to Berlin (przed przyłączeniem NRD – Bonn, obecnie noszące tytuł miasta federalnego).

Słowo Niemcy oznacza tyle co Niemi, Niemowy. Język niemiecki jest językiem germańskim i znacznie różni się od języków słowiańskich, dlatego dawni Polacy nie byli w stanie porozumieć się z Niemcami, stąd porównanie do osób Niemych (nie mówiących).

Położone w środkowej Europie pomiędzy Morzem Północnym i Morzem Bałtyckim na północy a Alpami na południu. Graniczą na północy z Danią, na wschodzie z Polską, na południowym wschodzie z Czechami, na południu z Austrią i Szwajcarią, a na zachodzie z Francją, Luksemburgiem, Belgią i Holandią.

Najwyższy szczyt Zugspitze (2962 m n.p.m.) w Bawarii.Informacje uzupełniające i miastach :

BERLIN
Berlin to stolica i największe miasto Niemiec na prawach kraju związkowego (Landu), położone nad rzekami Sprewą oraz Hawelą. Leży około 70 kilometrów od granicy z Polską. Zajmuje powierzchnię 890 km2, zamieszkuje je około 3,3 mln osób.

Zabytki

Pałac w dzielnicy Charlottenburg
Alte Nationalgalerie (Stara Galeria Narodowa) na Wyspie Muzeów w formie świątyni rzymskiej została otwarta w 1876 i zawiera dzieła sztuki XIX wiekuBrama Brandenburska
Reichstag
Mur berliński
Katedra Berlińska
Siegessäule - kolumna zwycięstwa
kościół Pamięci Fryderyka Wilhelma
Wyspa Muzeów z muzeum Pergamonu
Muzeum Egipskie w Berlinie
Muzeum Żydowskie w Berlinie
Ratusz
Grunewaldturm