Szczegóły oferty

Numer oferty : 12/G/2012
IRLANDIA  ANGLIA  > > LONDYN 
Anglia – Irlandia – Szkocja - wycieczka dla grup

Grupa / podgrupa : Wycieczki / Objazdowa
Profil imprezy :
Zakwaterowanie : HOTEL 
Wyżywienie : 2 dziennie
Dojazd : dojazd: Autokar dojazd: prom 

> Dodaj do ulubionych
> Warunki uczestnictwa
> Umowa
> Zadaj pytanie
> Zarezerwuj

Cena oferty zawiera :

Świadczenia
1.przeprawy promami
2.Klimatyzowany autokar
3.zakwaterowanie w hotelach (15 nocy) , śniadania (15), obiadokolacje(15)
4.opiekę pilota i duchowa kapłana
5.ubezpieczenia NNW I KL

Anglia – Irlandia – Szkocja - wycieczka dla grup

Treść oferty :
Program

1 Dzień – Wyjazd z Krakowa wcześnie rano, przejazd w stronę Niemiec. Kolacja i nocleg w okolicach Brukseli.

2 Dzień – Przyjazd do Calais, zaokrętowanie na promie, zawinięcie do Dover w godzinach południowych, przejazd do Canterbury, zwiedzanie Katedry – siedziby prymasów kościoła anglikańskiego, spacer po malowniczej starówce. Następnie przejazd do Londynu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3 Dzień – Zwiedzanie Londynu: Tower, Tower Bridge, Katedra św. Pawła, Trafalgar Squar, National Gallery, Whitehall, Downing Street, Parlament, Opactwo Westminsterskie. Kolacja i nocleg w Londynie.

4 Dzień – Zwiedzanie Londynu c.d.: zmiana warty przy Pałacu Buckingham, British Museum. Kolacja i nocleg w Londynie.

5 Dzień – Przejazd w kierunku promu do Irlandii, przeprawa promowa do Roslare. Kolacja, nocleg w Waterford (cudowna figura Matki Bożej).

6 Dzień – Wizyta w fabryce kryształów, zwiedzanie Cashel (zamek, krzyż św. Patryka), nawiedzenie dominikańskiego kościoła NMP w Cork (figura Matki Bożej). Kolacja i nocleg w okolicy Killarney.

7 Dzień – Przejazd malowniczą trasą „pętla Dingle” na południu Irlandii, przejazd przez Limerick nad Klify Moheru (skały wapienne), przejazd w okolice Castlebar , obiadokolacja i nocleg.

8 Dzień – Wyprawa na górę św. Patryka – Croagh Patrick (uwaga! Zabieramy dobre obuwie), powrót na kolację i nocleg w okolice Castlebar.

9 Dzień – śniadanie, przejazd do Knock - Msza św. w kaplicy objawień, przejazd w nad Lough Derg w pobliże Wyspy św Patryka, kontynuacja jazdy do Irlandii Północnej – groble Olbrzyma, kolacja i nocleg w okolicy Belfastu.

10 Dzień – Po śniadaniu krótkie zwiedzanie centrum Belfastu – przepłynięcie promem do Stranraer, przejazd na nocleg w okolice Glasgow.

11 Dzień – Po śniadaniu przejazd na północ Szkocji wzdłuż jeziora Loch Ness dalej wzdłuż kanału
Kaledońskiego, postoje w punktach widokowych (m.in. malownicza dolina Glen Coe),
przejazd na nocleg w okolice Edynburga.

12 Dzień – Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Szkocji: Stare Miasto, kościół
St. Gilles, Królewska Mila, Zamek Królewski – następnie przejazd przez Park North York Moor z postojem w plenerze – nocleg w okolicy York.

13 Dzień – Po śniadaniu – zwiedzanie Yorku : Katedra, Ruiny Zamku, spacer po centrum, następnie przejazd do Cambridge – zwiedzanie miasta uniwersyteckiego malowniczo położonego nad rzeką Cam, wstęp do wybranych kolegiów , kaplica Kings College, most matematyków , kolacja i nocleg w okolicy.

14 Dzień – Po śniadaniu przejazd do Dover zaokrętowanie na promie do Calais. Przejazd do Belgii na nocleg w okolice Brukseli.

15 Dzień – Zwiedzanie Brukseli: Grand Place, Manneken – Pis (najsłynniejsza figurka Brukseli), pasaż św. Huberta, kościół Notre Dame du Sablon, Pałac Królewski. Następnie przejazd do sanktuarium Maryjnego w Banneaux. Kolacja i nocleg w Niemczech.

16 Dzień – Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną przez Niemcy. Przyjazd do Krakowa ok. g. 22:00.


Cena: 1100 Euro + 800 zł
termin na zamówienie

Lista terminów :
2013-07-16 - 2013-07-31
16 dni
5 365,00 zł
szczegóły  

Informacje uzupełniające i państwach :

IRLANDIA
Irlandia (irl. Éire [?e??^(j)?]; ang. Ireland) – państwo w Europie Zachodniej, członek Unii Europejskiej. Zajmuje większość terytorium wyspy o tej samej nazwie.

ANGLIA
Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) 1 z 4 krajów historycznych w Wielkiej Brytanii, to największa i najludniejsza część wchodząca w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje 2/3 wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Z pozostałych stron oblewa ją Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i Kanał La Manche. Stolicą Anglii jest miasto Londyn.

Anglia obejmuje południowo-wschodnią część wyspy Wielkiej Brytanii. Od północy graniczy ze Szkocją a od zachodu z Walią. Od kontynentalnej części Europy oddzielona jest Kanałem La Manche (English Channel) i Morzem Północnym.
Informacje uzupełniające i miastach :

LONDYN
Londyn (ang. London) - miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii. Położony nad Tamizą, jest drugim największym miastem Europy (przed Paryżem po Moskwie), jest także jednym z większych miast świata zarówno w skali samego miasta jak i aglomeracji. Liczba mieszkańców Londynu (w granicach tzw. Greater London) wynosi około 8,2 miliona (2006) na obszarze 1607 km^(2); cała zaś aglomeracja londyńska, łącznie ze wszystkimi przyległymi miastami (od Tonbridge na południowym wschodzie po Windsor na północnym zachodzie) liczy ok. 20 milionów ludzi (obszar tzw. megalopolis). Około 20% mieszkańców pochodzi z Azji, Afryki i Karaibów.

Współczesny Londyn jest największym centrum finansowym świata (od roku 2006 przed Nowym Jorkiem). Trzydzieści procent światowego obrotu walutami, czterdzieści procent światowego obrotu Eurobondow itd. W Londynie usytuowanych jest kilkaset banków, największa giełda w Europie (trzecia na świecie), liczne towarzystwa ubezpieczeniowe i inwestycyjne. Londyn jest także ogromnym ośrodkiem medialnym. Miasto pełne zabytków i muzeów przyciąga rocznie około 30 milionów turystów. Jest także największym międzynarodowym węzłem komunikacji lotniczej (lotnisko Heathrow i lotnisko Gatwick przyjęły w 2003 roku ponad 110 milionów pasażerów; Heathrow (które jest największym lotniskiem międzynarodowym pod względem liczby pasażerów) około 65 milionów, Gatwick około 30 milionów, lotnisko Stansted około 15 milionów i City około 3 milionów itd.).

Administracyjnie Wielki Londyn (Greater London) jest podzielony na 32 dzielnic (Boroughs) oraz autonomiczne City: z tego 12 oraz City of London tworzą Inner London (Wewnętrzny albo Centralny Londyn), a pozostałe - Outer London.

Najważniejsze (również ze względów historycznych) dzielnice to City of London i City of Westminster położone na północnym brzegu Tamizy, oraz Southwark i Lambeth na południowym brzegu.